PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Audio dla mojego Mondeusza



szybur505
25-06-2016, 01:34
Witam,
chciałbym żeby kto mi pomógł z doborem audio do mojego mondeo. Sam się na tym aż tak nie znam. Jak na razie kupiłem 2 głośniki do przodu, JBL GT7-86. Jest różnica w jakości dźwięku, prędzej miałem fabryczne i już charczały. Mam zamiar wymienić w tylnych drzwiach bo trzeszcza strasznie. Kupować też takie czy mogą być tańsze? Tył to chyba w sumie tylko uzupełnienie.
Jeszcze kwestia radia, co polecacie? Szukam radia do 300zł. No i ogólnie chodzi mi o to, żeby trochę basiku było więcej niż teraz bez użycia tuby itd. A jeżeli ciężko będzie to jakaś mała tuba z wbudowanym wzmacniaczem da radę?
A co w kwestii wygluszenia drzwi? Czym dobrze to zrobić i jak?
Z góry dzięki za porady :)

Lukson
26-06-2016, 21:40
Na drzwi 4 maty STP Silver i dwie STP Gold.
Do tego pianka na boczki.
W otwory technologiczne wstawić rusztowanie z blachy.

Najlepiej to spójrz sobie w temacie o moim samochodzie.


Idąc dalej, pod radiem wszystko zagra tak samo czyli słabo.

Jak chcesz coś basu, to tylko SUBWOOFER a "tube", bo to wstawia się do gulfa żeby szpanować przed cichodajkami pod remizą.

Jaki budżet na całe audio, bo jak 300pln to sobie odpuść.

Starczy na maty albo kable do wzmacniacza albo wzmacniacz albo subwoofer.

szybur505
26-06-2016, 23:37
Budżet zawsze ograniczony ale na radio do 300zł, jak ma dobrze grać to na wygluszeniu też nie ma co iść po najniższych kosztach także na przednie drzwi żeby się w 200-250 zmieścić. Subwoofer zobaczę jeszcze, zobaczymy czy mnie zadowoli bass z głośników po wygluszeniu. Chce żeby był przyjemny ale żeby nie masowalo po plecach i żeby szyby nie chodziły całe. Wszystko z umiarem i smakiem ;)

Lukson
28-06-2016, 02:08
Drzwi grają od 60-80Hz więc zapomnij o masowaniu.

polciuxxx
29-06-2016, 16:08
Wygłusz dobrze furtki, zmień radio plus dobry wzmak i zagra przyzwoicie. Tył odpuść całkiem.