PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Sprezarka raz staj raz kteci i tak co kilka obr



LukaszV6
25-06-2016, 18:14
Dzis przestala dzialac mi klima, slychac jak sprezarka zalacza sie ale brak zimnego nadmuchu. Zajrzalem pod maske, slychac jakies szeleszczenie, patrze s sprezarka raz sie kreci raz staje i nie moze pewnie nabic. Co sie moze dziac? Cala sprezarka sie zaciera czy sprzeglo? Mam na szczescie dwie w zanadrzu ale wkurxa mnie mysl ze bede musizl znow nabijac a dopiero w zaszlym roku sprawdzalem prozniowo szczelnosci nabijalem. Moze sprzeglo? Jak to sprawdzic?

Puszczone z G8

Netoper
25-06-2016, 19:23
patrze s sprezarka raz sie kreci raz staje i nie moze pewnie nabic. Co sie moze dziac? Cala sprezarka sie zaciera czy sprzeglo?
Jeśli pasek nie piszczy to się nie zaciera, albo masz mało czynnika i czujnik niskiego rozłącza, albo zakitowana dysza rozprężna i też czujnik rozłącza, albo niskiego bo czynnik nie wraca, albo wysokiego bo się za duże ciśnienie robi, albo (na pierwszy ogień) podszlifować podkładkę pod sprzęgiełkiem.

LukaszV6
26-06-2016, 12:54
To byl jakis jednorazowy przypadek. Wczoraj wieczorem i dzis klima chodzi juz normalnie....czynnika jest full. Nabity rok temu. Jakistam ziomek mojego tescia przepowiadal ze to od jakiegos czujnika klimy ktory sie za bardzo nagrzal od stania na sloncu w co mi sie nie chce wierzyc. O co to za klima co sie nie wlacza jak jest powyzej 30st w sloncu....

Puszczone z G8

LukaszV6
27-06-2016, 13:15
I doopa...zalacza sie i chlodzi od strzala ale po jakims czasie 5-10 min (roznie) zaczyna leciec normalne powietrze i silnik jakby gorzej przyspieszal-chyba ze to takie wrazenie z goraca. Pod maska widac jakby kolo klimy to wewnetrzne sie slizgalo tak jakby kolo z abs na lodzie. Zewnetzna bierznia paska wielorowkowego chodzi normalnie, pasek sie nie slizga.

Puszczone z G8

Netoper
27-06-2016, 17:21
Jak pisałem, zacząłbym od podkładki, i opłukania skraplacza,
jak nie pomoże to do klimatologa na sprawdzenie ilości czynnika.

LukaszV6
28-06-2016, 10:38
Jak pisałem, zacząłbym od podkładki, i opłukania skraplacza,
jak nie pomoże to do klimatologa na sprawdzenie ilości czynnika.
A gdzie tej podkladki szukac tzn po sciagnieciu paska da sie rozkrecic sprzegielko i gdzies tam?

Puszczone z G8

Netoper
28-06-2016, 13:12
A gdzie tej podkladki szukac tzn po sciagnieciu paska da sie rozkrecic sprzegielko i gdzies tam?
Luzujesz śrubę na kole (bodajże 10) , ściągasz pasek, wykręcasz do końca śrubę i wysuwasz sprzęgiełko, i masz już pod nim podkładkę.
W dziale jest sporo tematów o niej wraz z fotkami.

LukaszV6
10-07-2016, 11:45
Problem rozwiazany. Padlo lozysko szajby/kola pasowego sprezarki

Puszczone z G8