PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Regulacja cięgna klamki zewnętrzej



Robkoo
26-06-2016, 22:45
Witam. Mam problem z klamkami w przednich drzwiach, nie zawsze da się otworzyć drzwi, trzeba mocniej szarpnąć. Jak się zabrać za regulację ? Z góry dzięki za pomoc.

RadkoR
27-06-2016, 12:14
Mam ten sam problem.
Jest ładnie opisane w eTIS jak regulować. Po 18:00 wstawię opis.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

wojtal84
27-06-2016, 16:10
To czekamy z kolegom Robkoo, bo mnie zaczyna powoli nurtować ta klamka ale nie wiedziałem jak to wyregulować gdy miałem tapicerkę zdjętom

andre1681
27-06-2016, 18:22
Widzę że problem jest rozległy,u mnie klamka od kierownika przycina się przeważnie gdy auto stoi lekko pod górkę. Pomału zaczyna mnie to wnerwiać a nie miałem pojęcia że to można regulować.:)

RadkoR
27-06-2016, 19:26
Proszę. Od punktu 14:
https://drive.google.com/file/d/0B7UIpn7DYmggZEpxMm1rQnAzU28/view?usp=sharing

PS. U mnie problem z otwarciem drzwi pasażera wystąpił przedwczoraj gdy auto było bardzo mocno nagrzane z powodu upału na zewnątrz.
Wcześniej wymieniałem klamki i coś mogło się tam rozregulować.

RadkoR
29-06-2016, 18:15
Tu jest regulacja.
Przy ciągnięciu klamki to cięgno idzie w dół.
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160629/59b6ed2780bddededf140f1f51609771.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

EDIT:
Niestety nie wiem jak rozpiąć ten zatrzask. W instrukcji piszą o jego wyrzuceniu, więc jest pewnie jednorazowy. :-/
Koniec końców nie wyregulowałem mechanizmu. Bałem się coś ułamać.

Wit1956
29-06-2016, 20:08
Ciekawe ,ktoś na tym forum pisał że jakoś to wypiął,może się odezwie i nas oświeci jak się to czyni,zaskarbi sobie wdzięczność wielu osób.

mortas
02-07-2016, 08:21
A po co to rozpinać? Ja też nie wiedziałem jak i aby nic nie zniszczyć odkręciłem zamek, cięgno wypiąłem z drugiej strony, można już było tym łatwo pokręcić i wyregulować.

Robkoo
08-07-2016, 10:25
dziękuje bardzo za pomoc, odkręciłem zamek i wyregulowałem, teraz fajnie śmiga ;)

jaco71
31-07-2016, 11:14
ostatnio wymieniałem zamek (problem z elektryką) ale pojawił się problem taki:

ze środka otwieram bez problemu. Łapie dość szybko.
Problem jest z klamką zewnętrzną: łapie szybko ale nie chce otworzyć drzwi, jedyne co można zrobić to w momencie szarpania za klamkę trzeba dopchnąć drzwi do budy i dopiero otwiera. Próbowałem wyregulować cięgnem w zamku ale to nic nie zmienia.
Wiecie może jak to ruszyć ?

Becksqq
31-07-2016, 13:06
Może sam mechanizm nasmaruj?
Edit: forum mi sie poprzestawiało i nie widziałem, że rozwiązane :P do usunięcia

jaco71
01-08-2016, 06:14
Może sam mechanizm nasmaruj?
Edit: forum mi sie poprzestawiało i nie widziałem, że rozwiązane :P do usunięcia

no właśnie to raczej nic nie da. On jest nasmarowany na maxa. Mam wrażenie, że to jest kwestia jakiejś regulacji ale za cholere nie wiem jakiej.

RadkoR
01-08-2016, 12:32
Regulacja cięgna. Czasem jeden obrót robi różnicę.
U mnie po regulacji było tak, że normalnie drzwi otwierałem, ale po otwarciu zamka z podwójnego ryglowania klamka już "nie łapała". Wyjąłem obróciłem 2 obroty i działa teraz już OK.
NIe wiem co ma do tego akurat podwójne ryglowanie. Może przestawia się jakaś zapadka w zamku, która do końca nie wracała ze względu na zbyt mocno napięte cięgno klamki zewn.

jaco71
01-08-2016, 17:12
Regulacja cięgna. Czasem jeden obrót robi różnicę.
U mnie po regulacji było tak, że normalnie drzwi otwierałem, ale po otwarciu zamka z podwójnego ryglowania klamka już "nie łapała". Wyjąłem obróciłem 2 obroty i działa teraz już OK.
NIe wiem co ma do tego akurat podwójne ryglowanie. Może przestawia się jakaś zapadka w zamku, która do końca nie wracała ze względu na zbyt mocno napięte cięgno klamki zewn.

A jak lapala Ci klamka zewn? Na koncu czy na poczatku?
dobra temat załatwiony regulacja pomogła w sumie 2 razy ściągałem i zakładałem zamek ale udało się :) działaaaa...

lukasz2525
01-08-2016, 18:22
Witam , jak mam taką sytuację ( głównie drzwi kierowcy , wiadomo że najczęściej używane , w innych jest podobnie , ale w mniejszym stopniu ) , że ciągnę za klamkę pierwszy fragment uchyla się bardzo lekko , a w połowie następuje jakby blokada , klamka się zatrzymuje i muszę użyć znacznej siły , żeby pociągnąć i otworzyć lub zrobić to szybko z rozpędu ( nie da się otworzyć drzwi lekko ciągnąć za klamkę ) , to u mnie ta regulacja też pomoże czy zamek do wymiany ?

jaco71
01-08-2016, 19:43
Witam , jak mam taką sytuację ( głównie drzwi kierowcy , wiadomo że najczęściej używane , w innych jest podobnie , ale w mniejszym stopniu ) , że ciągnę za klamkę pierwszy fragment uchyla się bardzo lekko , a w połowie następuje jakby blokada , klamka się zatrzymuje i muszę użyć znacznej siły , żeby pociągnąć i otworzyć lub zrobić to szybko z rozpędu ( nie da się otworzyć drzwi lekko ciągnąć za klamkę ) , to u mnie ta regulacja też pomoże czy zamek do wymiany ?

wydaje mi się, że dokładnie tak jak u mnie z tym, że u mnie nie chciało otworzyć. Potem podczas regulacji miałem tak samo jak Ty dochodziło do połowy i nagle była blokada i trzeba było szarpnąć a potem jak rozłożyłem, wyregulowałem jeszcze raz i złożyłem to było git i chodzi teraz delikatnie :) pozdrawiam

KamilJaworzno
25-06-2022, 16:44
Więc i ja dodam coś od siebie. Nie umiałem zdjąć klamki, więc znalazłem prostszy sposób. Kolega RadkoR dodał zdjęcie regulacji. W żółtej kostce po lewej stronie od białego elementu znajduje się taki bolec. Trzeba do niego przyłożyć coś w stylu gwoździa i pouderzać młotkiem. Bolec wyskoczy, a w rękach zostaje nam kostka, którą wystarczy pokręcić, wsadzić na miejsce i włożyć boleć spowrotem. Polecam włożyć go od naszej strony grzybkiem, wtedy będzie łatwiej nam go wyciągnąć kolejnym razem.
P.S. tym młotkiem można trochę mocniej :D