PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Jaka turbina do 1.8td endura zamiast oryginalnej



jabson
29-06-2016, 08:04
Witam wszystkich. Po sobotnim dzwonie zacząłem składać swoje mk2 i wchodząc pod auto zauważyłem, że tył silnika jest cały w oleju. Wcześniej przy przyśpieszaniu turbina dość głośno gwizdała i tak pomyślałem czy nie czas na jej wymianę lub regenerację. Z racji tego, że autkiem troche km robię chciałbym się pokusić i założyć trochę większą turbinę na miejsce tej którą mam. Pytanie do Was czy ktoś robił już taki zabieg i od jakiego motoru montować? Od transita 2.4 czy od 2.0tddi tudzież od tdci bodaj 2.2? Mam świadomość, że może być konieczny montaż innego IC ale z tym się liczę oraz z tym, że na pompie trzeba będzie go trochę podkręcić żeby był efekt ;) za wszelkie rady dziękuję. Jeśli zdublowałem temat przepraszam, ale przekopałem szukajke i nie znalazłem jednoznacznej opowiedzi

iNDi
29-06-2016, 09:32
Zabieg w pełni nie opłacalny. Pomijając już wartość auta.

Dużo to nie da a roboty wiele (10% przyrostu mocy to nie wiele w stosunku do fabrycznych 90km i bodajże 150nm).

Co byś musiał zrobić aby to hulało :
-wymiana turbiny na takie które też jest sterowanie podciśnieniowo jak w MK2
-wymiana IC na większy i najlepiej przeniesienie go pod zderzak(ewentualne dorobienie garba na masce aby łapał dodatkowe powietrze)
-poprawienie dolotu powietrza do silnika z zmianą airboxa (np filtr stożkowy oraz doprowadzenie powietrza do niego)
-ustawienie ciśnienia na turbo, ewentualnie dołożenie MBC i odpowiednia regulacja
-ustawienie dawki paliwa na pompie
-przydało by się zrobić dekat jeśli tego jeszcze nie masz.

Pozostaje jeszcze kwestia smarowania turbiny.... czy ori pompa oleju podoła.

Tanie wyjdzie Ci kupić MK3 TDCI 130km :hehe: Mniej roboty i pewność że wszystko będzie hulać.

jabson
29-06-2016, 09:56
Dziękuję. Zielony jestem w temacie tego silnika i pytam z czystej ciekawości. Myślę, że zrobię regenerację turbiny i zamontuję filtr powietrza olejowy i nie będę się wiele bawił ;)

analyzator
08-07-2016, 12:43
Jeździłem kiedyś audi 80 które miało wstawione przypadkiem dużo większe turbo. Wersja tdi 90 koni piszczała kołami z 3-go biegu ale właściciel skarżył się na spalanie. Ja bym badał temat. Dopłacił do większej regenrowanej turbiny zstawiajac swoja.

jabson
08-07-2016, 13:30
Jeździłem kiedyś audi 80 które miało wstawione przypadkiem dużo większe turbo. Wersja tdi 90 koni piszczała kołami z 3-go biegu ale właściciel skarżył się na spalanie. Ja bym badał temat. Dopłacił do większej regenrowanej turbiny zstawiajac swoja.


No tak. 1.9tdi ma to do siebie, że tam wiele można zamienić z innymi silnikami bo tego wychodziło kilka jak nie kilkanaście wersji.
Mimo to fajnie by było jakby ktoś podrzucił od jakiego silnika może ewentualnie pasować turbo do tego 1.8 który ja mam. Ktoś z forum chyba robi już taki zabieg ale nie ma konkretnie od czego wsadził to turbo