PDA

Zobacz pełn± wersję : [TD MkII] Przerywa ciezko pali obroty powoli spadaja



Krzysko
06-07-2016, 23:08
Witam serdecznie.historia mojego problemu po wymianie pompy wtryskowej sa takie obiawy pali bardzo ciezko jak odpali to szarpie przerywa i kopci i niema mocy po przegazowaniu nie kopci i ma moc ale spadaja obroty bardzo powoli i czuc szarpniecia jakby przerywal pompe wymienialem sam jest na znakach czy kupilem padnieta pompe czy jakos z tego mozna wyjsc

ratmed24
07-07-2016, 12:47
pompa do regulacji

Krzysko
07-07-2016, 22:19
Dzieki poczytam i w sobote bede probowal cos poregulowac jak sie nieuda to dopiero do pompiaza pojade

---------- Post added at 21:19 ---------- Previous post was at 19:28 ----------

Nic nieznalazlem konkretnego o regulacji pompy lukas czy ktos cos wie na ten temat

rajman
08-07-2016, 21:30
Kr±ży gdzie¶ tutorial o podkręcaniu tej pompy i tam jest m.in. o regulacji. W pompie wszystko sprawne? Booster? Korektor? Zawór stop?

Co do podstaw regulacji to fasolki na pompie.

tapatalked

Krzysko
08-07-2016, 22:36
Hmm?czy sprawne wszystko?zawor stop napewno ok bo przezucilem z mojej starej!bo tu byl jeden kabelek a w mojej trzy.jutro reszte przeloze?!moja tylko citrzy.uszczelki juz mam zajme sie tym zim±

Tak wiec poregulowalem troche ,z obrotami jest ok,ciagnie bable powietrza do filtra szsrpie na wolnych,jak pozbede sie powietrza to doreguluje,CZY JEST MOZLIWOSC WYMIANY WEZYKA OD ZBIORNIKA DO FILTRA BEZ KANALU I SCIAGANIA BAKU?DZIEKUJE!

Krzysko
11-07-2016, 22:50
Wymienilem bosrer byl zapieczony niewiele to pomoglo!na wolnych obrotach przerywa dymi na niebiesko slabo wchodzi na obroty od trzeciego biegu niema mocy na wyrzszych obrotach nie dymi

Dzisiaj wymienilem elektro zawor nad bossterem byl bez siatki ktos w nim grzebal silnik pracuje rowno wszystko sprawdzilem lewego powietrza niema turbo dmucha egr zaslepilem auto rusza ok ale dalej ciezko pali ii jedzie plynnie niema przyspieszenia a przed regulacja obrotow szlo lepiej. Obroty szybko spadaja na 2biegu jak puszcze gaz to az chamuje CO JESZCZE MOGE ZROBIC?

Krzysko
14-07-2016, 22:36
Moc wrocila!booster ktory w mojej starej pompie chulal byl tak zakrecony,nakretka katrujaca po poluzowaniu 1,5obrotu spadla ,jadac do pracy stawalem co jakis czas i po obrocie odkrecalem a spowrotem jak wracalem to po ciut odkrecalem.okoo 3,5-4 obrotow odkrecilem,zatankuje ful i sprawdze spalanie.pozdrawiam

ratmed24
14-07-2016, 22:43
boostera najlepiej regulować po 1/4 obrotu i testy ;) i aż do zadowalaj±cego efektu

---------- Post added at 21:43 ---------- Previous post was at 21:40 ----------

polecam dolot rozebrac i wypucowac i zerkn±ć czy na masce wygłuszenie nie zatyka dojscia powietrza do ic - ja to swego czasu poprawiłem ten kanał i minimum róznicy było na plus ;)

Krzysko
15-07-2016, 20:15
Dzieki!!!jutro po pracy bede sie bawil!mam jeszcze mase roboty przy nim!pozdrawiam!

ratmed24
18-07-2016, 11:39
Kolego Krzysko ,ja po podkręcaniu boostera zauważyłem minimaln± różnice w spalaniu 0,5-1l /100km ale może też dlatego, że dużo lepiej wkręcał się na obroty i z tego korzystałem ;) w każdym razie mi td rwał przy wci¶nięciu gazu na 2-3 biegu dużo lepiej i wchodził do 4700 obrotów -także to były mody na plus, co do poprawy dolotu powietrza do ic tym tunelem plusy odczuwalne były w upały- jak co¶ mogę pw Ci wysłać fotki jak ten tunel amatorsko udrożniłem

Krzysko
18-07-2016, 18:13
Witam!chetnie obejrze fotki bo patrzylem tam i gorny wygluszacz jest zawiniety!jeszcze niewiem jakie spalanie jest zalalem rowno z korkiem i zrobilem 70km dopiero!przyspieszenie jest fajne i tez korzystam z niegi!pozdrawiam!
Spalanie mi wyszlo 6.7l/100 ale czesto troche deptalem zobaczymy prz normalnej jezdzie (fajnie sie zbiera do 140 dalej nie sprawdzalem bo niemam gdzie)pozdrawiam

Krzysko
25-08-2016, 21:39
A auto ciezko palilo na zimnym i cieplym silniku po zgaszeniu palilo od strzala po 5min juz trzeba bylo pokrecic bez dodania gazu niechcialo odpalic zrobilem wszystko co mozliwe wezyki zaworki i tp niepomoglo!na pompie na fasolkach byl wtrysk przyspieszony do konica lekko cofnolem i nieodpalil wiec o 2zabki na pasku przyspieszylem na fasolkach wyregulowalem i pali od strzala