PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Trzęsie autem na 1 i 2 biegu do 3000 obr. min



Qornell
10-07-2016, 20:36
Koledzy pomóżcie bo w piątek lecę w trasę ponad 1000 km i problemu nie rozwiązałem i mam parę spostrzeżeń. Chodzi o to że podczas przyspieszania na 1 i 2 biegu i od około 2000 do 3000 obrotów telepie autem, od 3 biegu nie trzęsie w ogóle obojetnie przy ilu obrotach, ale tylko do prędkości około 100km/h później znowu trzęsie autem ale trochę inaczej bo mocniej jak daję gazu a trochę lżej jak puszczę gaz ( może mi się tylko wydawać że lżej bo nie jestem pewny ). Podejrzewam że to cos z zawieszeniem ale nie mogę wybadac co. Od momentu jak to zaczęło występować to wymieniłem:
Półoś lewa kompletna z przegubami
Półoś prawa krotka kompletna
Łożysko podpory polosi

Wczesniej wymieniłem
łączniki stabi. Przod tył
Końcówki drążków
Wachacze kompletne
Amory ( przod tył)
Łożyska amorow ( przód tył)

Po wymianie tych elementów nic sie nie działo dopiero po jakimś czasie zaczęło telepac.

Wiem że wróżenie z fusów ale co Jeszcze sprawdzić? Opony ( felgi są wyważone przed 2 tygodniami ) ? Może byc ze to coś z zapłonem mianowicie ze swiecami? Swiece mam oryginalne platynowe a kable ngk byly zmieniane 47000 km temu, cewka nowa oryginalna przejechane okolo 5tys km. Parę dni temu sprawdziłem wszystkie koła po kolei i w tylnym prawym kole szumi lozysko i to dość mocno a w lewym tylnym kole ma luz jak nim ruszam w pionie, w poziomie nic.
Mam też lekki luz jak ruszam przegubem gora dół na łączeniu prawej polosi z krótką na wieloklinie ale ten luz już byl przed wymiania i się zastanawiam czy tam powinien byc mały luz czy może coś z wiloklinem krótkiej polosi? Pliss pomóżcie, pojechał bym do warszatu ale pewnie nic lepszego niz wy to nie wymyślą. Z gory dziękuję wszystkim za pomoc

Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk

Deedo
11-07-2016, 17:29
A może poduszki silnika albo skrzyni.

Wysłane z mojego Xperia Z przy użyciu Tapatalka

Qornell
11-07-2016, 17:33
Sprawdzę jak wyglądają. Dzisiaj jeszcze zrobiłem test i jednak na innych biegach też telepie ale tylko jak dam fest gazu i go krece na obrotach aż np na 3 biegu jadę 80 albo 90 i i gaz w podłogę to telepie jak. Puszczę gaz to przestaje

Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk

Qornell
11-07-2016, 23:21
Gumy silnika wyglądają ok, poducha skrzyni też jest ok a bynajmniej tak wygląda i nie ma luzu bo brecha sprawdzałem. Dzisiaj jeszcze raz podniosłem lewą stronę auta i na każdym biegu koło sie ładnie kreci i nie czuć bicia za to jak podniosłem prawą stronę to tam się cyrki zaczynają dziać po wrzuceniu 2 biegu bo czuc jak zaczyna buda lekko wibrowac powyżej 2 tysiecy obrotów a po wrzuceniu 3 biegu i rozpedzeniu auta powyżej 2500 obrotów to im wyższe obroty tym bardziej coś tam łupie i telepie buda że szok i im mocniej gazu się daje tym bardziej telepie, a jak puszczę nagle gaz to telepie trochę mniej ale dalej telepie i słychać huczenie jak by łożyska. Ciezko to opisać, może uda mi się jutro to jeszcze raz zrobić i nagrać to wrzucę tu filmik. Może być ze nowa podpora jakas lipna? Kupiłem jakis tańszy zamiennik bo nie było żadnych drozszych zamiennikow akurat do mojego modelu. Jakieś pomysly?

Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk

aqaz
11-07-2016, 23:33
Jak przy przyspieszaniu to zwykle półoś. U Ciebie nawet mam kandydata

Qornell
11-07-2016, 23:35
Jakiego?? Podzielisz się pliss pliss pliss czy zachowasz to do grobu ;)

Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk

Qornell
12-07-2016, 12:05
No chyba się jednak kolega nie podzieli swoim kandydatem a szkoda bo zalezy mi na czasie.

Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk

aqaz
12-07-2016, 13:45
Dzisiaj jeszcze raz podniosłem lewą stronę auta i na każdym biegu koło sie ładnie kreci i nie czuć bicia za to jak podniosłem prawą stronę to tam się cyrki zaczynają dziać po wrzuceniu 2 biegu bo czuc jak zaczyna buda lekko wibrowac powyżej 2 tysiecy obrotów...

Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk
Pisząc o kandydacie to PRAWA półoś była dla mnie po powyższym tekście wręcz oczywista.
Tak więc:
Prawa półoś i najprawdopodobniej jej przegub wewnętrzny.

Qornell
12-07-2016, 16:35
ale prawa półoś jest nowa razem z przegubami i na starej bylo to samo, zmieniłem podpore polosi to samo, dzsiaj wsadzilem starą podpore na nową półoś i dalej to samo już nie mam pomysłów, a może być coś ze skrzynia nie teges albo tam na wieloklinie od skrzyni gdzie półoś wchodzi? Zrobiłem jeszcze test wyciągnąłem ta pierwsza półoś z przegubami i odpaliłem fure i nie trzęsie na zadnym biegu dopiero jak władze spowrotem półoś i skręcenie wsuo do kupy to telepie. Wychodziło by że to ta półoś ale może też byc ze nie ma obciążenia i może dlatego wsio ladnie chodzi. A może to ten luz co mam na wieloklinie? Ma on tam być czy nie? Jak ruszam przegubem Góra dol to jest wyczuwalny. A może być że za mało oleju w skrzyni i Dyfer coś wariuje ? Bo ostatnio jak zmieniałem lewą półoś to troche mi polecialo ale nie dużo dosłownie kieliszek.

Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk

aqaz
12-07-2016, 17:17
Nowa=fabrycznie czy dla Ciebie?

Qornell
12-07-2016, 17:20
Tak nowa ze sklepu z rachunkiem, nieużywana NOWA. kupowalem i lewą i prawą.

Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk

Qornell
12-07-2016, 19:31
Dobra jutro bede zbtym walczyl dalej i zobacze ten przegub wewnetrzny, ale nie chce mi sie wierzyc ze w nowej polosi jest uszkodzony. Powiedzcie mi jak sprawdzic organoleptycznie czy jest uszkodzony? Albo czy lozyska na krzyzaku sa ok?

aqaz
12-07-2016, 19:52
Ew. coś w mechanizmie różnicowym.

Qornell
12-07-2016, 20:32
Ale to jest sklep? A ja sie pytam jak obadsc wzrokowo dotykowo ze przegub lub lozyska sa uszkodzone. Ile to kosztuje to ja wiem z zakupem zaden problem bo to nie jakies kosmiczne pieniadze tylko po co mam to kuupic jak nie wiem czy to to jest uszkodzone?

---------- Post added at 19:32 ---------- Previous post was at 18:59 ----------

Dobra bylem jeszcze raz spradzic czy to na pewno przegub i wszystkie znaki na ziemi i niebie mowia ze to przegub, podnioslem prawe kolo i jak wrzucilem 1 bieg i rozpedzilem je do okolo 2000 obrotow to lekko zaczalem hamowac no i telepie sie tam cos i tlucze i buda lata. Podczas jazdy zauważyłem jeszcze że lewarek zamiany biegów drga jak puszczę albo dodam gazu, czyli znowu wychodzi że przegub wewnętrzny czy się mylę?? Jutro bede podmienie cylinder i lozyska i zobaczę jaki bedzie edekt i dam znać.

Qornell
13-07-2016, 15:24
Rozebrane to jeszcze raz i ten przegub i nie ma na nim luzu nic, ani na lozyskach ani nie jest kielich powycierany, z przegubem jest wsio okay. Dorzuciłem jeszcze smaru ale nic to nie dało telepie dalej. Jedyny luz jest na tym wieloklinie, nagrałem film i wrzucę jak się wgra to dacie znać czy taki luz w tym miejscu jest dopuszczalny czy nie.

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

---------- Post added at 13:02 ---------- Previous post was at 12:33 ----------

https://youtu.be/ENgrGoKKKOM

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

---------- Post added at 14:21 ---------- Previous post was at 13:02 ----------

https://youtu.be/OcuHUHJh70c

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

---------- Post added at 14:24 ---------- Previous post was at 14:21 ----------

To pierwsze wideo jest ze starym przegubem a to drugie jest z nowym, w obu przypadkach luz jest taki sam, czyli wychodzi ze to ten wieloklin od tej krótkiej półosi jest jakis nieteges, czy to ma tak być???

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

Qornell
13-07-2016, 20:30
Zobaczyłem jeszcze raz i jednak jak podniose lewa strone to też trzesie buda, jutro zobaczę jeszce dokladnie poduchy silnika. Patrzyłem jeszcze raz na mocowanie skrzyni i wydaje się okay, skrzynia nie lata w nim I nie. Ma tam luzu. Podczas hamowania z podniesionym kołem telepie calym silnikiem i nie mogę tego zdiagnozować. Podejrzewam że skrzynia się sypie :/ a maly stan oleju w skrzyni może powodowac takie objawy?

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

Wit1956
13-07-2016, 20:48
Mały stan oleju w skrzyni biegów raczej jej nie służy,w pewnym sensie sam sobie odpowiedziałeś na zadane przez siebie pytanie.

Qornell
13-07-2016, 21:27
A gdzie jest korek żeby sprawdzic ile tam tego oleju jest?

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

Wit1956
14-07-2016, 06:30
Korek wlewowy a zarazem kontrolny znajduje się z boku skrzyni biegów,jeśli masz skrzynię MTX-75 to powinno w niej się znajdować 1,90 litra oleju,podczas sprawdzania poziomu olej powinien sięgać do krawędzi wlewu,lub w najgorszym przypadku około 5 mm poniżej.

Qornell
18-07-2016, 09:51
Słuchajcie a czy tak wyglada uszkodzona poduszka silnika?

https://youtu.be/owecXO979ho

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

Qornell
08-08-2016, 16:04
Problem rozwiązany, okazało się że uszkodzony był przegub wewnetrzny prawej nowej półosi . Po zmianie na starą używaną półoś wszystko wróciło do normy. Dzięki wszystkim za pomoc.

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

aqaz
10-08-2016, 10:36
Najważniejsze to wyciągać poprawnie wnioski z obserwacji i nie sugerować się, że cześć była niedawno wymieniana czy też jeden spec absolutnie ją wykluczył jako źródło uszkodzenia.
Miłego użytkowania.

Qornell
10-08-2016, 11:03
No wiesz jak kupuje się coś nowego to raczej nie wychodzi sie od razu z założenia że może byc uszkodzone tylko szuka przyczyny gdzie indziej, ale teraz mam nauczkę. Jeszcze jak bym wymienił tylko jedna półoś to bym bral pod uwagę że może ta nowa jest jakaś felerna, ale że kupiłem dwie w tym samym miejscu i lewa jest w 100% sprawna to byłem przekonany że ta prawa nie może być uszkodzona a jednak.

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

Qornell
02-09-2016, 11:42
No i po wyeliminowaniu trzęsienia podczas przyspieszania mam trzęsienie kierownica podczas hamowania :/ dlatego szybkie pytanie, czy od tego uwalonego przegubu i trzęsienia mogly się pogiac tarcze z przodu??? Wcześniej jak trzeslo przy przyspieszaniu to nie trzeslo podczas hamowania a teraz telepie kiera jak hamuje że sie w rekach nie da utrzymać i im szybciej jadę tym gorzej. Zaczya już od około 60 km już odczuwam że lekko bije. Z tym uwalonym brzegubem zrobilem spokojnie ponad 3000 km bo na urlopie byłem. A i zauważyłem ze jak jadę z otwartym oknem to słychać piszczenie z hamulców które zwieksza częstotliwość wraz ze wzrostem prędkości wlasnie tak jak by byla tarcza w jednym miejscu krzywa. Hamulce kompletne wymieniłem jakies 6000 km temu i z przodu sa oryginalne tarcze forda i klocki.

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

Netoper
02-09-2016, 13:01
mam trzęsienie kierownica podczas hamowania :/ dlatego szybkie pytanie, czy od tego uwalonego przegubu i trzęsienia mogly się pogiac tarcze z przodu???
Prędzej bym stawiał że tarcze wcześniej już były pogięte, ale że były luzy, to te luzy niwelowały/tłumiły trząchanie fajerką.
Na początek można spróbować oczyścić prowadnice klocków i prowadnice zacisków, oraz pod osłonę tłoczka zapodać smarowidła do tłoczków.
Do tego zdjąć tarcze i dosłownie na błysk oczyścić powierzchnię flanszy i tarczy tam gdzie się ze sobą stykają, bo może tarcza została założona w innym położeniu niż wcześniej była czy jakaś drobina rdzy podeszła.

Qornell
02-09-2016, 13:17
No wlasnie wcześniej po zmianie tarcz bylo wsio okay, później zaczelo telepac autem po zmianie półosi i teraz telepie podczas hamowania, jak nie urok to sraczka :/ sprawdzę później te zaciski ale Przed wymiana klocków Prowadnice czyscilem druciakiem i papierem i dalwalem lekko smaru miedzianego i klocki chodzily z leciutkim oporem i jak ostatnio zmienialem opony to patrzylem i koła sie krecily bez oporu i o nic nie haczyły ale jak pisałem sprawdzę jeszcze raz później moze cos zobaczę.

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

Netoper
02-09-2016, 13:27
później zaczelo telepac autem po zmianie półosi i teraz telepie podczas hamowania,
Ściągnij tarczę i oczyść powierzchnie styku, bo może coś podlazło.

Qornell
02-09-2016, 18:40
Sprawdziłem i przeczyscilem obie strony mimo ze bylo czysto i ładnie wyczyszczone bo sam je zmieniałem i tego bym nie przeoczyl na pewno. Co zauważyłem to że lewa tarcza bardzo lekko trze o tarcze ( koło się kręci normalnie) a w jednym miejscu jak krece to przestaje. W tym miejscu jest dziwny wrzer, wrzucam foto może będzie to widać. Czy możliwe ze w tym miejscu jest krzywa tarcza? Gdzieś jak nie wywaliłem to walaja mi się stare tarcze to jutro podmienie i zobaczę czy cos się zmieniło to będę wtedy wiedział o ile stare były proste bo nie pamietam.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160902/b2b0ea23f3ebe9796647bfd358011a6c.jpg

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160902/4f23b5fbea4d2c1c8e9ef74c18b4fe61.jpg

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

Netoper
02-09-2016, 19:00
a w jednym miejscu jak krece to przestaje.
Możliwe że się "bąbel" na tarczy zrobił bo np chlapła woda z kałuży na to miejsce jak tarcza była fest zagrzana.
Mimo że nie nie jestem zwolennikiem przetaczania tarcz, to w takim przypadku jak opisujesz pokusiłbym się o przetoczenie.

Qornell
02-09-2016, 19:11
No właśnie ewidentnie wygląda to jak by tam cos splywalo po tarczy. No nic jutro zmienię na razie ta tarcze jak znajde moje stare i będę coś więcej wiedział

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

Qornell
03-09-2016, 20:38
Dobra tarcze zmienione na stare i telepie dalej, zmieniłem koła z przodu na tył bo jakies 3 tyg temu zmieniałem jak kupiłem nowe i dalej telepie :/ tak sie zastanawiam czy może mieć na to wpływ bula na oponie? Zapomniałem ze mam na jednej oponie bule w pionie i ma bicie tylko wplywu na telepanie kiera raczej nie ma tylko mnoe zastanawia czy jak jechałem na urlop i miałem ta oponę na przodzie to mogło to pokazywać tarcze od tego bicia? I jeszcze jedno, czy to ze telepie kiera i czuję to ewidentnie na Pedale hamulca to znaczy że na 100% coś z przodem jest? Czy jak by coś było z tyłem nie teges to też by telepalo kiera czy raczej budą bardzie? Zauważyłem dzisiaj przy okazji zamiany kół że mi z tyłu z prawej nie odbija hamulec na prowadnicach i się zacina i trze klocek o tarcze i ściera mi klocek od zewnętrznej strony.

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

Qornell
07-09-2016, 10:42
Obejrzałem jeszcze raz hamulce i mam z tyłu tą tarcze co zacisk sie zacina krzywa o dobre 2mm bo jak nią krece to widać że odległość miedzy klockami lub jarzmem się zmienia i jak przełoże coś do tarczy od boku to w dwóch miejscach haczy. Czy to możliwe zeby tak telepalo kierą przez tą krzywa tarcze?? Myslalem ze jak tarcza z tylu jest krzywa to telepie buda a jak z przodu to kierą.

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

Netoper
07-09-2016, 10:58
Czy to możliwe zeby tak telepalo kierą przez tą krzywa tarcze??
Jak najbardziej.
Ściągnij tą tarczę oblukaj czy coś nie podlazło (np odrobina rdzy) między nią a flanszę i swoją drogą bardzo dokładnie oczyść powierzchnie styku między tarczą a flanszą.

Qornell
07-09-2016, 11:12
Było czyszczone na 100% bo sam je zmienialem i jeszcze przed urlopem zmienialem obie piasty tak więc były nowe i czyste a i tarcze w sumie nowe to raczej nie będzie od rdzy, ale profilaktycznie oblookam. Najprawdopodobniej jak wracalem z urlopu to musial sie ten zacisk już blokowac i jak lecialem ponad 160km/h to mozna sobie wyobrazic jakie ciepelko powstawalo w tym momencie, no i wczoraj tez zauwazylem że klocek od strony zewnętrznej już prawie nie istnieje a byl zmieniany w tamtym roku w listopadzie albo październiku i są to motorcrafty. No nic kupię tarcze jeszcze zmienię i dam znać czy to było to, ale dziwi mnie żeby aż tak kierą telepalo jak z tyłu tarcza jest krzywa, szok.

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

aqaz
08-09-2016, 16:00
Ten zaciek na tarczy wygląda jak kapnięty płyn hamulcowy, który jest żrący np. przy wymianie przewodu elastycznego.

Qornell
18-10-2016, 11:36
Słuchajcie nie chce zakładać nowego tematu to zrobię malego offtopa ale trochę na temat który poruszylem, bo blokuje mi się zacisk tylny prawy na prowadnicach/bolcach, jak sprawdzić czy to wina prowadnic czy jarzma?? Objaw jest taki że jak odkrece zacisk od jarzma to Prowadnice stoją dęba a jak nimi poruszam to chodzą luźno ale przez chwilę i po kilku minutach znowu stają dęba. Czy wymiana ich na nowe pomoże czy muszę jarzmo zmienić? Patrzylem na nie i są małe wrzery. Czy może trzeba je nasmarowac? Jak tak to czym?

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

bartekrz
24-10-2016, 22:13
Ja prowadniczki czyscilem i smarowalem smarem miedziowym :)

Wysłane z mojego Lenovo P780

Qornell
07-12-2016, 09:44
Netoper jesteś pewny na 100% że jak mam krzywa tarcze z tyłu to by kierownica telepalo i czuł bym to na budzie i pedale hamulca???

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

Stasio1948
07-12-2016, 10:07
Prowadnice stoją dęba a jak nimi poruszam to chodzą luźno ale przez chwilę i po kilku minutach znowu stają dęba. Czy wymiana ich na nowe pomoże czy muszę jarzmo zmienić? Patrzylem na nie i są małe wrzery. Czy może trzeba je nasmarowac? Jak tak to czym?
Wyczyścić prowadnice a wżery zatrzeć papierem lakierniczym 1000-1500 na mokro (olejem a nie wodą) i po wytarciu do sucha nasmarować wazeliną lub smarem miedziowym.Po prowadnicy chodzi tulejka metalowa (jest wewnątrz otworu w zacisku)-może tam jest problem?


Netoper jesteś pewny na 100% że jak mam krzywa tarcze z tyłu to by kierownica telepalo i czuł bym to na budzie i pedale hamulca???

Wprawdzie pytanie do Netopera ale ja odpowiem-tak na 100%.Miałem osobiście taki przypadek z krzywą tarcza z tyłu i niepotrzebnie wymieniałem tarcze z przodu.

Qornell
07-12-2016, 10:30
Prowadnice faktycznie maja wrzery i zrobię jak pisałeś jak gdzieś dostanę taki papier bo kiedys pół miasta zjezdzilem i nie bylo jak potrzebowałem. Albo kupię nowe prowadnice nie jest to jakiś duzy koszt, tylko jak zmienię a się okaże że to właśnie ta tulejka to doopa wtedy będę musiał chyba jarzmo zmienić bo ta tulejka chyba nie do kupienia jest?

Jak piszesz ze na 100% tak. może być to w takim razie kupię nowe tarcze i mam nadzieję że pomoże bo mnie wkurza już to trzęsienie.

Dzięki



Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

Stasio1948
08-12-2016, 13:08
ta tulejka chyba nie do kupienia jest?

Jest do kupienia w zestawach naprawczych (o ile w Mk3 też występuje)-sam kupowałem zestawy naprawcze firmy Autofren wprawdzie do Mk2 ale do Mk3 też były.W zestawie są gumki,tulejki,zawleczki,bolce mocujące (akurat do Mk2 do tyłu potrzebne) smar i jeszcze jakieś blaszki nie wiadomo do czego.
Tu masz przykładowe zestawy do Mk3 polift :https://www.motointegrator.pl/szukaj/czesci-zamienne-1/?cf_producent=AUTOFREN

Qornell
08-01-2017, 16:27
Okay dzięki za info. Właśnie dostałem papier to będę na dniach najpierw oczyszczal te prowadnice jak pisałeś, jak nie pomoże to kupię taki zestaw naprawczy.

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

Qornell
27-01-2017, 19:10
No i tak Tarcze, klocki i prowadnice z tyłu wyminione no i... trzęsie dalej podczas hamowania, znacznie mniej bo do 60 czy 89 nic nie czuć ale za to powyżej już czuć że kierownica lekko drga. Mam jeszcze jedno pytanie, dzisiaj jak wjezdzałem do garażu podziemnego to normalnie musiałem otworzyć okno i przy skróceniu w prawo kierownicą o kilka cm. w lewym kole usłyszałem dziwne rytmiczne metaliczne stukanie/tarcie :/ Po wyprostowaniu nic nie słychać i po skróceniu w lewo słychać dużo ciszej i nie zawsze. No to lewarek, auto do góry i nic wszystko ok, sprężyna cała, żadnych luzow, nic nie stuka nic nie lata. Po naciśnięciu lewej strony auta też cisza. Jedyne co zauważyłem to urwana śruba od Mocowania poduszki amora :/ 1 z 3, musiałem jak zmieniałem rok temu poduszki i amory to za mocno dokrecić i pewnie nie wytrzymała i poszła. Teraz moje pytanie, obstawiam że daje o sobie znac łożysko poduszki amora, dobrze myślę ?? Nie pasuje mi to trochę bo podczas skrętu na postoju jest cisza nic nie słychać nic nie strzela nic nie stuka naeet jak jadę prosto to cisza. I teraz moje pytanie a w zasadzie dwa, czy jest opcja że przez tą urawna śrubę lub uszkodzone łożysko amora telepie mi kierą podczas hamowania??? I czy przez tą śrubę mogło się to łożysko szybciej skończyć?? Kupowałem rok temu jakoś komplet poduszek i łożysk firmy Dunlop albo Bilstein o ile dobrze pamiętam to powinno trochę polatac a ja zrobiłem raptem z 15000 od wymiany :/ Czy szukać gdzie indziej uszkodzenia bo to nie łożysko?? Już i tak zamówiłem nowy zestaw firmy KYB na dwie strony
to i tak będę zmieniał tylko nie wiem czy dobrze kombinuje.

Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

Qornell
31-01-2017, 21:22
Nikt nie pomoże? Dzisiaj zauważyłem że na postoju jak krece kierownicą to też w niektórych miejscach jest metaliczny dźwięk, będzie to łożysko amora czy może jednak łożysko się posypało? Tylko czy jak by to było łożysko to by tarabanilo cały czas a nie tylko przy skrecie w prawo i lekko przy skrecie w lewo, jak jadę prosto to cisza, tarabani niezależnie od tego czy to zakręt czy na. prostej lekko skrece lekko kierą w prawo.

Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

leshek
31-01-2017, 21:43
Kolego jeśli jedna śruba jest zerwana, to poduszkę trzeba zmienić, łożysko może strzelać, właśnie dlatego, że ta śruba nie trzyma i łożysko idzie pod kątem, na prostej raczej nie będzie tego słychać, ale przy skrętach na pewno, nawet lekkich. Ciężko mi powiedzieć, czy może tarabanić przy hamowaniu, ale jeśli amortyzator się lekko cofa (urwana 1 śruba) to może luz powstawać i telepanie gotowe :) Jeśli chodzi o mondeo to telepanie przy hamowaniu przeważnie = krzywe tarcze.... Jak u ciebie z tarczami, może któryś z zacisków nie do końca odbijał i tarcza się przegrzała - odkształciła.... Chyba, że duży luz w zawieszeniu to też może telepać, jeśli zawias OK, to sprawdzenie tarcz czujnikiem zegarowym, potem ponowne wyważenie kół (wszystkich czterech). Sprawdź też stan tarcz z tyłu, u mnie trzęsło przy hamowaniu, kombinowałem z przodem, okazało się, że tarcze z tyłu krzywe :D Powodzonka

Qornell
31-01-2017, 22:33
Dzięki za odpowiedź leshek, Opisywałem w innym poście problem z telepaniem kierą podczas hamowania. Właśnie komplet hamulców (oryginały) z przodu zmieniałem jakieś 10 może 15tk temu i wyglądają okay pozatym zmieniałem je na inne co miałem i tak samo telepalo. tył robiłem tydzień temu( tarcze i klocki ATE) I telepanie znacznie się zmniejszyło ale czuć dalej przy większych obrotach, wydaje mi się że może być tylna piasta krzywa ( były obie zmieniane razem z przednimi hamulcami) bo jak założyłem nowe tarcze to dalej jak by w jednym miejscu tarcza haczyla o klocki ale to nie ważne teraz, ważne co mi tarabani bo siara tak jechać i strach przy każdym lekkim skrecie w prawo tarabani cos że szok, dodam że żadnych wibracji ani nic nie występuje podczas skrętu i występowania dźwięku,czyli luz łożyska i jego uszkodzenie mogę wykluczyć? Jak podniosłem koło i ruszyłem nim żadnych luzów też nie zauważyłem. No dobra to będę zmieniał może jutro te poduszki i łożyska amora i będę wiedział. Tylko jakoś nie pasuje mi uszkodzenie łożyska amora do moich objawów bo to tarabani jak by po skrecie jakąś blaszka albo kulki o metal się obijaly i to równomiernie takie " tyktyktyktykty" :) chyba dobrze opisałem :) A urwana jest ta przednia śruba od błotnika, dwie pozostałe są ok. A to że jak urwana śruba to zmienić trzeba to wiem :) dlatego od razu zamówiłem zestaw na obie strony do zmiany tylko zauważyłem to dopiero jak mi zaczęło tam coś tarabanic i szukałem przyczyny. Czyli łożysko amora może powodować taki objaw?

Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

leshek
01-02-2017, 10:50
Sprawdź jeszcze koła, chodzi o wyważenie, może po prostu jakiś bąbel się na oponie zrobił od wewnątrz?

Qornell
01-02-2017, 15:21
koła na 100% nie będą bo na postoju jak krece kierownicą jest ten sam dźwięk w pewnych miejscach położenia kierownicy. Poza tym ten dźwięk jest po przejechaniu jakiegoś dystansu, dzisiaj to zauważyłem. Dźwięk jest taki jak by lozysko się rozleciało i kulki w nim latały takie "tyk tyk tyk tyk", ale jak koło podniosłem to cisza. Ale podniose dziada na dniach i zobaczę jak się sprawa ma na podniesionych kołach, jak będzie tarabanic to raczej lozysko koła jak nie to raczej łożysko amora, dobrze kombinuje?

Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

Qornell
14-02-2017, 15:09
No i problem się na 99% rozwiązał bo od wczoraj cisza, o dziwo nie halasowało jak by się miało rozpaść łożysko koła ani łożysko amora tylko... Śruby/szpilki kół o_O ! Wczoraj zmieniałem poduszke poduszkę amora i podczas luzowania 3 nakrętek słyszałem właśnie taki dziwny metaliczny dźwięk jak by metal o metal stukał, nakrętki nie były ani luźne ani za mocno dokrecone ( chyba że można kluczem dynamometrycznym źle odkręcić to może i były) nie było żadnego luzu nic i podczas kręcenie ręką kołem lub szarpania kołem nic nie było słychać, czy to możliwe że śruby lub szpilki były trochę podrdzewiałe i taki dziwny dźwięk dawały?? Nie chce mi się wierzyć ale może się nie znam, tylko dlaczego halasowało tylko przy lekkim skrecie kierownicą w prawo?

Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk