PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIV] Regeneracja turbo gdzie na slasku polecacie ?



Czarny93
12-07-2016, 20:23
Czolem jak w tytule szukam dobrych specjalistow z gwarancja na slasku

Stasio1948
13-07-2016, 08:57
W Tychach http://www.turbo-silesia.pl/?gclid=CObLgKTu780CFabhcgodv7MDfA

Czarny93
13-07-2016, 12:59
A w okolicach gliwic ? Na kozielka odpada poniewaz sprawdzal 20tys km temu turbine i stwierdzil ze jest w idealnym stanie nie wymieniajac uszczelniaczy ani nic . A nagle mam wszystko w oleju ...

CzarekJ
18-07-2016, 10:56
http://gliwice-naprawa-slaskie.regeneracja-turbosprezarek.pl/gliwice.html
Tylko mała uwaga:
To punkt usługowy - wymiana turbiny.
Regeneracji dokonuje się tu:
http://stalowa-wola-naprawa-podkarpackie.regeneracja-turbosprezarek.pl/stalowa-wola.html

I można wymienić samemu - zamawiasz usługę naprawy turbiny - przyjeżdża do Ciebie kurier i odbiera uszkodzoną turbinę,a w ciągu 24h masz zregenerowaną z powrotem w domu.
Koszt to bodajże max 600 PLN.(2 lata temu było 500)

Zadzwoń do nich i będziesz wiedział.
Zwróć uwagę na nr. tel.- jest ten sam......ja dzwoniłem do serwisu w moim miejscu zamieszkania a i tak dodzwoniłem się do St.Woli i z tamtąd otrzymałem powyższe informacje.
Co prawda nie skorzystałem z oferty,bo poradziłem sobie w swój sposób,ale to inna bajka...

Czarny93
18-07-2016, 12:26
Wybralem v turbo z rybnika ze wzgledu ze maja dobre opinie wsrod znajomych oddaja stare czesci z turbawki i do tego sami odbieraja i dowoza , dzis do nich trafi poniewaz juz tydz samochod stoi u mechanika uszczelniacze rozrzadu , do tego czysczenie chlodnic cale zawalone nawozami kiedy brat jezdzil w delegacje do fabryki nawozow ... i do tego szczatki ptaszka sie znalazly , jak ogarne temat i zaczne jezdzic autem dam znac jak wyglada sytuacja z ta firma podobno rok gwarancji

kgorka
18-07-2016, 21:25
Mialem tam robione 2 razy za pierwszym po 10 miesiacach luzy na wirniku i wyła, gwarancji nie uznali niby syf w oleju a przed montazem plukalem silnik nawet miska byla sciagana czy nie ma syfu. Druga regeneracja i narazie spokoj choc troszke ja slychac.

CzarekJ
19-07-2016, 02:59
"Po pierwsze primo" - można narzekać na jakość usług w tej dziedzinie,ale nie wiem jak by się starali - nie zrobią w 100% sprawnej i trwałej turbiny....brak oryginalnych części zamiennych.
"Po drugie primo" - gwarancja jaką udzielają serwisy(12 m-cy i (lub) 100k km) jest niewiele warta - wliczona w koszty i niewielu jest kierowców,którzy przejadą te 100k w rok....
"Po trzecie primo" - jedynym rozwiązaniem problemu z turbiną jest program Honeywell "stara za nową"....tyle że 2 koła i jeszcze trochę mniej na koncie.......ale pewność na kolejne może nawet 200l lm.

Czarny93
21-07-2016, 00:16
Wiadomo , ale niestety znajomy mowil jak wyglada stara za nowa ;) biora garretta i regeneruja ja na czesciach melleta a nie oryginalach bo nawet takich nie ma , ba nowe tez sie na tych czesciach skladane poniewaz z tego co wiem turbina z mk4 2.0 140 kucy ma tylko znaczek garreta i projekt reszta to podwykonawcy ;)

CzarekJ
23-07-2016, 10:52
Wiadomo , ale niestety znajomy mowil jak wyglada stara za nowa

To możliwe w dobie globalizacji.......całe Mondeo ( i nie tylko....i nie tylko auta)to zlepek wielu poddostawców i producentów.
Ale jednak gdy pod programem "nowa za starą" podpisuje się Garret i Honeywell - można mieć większe zaufanie do jakości niż do firmy "XYZ"

Niestety nigdy nie możemy zaufać w 100% i niezależnie ile zapłacimy za usługę i komu - zawsze możemy zaliczyć wpadkę,albo będzie super.