PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] uszczelniacz półosi



BB
20-12-2006, 05:16
witam panowie, mam wyciek oleju ze skrzyni przez lewą półoś wiem że tam jest uszczelniacz i mam pytanko jak sie go wymienia bo z checią sam bym to zrobił tylko instrkcji potrzebuje :pad:

reksio
20-12-2006, 06:34
Jak tego nierobiłes to lepiej jedz do mechanika bo mozesz kosztów sobie narobić :metal

BB
20-12-2006, 07:09
sądze ze niejest to zbyt trudna operacja, napewno musze odkrecic sworzeń od zwrotnicy wyjąć przegub z zwrotnicy i dalej niewiem, trzeba zdjac ta gume osłaniającą co jest przy skrzyni bo podnią chyba siedzi ten uszczelniacz ale niewiem jak ta gume zdjać, jak o czymś zapomniałem to prosze o poprawke

airzocho
20-12-2006, 10:45
1. podkladasz kuwete pod miejsce gdzie polos wchodzi do skrzyni
2. wyjmujesz polos (nie wolno ciagnac za zwrotnice!! trzeba podwazyc czyms przy samej skrzyni)
3. wydłubujesz stary uszczelniacz jakims szerokim srubokretem.
4. wbijasz nowy najlepiej przez klocek lub starym uszczelniaczem.

Musi wchodzic prosto, bo go rozwalisz. To by bylo na tyle :)

Polos musi wejsc do konca w skrzynie.
Czasami uszczelniacz cieknie, bo wyrobil sie malutki rowek w polosce nawysokosci uszczelniacza. Wtedy nowy uszczelniacz trzeba wbic nie do samego konca, zeby nie trafil w rowek.

BB
20-12-2006, 12:27
no opisik piękny o to mi chodziło :bigok: dzieki bardzo

BB
20-12-2006, 12:34
yyy ale tak w kwesti ścisłości to odkręcić sworzeń od zwrotnicy musze tak? i jak tą gume oslaniające zdjąć? :)

airzocho
20-12-2006, 14:27
tak, żeby wyciągnąć półoś ze skrzyni musisz odkręcić zwrotnicę. z dolu swożeń (łatwiej odkrecic 3 sruby przy wachaczu) nie wiem czy nie trzeba bedzie łącznkia stabilizatora odkrecic. Koncowki kierowniczej chyba nie trzeba.
Nie wyciagaj polosi ze zwrotnicy tylko pociagnij wszystko razem.

Nie zapomnij oleju do skrzyni wlac z powrotem :)

BB
20-12-2006, 15:51
okej fenks panie tak zrobie, oleum już zakupiłem :metal