PDA

Zobacz pełną wersję : Wymienione Turbo , Booster a dalej nie jedzie ... ?!



qbapascal
20-12-2006, 14:44
hej juz wczesniej pisalem o moim mk1 ze nie dziala mi turbina niby...ze auto nie dostaje mocy przy 2500 obr. trudzilem sie z boosterem zrobilem go wyczyscilem trzpien smigał jak nalezy wsadzilem na nowo i nic to nie dalo , sprawdzalem szczelnosc przwewodów przy turbinie i boosterze i tez nic specjalnego tak nie bylo , na koniec zdecydowalem sie kupic....turbine z rozbitego mondeo...rzeskiego mam pewnosc ze turbina jest dobra i gwarancje na nią...zanioslem do mechanika on przelozyl mi to cacko i nie ma grama roznicy... rozkladam ręce.....w tym momencie



mondeo 96r mk1 1,8 td kombik

BS
20-12-2006, 15:30
a powiedz mi taką rzecz- czy booster jest dobrze wkręcony- wymienione są na nim origni? bo może być tak że oringi są nieszczelne i ciśnienie z turbawki zamiast boostera otwierać to idzie na zewnątrz po nieszczelnych oringach :metal

no i jeszcze jedno- to nie jest taki kopniak że głowę urywa- po prostu auto zaczyna dużo płynniej się rozpędzać (i to już od ok 1900 RPM) - turbo nie dodaje 300 koni pod maskę :jezyk1: ... dlaczego twierdzisz że coś jest nie tak z autem? jakie masz max osiągalne prędkości? może rozrząd jest przestawiony i dlatego auto źle idzie? trzebaby było skonforntować to Twoje modo z innym modo TD

najpierw sprawdź oringi na boosterze a później jedź do pompiarza-może wystarczy poprawne ustawienie pompy :metal

qbapascal
20-12-2006, 16:16
pompa byla regenerowana jest ok rozrząd byl ustawiany przy wymianie i teraz przy motnowaniu pompy tez jest ok.... kopa auto mialo bo nie mam go od 2 dni tylko wczesniej jezdzilem i moglem cokolwiek wyprzedzic...a teraaz to moge....sobie ....no.. ;) pokombinuje jeszcze z boosterem ale wątpie za duzo przy nim siedzialem juz....

spidi
20-12-2006, 17:52
Ten silnik jest bardzo prostej konstrukcji więc jeśli :

- turbo jest sprawne
- booster jest sprawny
- połączenie od turbo do boostera jest szczelne
- pompa wtryskowa jest poprawnie wyregulowana i sprawna
- wtryski są w dobrym stanie
- silnik ma dobrą kompresję

To auto MUSI jechać ! Tu nie ma żadnej elektroniki i specjalnie skomplikowanych rozwiązań technicznych.

Pozdrawiam i życzę udanej diagnozy i naprawy
:beer:

Junior
22-12-2006, 13:04
[quote="qbapascal"]pompa byla regenerowana jest ok rozrząd byl ustawiany przy wymianie i teraz przy motnowaniu pompy tez jest ok.... kopa auto mialo bo nie mam go od 2 dni tylko wczesniej jezdzilem i moglem cokolwiek wyprzedzic...a teraaz to moge....sobie ....no.. ;) pokombinuje jeszcze z boosterem ale wątpie za duzo przy nim siedzialem juz....[/quote

mam dokładnie to samo w swoim mondku. jakieś to auto bez ducha i dymi. wszystko sprawdzone pompa,wtryski,booster i dalej lipa. :wall: juz sie pogodziłem z tym :bigok:

qbapascal
22-12-2006, 14:00
to pewnie cos glupiego i malego i taniego ;] a ja juz w plecy poelcialem na turbine i inne takie......y..... chyba tez sie pogodze..kurde nie wiem.... blisko mieszkamy...jak Ci sie uda cos...daj znac przyjade i mi tez pomozesz;P hehe ;) pozdrawiam...

ja dzis jeszcze pojade po uszczelke oring do boostera dopasuje...moze jakas...przelolze stestuje .... wish me luck.. :D bye

BS
22-12-2006, 14:04
a dolot szczelny -jeżeli auto dymi to moze być gdzieś dziurka w dolocie (nawet w intercoolerze!!)

marcin_s18
22-12-2006, 15:22
a dolot szczelny -jeżeli auto dymi to moze być gdzieś dziurka w dolocie (nawet w intercoolerze!!)

jak jest dziurka w intercoolerze to słychac syk uciekającego powietrza, a auto wcale bardzo nie dymi....

franki
22-12-2006, 15:56
Sciagnij wezyk idacy do boostera i zobacz czy po dodaniu gazu dmucha powietrze. Ja mialem to samo.Nagle ze 160 spadlo na 90 i zrobil si sam diesel bez turba.Usterka usunięta ale mechanik nie chce powiedziec co bylo.Cos typowego w mondim.Jesli dmuch przez ta drobna rurke to sprawdz elektozawór kata wyprzedzenia zaplonu.Jest nad boosterem. "Pstrykanie" po właczeniu zaplonu mozesz nie wylapac ale lekko slyszalne jest po odpaleniu.Auto inaczej pracuje i jest mulowate.

marcin_s18
22-12-2006, 16:05
sprawdz elektozawór kata wyprzedzenia zaplonu.Jest nad boosterem. "Pstrykanie" po właczeniu zaplonu mozesz nie wylapac ale lekko slyszalne jest po odpaleniu.Auto inaczej pracuje i jest mulowate.

ale tutaj chodzi o MkI ...

pawpor
22-12-2006, 16:28
a może EGR, u mnie autko jeździło jak by mialo 50km jak EGR sie zawisił :( tylko wtedy autko powyżej 2500 rpm chodziło jak na wyjechanych panewkach. Zobacz wężyki podciśnieniowe które idą do EGR-a czy czasem nie są załamane :metal (chodzilo mi oczywiście o mojego essiego 1.8td)

BS
22-12-2006, 17:21
w MKI można łatwo egr zaślepić- może rzeczywiście się zapiekł :metal

Junior
22-12-2006, 20:27
w MKI można łatwo egr zaślepić- może rzeczywiście się zapiekł :metal

mam juz zaślepiony EGR i dalej jest cos nie tak :wall:
a powiedzcie moze czujnik położenia wału korbowego?

Junior
22-12-2006, 20:31
to pewnie cos glupiego i malego i taniego ;] a ja juz w plecy poelcialem na turbine i inne takie......y..... chyba tez sie pogodze..kurde nie wiem.... blisko mieszkamy...jak Ci sie uda cos...daj znac przyjade i mi tez pomozesz;P hehe ;) pozdrawiam...

ja dzis jeszcze pojade po uszczelke oring do boostera dopasuje...moze jakas...przelolze stestuje .... wish me luck.. :D bye

możemy porównać jak chodzą Nasze mondki. A byłeś moze w Sobótce tam jest serwis diesla/ ale powiem szczerze ze i oni nic nie pomogli :bigok: stiwerdzili ze trzeba w takim razie pompe wyjąć ale jak im przypomniałem ze przeciez rok temu sami ją robili to stwierdzili ze to niemozliwe zeby to pompa była :bigok:

qbapascal
22-12-2006, 20:50
ej dobra jestem mistrz...wyjałem jeszcze raz booster kupilem dopasowane uszczelki do niego zakrecilem , zresetowalem kompa i auto [edit by v1tek77] :ass: ze sie tak wyraze [lepiej juz sie tak nie wyrazaj] bo róznica jest niesamowita..... auto jak dla mnie jest aż za mocne i nie zrywa sie tak nagle przy 2500 tylko ladnie stopniowo jest ok jedyne co mnie martwi to że oborty troszeczke swirują.... pomiedzy 1000 a 1200 czasami jak na luzie stane.... co moge z tym zrobic ?? jakby co sluze pomocą gdzie we wro takie uszczelki kupic ..pozdrawiam peace!!

ale jestem happy...ze hoooo :D

Junior
22-12-2006, 21:04
ej dobra jestem mistrz...wyjałem jeszcze raz booster kupilem dopasowane uszczelki do niego zakrecilem , zresetowalem kompa i auto ze sie tak wyraze bo róznica jest niesamowita..... auto jak dla mnie jest aż za mocne i nie zrywa sie tak nagle przy 2500 tylko ladnie stopniowo jest ok jedyne co mnie martwi to że oborty troszeczke swirują.... pomiedzy 1000 a 1200 czasami jak na luzie stane.... co moge z tym zrobic ?? jakby co sluze pomocą gdzie we wro takie uszczelki kupic ..pozdrawiam peace!!

ale jestem happy...ze hoooo :D

Pogratulować koledze to prawdziwy sukces :banan: obrotami sie nie przejmuj najważniejsze ze śmiga.

chuck
22-12-2006, 21:08
Może odbiegnę od technicznych rozważań ,a może pomogę ale moje auto zaczęło jechać po zmianie stacji benzynowej.Dość długo lałem (jak się okazało ) kiepskie paliwko i się totalnie zamulił. Po chyba trzecim tankowaniu w innym koncernie poczułem zmianę totalną.
Pozdrawiam i powodzonka

marcin_s18
22-12-2006, 21:21
ej dobra jestem mistrz...wyjałem jeszcze raz booster kupilem dopasowane uszczelki do niego zakrecilem , zresetowalem kompa i auto <cenzored> ze sie tak wyraze bo róznica jest niesamowita..... auto jak dla mnie jest aż za mocne i nie zrywa sie tak nagle przy 2500 tylko ladnie stopniowo jest ok jedyne co mnie martwi to że oborty troszeczke swirują.... pomiedzy 1000 a 1200 czasami jak na luzie stane.... co moge z tym zrobic ?? jakby co sluze pomocą gdzie we wro takie uszczelki kupic ..pozdrawiam peace!!

ale jestem happy...ze hoooo :D

chyba chcesz kuku od moderatora :satan:

90 koni i auto za mocne ? mylisz się bardzo :terefere: :jezyk1: a kompa nie ma po co resetować...to nie benzyna... :)

qbapascal
23-12-2006, 00:35
kuku ? to jakas nagroda tak ?? :D hehe

Kristo
23-12-2006, 00:40
sprawdz elektozawór kata wyprzedzenia zaplonu.Jest nad boosterem. "Pstrykanie" po właczeniu zaplonu mozesz nie wylapac ale lekko slyszalne jest po odpaleniu.Auto inaczej pracuje i jest mulowate.

ale tutaj chodzi o MkI ...

a co to za różnica. Tu i tu jest elektrozawów. mam mkI i zanim sie załączy czyli przed pstryknieciem ciężko nim ruszyc z miejsca

qbapascal
23-12-2006, 07:15
powiedzcie mi jeszcze tylko co zrobic zeby mi obroty tak nie latały...(900-1100) jak stoje na luzie...wszystko gra....turbina smiga o co moze chodzic ? czyzby ten booster moze cos nie tak był ? jednak?

Exodos
23-12-2006, 12:10
90 koni i auto za mocne ? mylisz się bardzo :terefere: :jezyk1: a kompa nie ma po co resetować...to nie benzyna... :)

Dokładnie, co byś powiedział jakbyś miał 115 HP ?? Pewnie że Cię w fotel tak wbija że go zaraz rozwalisz :)) :)) :)) :))

Junior
23-12-2006, 12:52
sprawdz elektozawór kata wyprzedzenia zaplonu.Jest nad boosterem. "Pstrykanie" po właczeniu zaplonu mozesz nie wylapac ale lekko slyszalne jest po odpaleniu.Auto inaczej pracuje i jest mulowate.

ale tutaj chodzi o MkI ...

a co to za różnica. Tu i tu jest elektrozawów. mam mkI i zanim sie załączy czyli przed pstryknieciem ciężko nim ruszyc z miejsca

u mnie jak przekręce kluczyk tez jest takie pstryk pstryk czy to jest prawidłowe?? moze to dlatego moj mondi jest słaby?

marcin_s18
23-12-2006, 13:33
sprawdz elektozawór kata wyprzedzenia zaplonu.Jest nad boosterem. "Pstrykanie" po właczeniu zaplonu mozesz nie wylapac ale lekko slyszalne jest po odpaleniu.Auto inaczej pracuje i jest mulowate.

ale tutaj chodzi o MkI ...

a co to za różnica. Tu i tu jest elektrozawów. mam mkI i zanim sie załączy czyli przed pstryknieciem ciężko nim ruszyc z miejsca

hmm, no wiadomo mi jedynie że istnieje coś takiego jak kąt wyprzedzenia wtrysku, i w MkII za przestawianie tegoż kąta odpwiada jakiś tam elektrozawór . W MkI rozwiązane jest to inaczej. Jedyne co pstryka w MkI TD to przekaźnik od grzania świec :satan: Chyab że jeszcze elektrozawór odcinający paliwo na pompie, ale jakoś nie zauwazyłem żeby pstrykał :)


powiedzcie mi jeszcze tylko co zrobic zeby mi obroty tak nie latały...(900-1100) jak stoje na luzie...wszystko gra....turbina smiga o co moze chodzic ? czyzby ten booster moze cos nie tak był ? jednak?

tez zadaje sobie to pytanie, u mnie obroty płyają jak w niewyregulowanym LPG :jezyk1: :wall: ale pompiarz to zepsuł, to i pompiarz naprawi :satan:

slyman
23-12-2006, 13:52
panowie dajcie namiar gdzie te uszczelki do boostera kupić

qbapascal
23-12-2006, 14:32
we wroclawiu kupiłem je na ulicy trzebnickiej na początku kolo placu św macieja. sklep specjalizuje sie w mechanice silowej hydraulicznej .....itd pokazałem mu....stare uszczelki i wybrał mi identyczne...komplet (bez membran) kosztował mnie 1zł ;) łącznie ;) gdybym wczesniej zakombinował ten numer...to nie mialbym teraz drugiej turbiny i 500zł pleców za nią i wymianke ;)

qbapascal
23-12-2006, 14:34
sprawdz elektozawór kata wyprzedzenia zaplonu.Jest nad boosterem. "Pstrykanie" po właczeniu zaplonu mozesz nie wylapac ale lekko slyszalne jest po odpaleniu.Auto inaczej pracuje i jest mulowate.

ale tutaj chodzi o MkI ...

a co to za różnica. Tu i tu jest elektrozawów. mam mkI i zanim sie załączy czyli przed pstryknieciem ciężko nim ruszyc z miejsca

hmm, no wiadomo mi jedynie że istnieje coś takiego jak kąt wyprzedzenia wtrysku, i w MkII za przestawianie tegoż kąta odpwiada jakiś tam elektrozawór . W MkI rozwiązane jest to inaczej. Jedyne co pstryka w MkI TD to przekaźnik od grzania świec :satan: Chyab że jeszcze elektrozawór odcinający paliwo na pompie, ale jakoś nie zauwazyłem żeby pstrykał :)


powiedzcie mi jeszcze tylko co zrobic zeby mi obroty tak nie latały...(900-1100) jak stoje na luzie...wszystko gra....turbina smiga o co moze chodzic ? czyzby ten booster moze cos nie tak był ? jednak?

tez zadaje sobie to pytanie, u mnie obroty płyają jak w niewyregulowanym LPG :jezyk1: :wall: ale pompiarz to zepsuł, to i pompiarz naprawi :satan:



marcin ale...wczesniej bylo dobrze zaczelo sie tak dziac jak gosc mi rozrząd ustawiał na nowo...po regenerce pompy... a teraz jak zrobilem niby zawór - booster to znacznie sie to zwiekszylo... moze wykrecac zawor i kombinowac cos czy jechac do niego i mu tym rzucic w twarz wszystkim chyba co ?

marcin_s18
23-12-2006, 15:03
marcin ale...wczesniej bylo dobrze zaczelo sie tak dziac jak gosc mi rozrząd ustawiał na nowo...po regenerce pompy... a teraz jak zrobilem niby zawór - booster to znacznie sie to zwiekszylo... moze wykrecac zawor i kombinowac cos czy jechac do niego i mu tym rzucic w twarz wszystkim chyba co ?

U mnie też po regeneracji pompy plywają obroty, i na dodaek strasznie długo z chodzi z obrotow jak sie rozgrzeje (musze czekac ze z miana biegow :wall: ). Tylko mi koleś mówił, że rozrządu nie tykal, bo nie musi żeby wyciagnąc pompę wtryskową...sam nie wiem..musze wkońcu ojechac do tego pompiarza, niech poprawia...

ja bym do pompiarza pojechał.... ja mam w planie, tylk musze sie umówić....

BB
23-12-2006, 15:18
na dodaek strasznie długo z chodzi z obrotow
za schodzenie z obrotów odpowiada regulacja ta co jest na pompie opiera się o nią linka gazu widocznie ktoś kręcil tą śrubką i rozregulował ja sie też osobiście bawilem i ustawiłem se lepiej jak było :satan:

marcin_s18
23-12-2006, 15:35
na dodaek strasznie długo z chodzi z obrotow
za schodzenie z obrotów odpowiada regulacja ta co jest na pompie opiera się o nią linka gazu widocznie ktoś kręcil tą śrubką i rozregulował ja sie też osobiście bawilem i ustawiłem se lepiej jak było :satan:

no pompa była u pompiarza na wymianie łożysk, łopatek, itd. Widocznie nie ustawił tak jak powinno być...

BB
23-12-2006, 16:37
no pompa była u pompiarza na wymianie łożysk, łopatek, itd. Widocznie nie ustawił tak jak powinno być...
a to skurczybyk :satan: