PDA

Zobacz pełną wersję : Alan czy ...



Malutki_TD
21-12-2006, 16:39
Hejka.

Chciałbym nabyć pierwsze CB. Jednak po zapoznaniu się z postami kolegów-klubowiczów i forum CB-radio.pl nie wiem już, co mam myśleć. Wydumałem więc, po dłuższej chwili :), taki zestaw:

Alan 100 plus + ML-145

Jednak dużo czytałem o Unidenie. I w tym właśnie tkwi problem. Bo z dostępem do 520xl nie mam problemu. Tyle, że nie chcę mieć problemów z różnymi "władzami" itp. Proszę, pomóżcie. Nie chcę utopić na samym początku kaski na nietrafiony wybór... :pc:

krzys-68
21-12-2006, 17:18
Na poczatek spokojnie wystarczy ten zestaw.Wazne ze antena dobra :metal ,bo bez niej nawet najlepszy sprzet "nie zagra" :bigok:
Radio najprostsz,ale tez ma swoje zalety,mam tez i takie 3 szt w uzytkowniu i sprawdzaja sie O.K.

darox
22-12-2006, 09:20
ja mialem taki zestawik i nie chodzil mi dobrze (pomine to ze na 2 dzien oddalem radio,bo grucha byla uwalona,ja slyszalem a mnie nikt.no chyba ze byl blisko.a co do anteny to na alanie100 mocno szumila.trzeszczala(a jak przejezdzalem pod liniami wysokiego napiecia.transformatorami to musiałem wylaczas bo nie szlo wytrzymac),a mialem ustawiona i srawdzana kilka razy.wszystko bylo nowe.na gwarancji).Zmienilem antene i radio i jest super,cobra + hustler

krzys-68
22-12-2006, 09:28
Jak sam stwierdziles mialeś niesprawny sprzet wiec ...
Moje doswiadczenia sa inne :)) ,radia "graja" juz dlugo,jedyna awaria to w jednym z nich uszkodzenie potencjometru głosnosci.Serwis wymienił bez problemu :satan:
Co do szumów i zakłocen-radio bez wymyslnych filtrów wiec nie wymagaj zbyt wiele,zalozenie ze ma sluzyc do podstawowych celow na drodze spełnia z duzym zapasem nie obciazajac kieszeni i jest z godne z normami :bigok:

darox
22-12-2006, 15:49
cobra ma redukcje szumow i czulosci anteny no i skłesz( chyba tak sie tego to pisze).a alan jest goly.A tak naprawde to trudno poradzic bo jednemu chodzi taki zestaw dobrze a drugemy zle.Takie bledne kolo

krzys-68
22-12-2006, 23:36
Redukcja szumow i squech to to samo,dodatkowego filtra Cobra nie ma :satan: Wbudowany filtr ANL maja wszystkie radia,to standart :satan:
Czułosci anteny nie regulujesz radiem,mozesz regulowac czulosc radia lub mikrofonu :satan:
Wyciszanie szumów =SQUELECH
Regulacja czułości odbiornika =RF Gain

Malutki_TD
30-12-2006, 19:27
Dzięki za info! Zestaw tkwi w samochodzie. Jeszcze tylko porządny montaż i regulacja... A kiedyś przy okazji :beer: Pozdro!!! :))