PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Stukanie podczas ruszania po zmianie sprzęgła



kris23221
18-08-2016, 18:59
Witam, mój problem polega na tym, że po wymianie kompletnego sprzęgła w mk3(2.0 tdci 2002r kombi) tarcza, docisk, dwumasa i wysprzęglik(używane ale w dobrym stanie) wszystko elegancko działa, sprzęgło ładnie bierze nic nie puka w silniku jak było przedtem. Lecz jest problem podczas ruszania w przód i w tył oraz podczas jazdy tak jakby co się zazębiało i wtedy jest taki odgłos uderzenia. Dodatkowo podczas jazdy 20-30km/h strasznie buja samochodem, tak jakby podskakiwało z prawej strony(uczucie zdezelowanego koła) :zly:. Prawą półośkę ponownie wymontowałem i przeguby wyglądają na całe. Dodam, że podczas zrzucania skrzyni wyjęta była prawa półoś lecz lewa została w skrzyni bo nie szło jej wyjąc. Byłem u mechanika i mówi, że coś z lewą półośką lecz tam nic nie było ruszane. Może ktoś ma jakiś pomysł bo mi już ręce opadają.

rajman
19-08-2016, 14:40
postaw samochod na kobylki i popatrz najpierw prawa a potem lewa strone. choc bez obciazenia moze nic nie bic.

kolejna sprawa ze uzywana dwumasa mogla sie przy montazu rozleciec, bedzie bilo jak sie zepnie.

kris23221
20-08-2016, 23:01
postaw samochod na kobylki i popatrz najpierw prawa a potem lewa strone. choc bez obciazenia moze nic nie bic.

kolejna sprawa ze uzywana dwumasa mogla sie przy montazu rozleciec, bedzie bilo jak sie zepnie.


Sprawa wyjaśniona, zajęło mi to 2.5 godziny. Lewy przegub wewnętrzny musiał się rozpiąć podczas targania skrzyni tam i z powrotem podczas wymiany sprzęgła. Dwa z trzech łożysk igiełkowych krzyżaka wypadło i leżały luźno i stąd luz i stuk podczas ruszania. Oczywiście bujanie zniknęło, luz z lewej półosi przechodził na prawą stronę. Temat do zamknięcia.