PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Głośny klekot po włączeniu klimy



kamilesp
25-08-2016, 23:11
Panowie... zakupiłem Mondeo MK3 2.0 TDCI. Auto w sumie fajnie jeździ ale troche niepokoi mnie praca silnika. Ogólnie słychać dosyć głośny klekot... ale w momencie kiedy załącza się sprężarka klimatyzacji ten klekok robi się taki metaliczny i głośniejszy. Co to może być ???

Marcinus_1
26-08-2016, 09:06
Rozepnij pasek zobacz jaki bedzie dzwiek po odpaleniu, a przy tej okazji bedziesz mogl sprawdzic wszystkie rolki.

Pablosko88
26-08-2016, 09:27
Sprawdź też wtryski miałem taki sam objaw silnik pod obciążeniem sprężarki klimatyzacji głośno chodził problem tkwił w lejacych wtryskach

kamilesp
26-08-2016, 11:07
Sprawdź też wtryski miałem taki sam objaw silnik pod obciążeniem sprężarki klimatyzacji głośno chodził problem tkwił w lejacych wtryskach Wtryski regenerowane... ale około 60 tys. po regeneracji... mogły już paść ? I jak można sprawdzić wtryski ?

Marcinus_1
26-08-2016, 11:18
zacznij od proby przelewowej. Jest tego troche na forum

dziku999
28-08-2016, 17:51
Ja bym zaczął od małej dwumasy - czyli koła pasowego.

kamilesp
28-08-2016, 22:54
Ja bym zaczął od małej dwumasy - czyli koła pasowego.

Nie no jasne... zaczynać od wymiany jednej z najdroższych rzeczy w aucie to świetny wybór ;)

Sebollo69
28-08-2016, 23:10
Ja bym zaczął od małej dwumasy - czyli koła pasowego.
Nie no jasne... zaczynać od wymiany jednej z najdroższych rzeczy w aucie to świetny wybór

..najdrożych??..chyba żartujesz..może na początek sprawdź ceny innych podzespołów do mk3 bo chyba nie do końca wiesz co piszesz..

kamilesp
28-08-2016, 23:16
Ja bym zaczął od małej dwumasy - czyli koła pasowego.
Nie no jasne... zaczynać od wymiany jednej z najdroższych rzeczy w aucie to świetny wybór

..najdrożych??..chyba żartujesz..może na początek sprawdź ceny innych podzespołów do mk3 bo chyba nie do końca wiesz co piszesz..

PRZEPRASZAM KOLEGO! Zrozumiałem błędnie iż mówisz o kole dwumasowym ;) dopiero teraz doczytałem, że chodzi o koło pasowe :) fakt... zacznę od tego zwłaszcza, że z jego okolicy wydobywają się dziwne dzwięki. Czy trudno się zrzuca pasek w tym aucie ?

Sebollo69
28-08-2016, 23:38
PRZEPRASZAM KOLEGO! Zrozumiałem błędnie iż mówisz o kole dwumasowym dopiero teraz doczytałem, że chodzi o koło pasowe fakt... zacznę od tego zwłaszcza, że z jego okolicy wydobywają się dziwne dzwięki. Czy trudno się zrzuca pasek w tym aucie ?

spoko,nikt się tu nie gniewa:D na początek nie zdejmuj paska tylko przygotuj sobie jakiś środek smarujący np. wd40 odpal auto i psikaj po kolei we wszystkie rolki, napinacz i koło pasowe,jak uszkodzona część dostanie smarowania zmieni się charakterystyka pracy silnika(wyciszy go)będziesz wtedy wiedział która rolka ewentualnie jest do wymiany.U mnie też dość ostro,,szurało,,a wymieniłem tylko jedną górną rolkę napinacza i póki co jest ok..nalatane jakieś 15tyś:up:

kamilesp
28-08-2016, 23:40
Tylko u mnie szuranie to jedno.... natomiast w momencie kiedy załącza się sprężarka to zmienia się dźwięk silnika. Z takiego stłumionego robi się taki metaliczny i głośniejszy. Jak sprężarka się wyłączy to dźwięk znów jest taki bardziej stłumiony.

Dziś na domiar złego przy mocnym wyprzedzaniu na 4 biegu zapaliła się sprężynka. Obawiam się że to mogą być wtryski...

Sebollo69
29-08-2016, 00:01
Tylko u mnie szuranie to jedno.... natomiast w momencie kiedy załącza się sprężarka to zmienia się dźwięk silnika. Z takiego stłumionego robi się taki metaliczny i głośniejszy. Jak sprężarka się wyłączy to dźwięk znów jest taki bardziej stłumiony.

miałem podobne objawy,a dodatkowo przy włączeniu ogrzewania przedniej szyby również wydobywał się nieprzyjemny,,churgot,,założyłem jeszcze na altka łożysko ze sprzęgiełkiem i ciiisza;)

---------- Post added 29-08-2016 at 00:01 ---------- Previous post was 28-08-2016 at 23:52 ----------


Dziś na domiar złego przy mocnym wyprzedzaniu na 4 biegu zapaliła się sprężynka. Obawiam się że to mogą być wtryski...

uuu temat długi jak mur chiński..też niestety to przerabiałem..skończyło się na regeneracji pompy..za nim zaczniesz grzebać przy wtryskach zrób wcześniej przelewy..

kamilesp
29-08-2016, 00:04
A to sprzęgiełko to chyba od benzyniaka pasuje ?

Sebollo69
29-08-2016, 00:09
A to sprzęgiełko to chyba od benzyniaka pasuje ?

..jak ręka do rękawiczki..:up::))

kamilesp
29-08-2016, 00:11
A to sprzęgiełko to chyba od benzyniaka pasuje ?

..jak ręka do rękawiczki..:up::))

Ale trzeba cały altek wymieniać czy samo sprzęgiełko pasuje ?

Sebollo69
29-08-2016, 00:21
Ale trzeba cały altek wymieniać czy samo sprzęgiełko pasuje ?

od PB pasuje alternator bez przeróbek,jak byś chciał w swoim założyć tylko sprzęgło wtedy trzeba spiłować kołnierz na obudowie(ja tak mam i jest ok) na forum jest wszystko pięknie opisane ;)

kamilesp
29-08-2016, 07:49
Panowie pomocy. Podlączyłem Mondeo pod kompa i zdiagnozowałem błąd P2338 "Cylinder #3powyżej progu spalania stukowego".

Tvardy
29-08-2016, 08:10
zdiagnozowałem błąd P2338 "Cylinder #3powyżej progu spalania stukowego".

Wpisz kod danego wtryskiwacza jeśli masz naklejkę z kodami na pokrywie zaworów a jeśli nie to musisz odczytać z samego wtryskiwacza.

kamilesp
29-08-2016, 08:16
zdiagnozowałem błąd P2338 "Cylinder #3powyżej progu spalania stukowego".

Wpisz kod danego wtryskiwacza jeśli masz naklejkę z kodami na pokrywie zaworów a jeśli nie to musisz odczytać z samego wtryskiwacza.

Ale gdzie go wpisać ? Jakiego sprzetu do tego potrzebuje ?

Tvardy
29-08-2016, 09:30
Ale gdzie go wpisać ? Jakiego sprzetu do tego potrzebuje ?
Wpisać do sterownika. Tym czym odczytałeś to tym wpisz o ile ten interfejs i program to obsługuje.

kamilesp
29-08-2016, 09:35
Łączyłem się za pomoca Delphi DS150E, on zdaje się nie ma opcji kodowania wtrysków.

kamilesp
29-08-2016, 17:43
Dzięki Panowie za rady. Zakodowanie wtrysku rozwiązało problem z odpalaniem i ze sprężynką. Został jeszcze problem z głośniejszą pracą na sprężarce klimatyzacji... ale zacznę od zrzucenia paska, obadania rolek i wymiany rolki na alternatorze na taką ze sprzęgiełkiem.

Tvardy
30-08-2016, 13:22
Kody odczytane za pomocą Forscan i FoCom http://i63.tinypic.com/x1ilis.png

kamilesp
30-08-2016, 22:01
Kody odczytane za pomocą Forscan i FoCom http://i63.tinypic.com/x1ilis.png

Dzięki kolego. Czy to są kody z wersji 115 konnej? I jeszcze pytanie... jak sprawdzić czy mam krótkie wtryskiwacze czy długie bez ich odkręcania ?