PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Przekładka siedziska i oparcia z fotela pasażera na fotel kierowcy



acid666
27-08-2016, 16:35
Mam dość zniszczony fotel kierowcy (ustawiany elektrycznie, grzany, skóra) a fotel pasażera w dobrym stanie. Wpadłem ma pomysł kupienia fotela prawego z elektryką z anglika, a następnie przerzucenie siedziska oraz oparcia z fotela pasażera na fotel kierowcy. W ten sposób miałbym oba fotele regulowane elektrycznie i w dobrym stanie. Czy jest możliwa taka przekładka? Jeśli nie całe siedziska i oparcie to może same gąbki i skóry?



Na jedno pytanie już sam sobie odpowiedziałem, po przerzuceniu oparcia poduszka będzie po niewłaściwej stronie, więc pozostaje tylko wymiana samej skóry, ale czy zapasuje i jak będzie z poduszką. Czy skóra w miejscu poduszki jest jakoś specjalnie nacinana/osłabiana?

krismk3
29-08-2016, 11:20
z tego co wiem to fotele z anglika sa identyczne sam założyłem sobie grzane i wentylowane z anglika także powinieneś tylko wymienić napinacze pasów ze swoich foteli i przeciągnąć od kierowcy czarne grube kable do sterowania elektryka fotela pasażera i tyle nie trzeba nic przerzucać.

mcmac
29-08-2016, 20:56
niestety poduszki nie oszukasz, tak oparcie jest specjalnie przygotowane pod rozerwanie poduszką

acid666
29-08-2016, 21:51
niestety poduszki nie oszukasz, tak oparcie jest specjalnie przygotowane pod rozerwanie poduszką

Tak właśnie myślałem, czyli cały misterny plan w ....... Muszę jednak zaszyć rozdarcia i pomalować.

Mischel
30-08-2016, 08:21
A nie możesz kupić fotela kierowcy albo obydwu z anglika.

acid666
30-08-2016, 11:48
A nie możesz kupić fotela kierowcy albo obydwu z anglika.

Mogę, ale fotel pasażera z anglika czyli europejski kierowcy nie jest ustawiany elektrycznie. Europejskie fotele kierowcy są przeważnie w dość średnim stanie stąd pomysł na taka kombinację.

Mischel
30-08-2016, 13:18
To kup taki który jest sterowany elektrycznie. I angliki i europejskie wychodziły w wersjach ze sterowaniem elektryczny obydwu foteli. Sam tak mam :)

acid666
30-08-2016, 14:05
To kup taki który jest sterowany elektrycznie. I angliki i europejskie wychodziły w wersjach ze sterowaniem elektryczny obydwu foteli. Sam tak mam :)

Jeszcze się nie spotkałem z ustawianym elektrycznie fotelem pasażera, więc przyjąłem, że takich nie ma. Podejrzewam, że są rzadkością i ciężko będzie taki kupić. Poszukam.

krismk3
31-08-2016, 10:02
w wersji ghia x były oba elektrycznie ustawiane ja takie zanabylem z anglika pełna elektryko obu foteli oraz grzanie i wentylowanie czyli ful opcja.

acid666
12-09-2016, 21:17
Odpuściłem sobie przekładki fotela. Oddałem swój do tapicera, za zaszycie pęknięcia na szwie w oparciu oraz uzupełnienie gąbki i wyprofilowanie siedziska zapłaciłem 150 PLN. Moim zdaniem trochę dużo, ale trudno. Malowanie zrobiłem sam, farba była darmowa więc przynajmniej tu trochę przyoszczędziłem. Tak czy inaczej wyszło taniej niż zakup fotela.