PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIV] olej i filtry



jaceks196
01-09-2016, 21:19
Witam.Jestem swiezo po zakupie auta i mam prośbe o zweryfikowanie oleju i filtrów czy pasują do mojego forda
olej
http://allegro.pl/olej-silnikowy-5w30-5l-ford-motorcraft-xr-synth-a5-i6336816359.html

filtry
http://allegro.pl/komplet-filtrow-ford-mondeo-mk4-2-0-tdci-knecht-i6115196958.html



filtr paliwa
http://allegro.pl/filtr-paliwa-ford-mondeo-mk4-2-0tdci-oryg-i5960081981.html

mam mondeo mk4 2.0 tdci 143

może ktoś podpowie coś lepszego
Dzieki i pozdrawiam

danielWr
01-09-2016, 21:42
Który rok auta?

jaceks196
01-09-2016, 21:46
rocznik 2009

remlen
03-09-2016, 15:06
Przecież masz napisane że pasuje. O olejach już dużo było napisane, filtry kup oryginalne i nie będziesz się zastanawiał czy są jakieś lepsze. Cena też niewiele wieksza.

CzarekJ
05-09-2016, 03:45
czy pasują do mojego forda
Witamy na forum :skromny:...
Jak widać jesteś od niedawna,więc można wybaczyć pytanie,ale też jest mała prośba-
Przeglądaj uważniej forum,korzystaj z "szukajki".
Naprawdę wystarczy zagłębić się w tematy,posty itd i znaleźć pomoc dla siebie w wielu problemach.

Oleje (temat rzeka)i filtr paliwa wybrałeś perfekcyjnie - to materiały serwisowe forda.
Pozostałe filtry - są ok chociaż to zmienniki - oryginały są nieco w mniej korzystnej cenie,ale niewiele.

Czy lepsze..gorsze?....swoje zrobią.

Pozdrawiamy i zadowolenia z auta.

kamilesp
10-09-2016, 19:54
Ludzie co Wy macie z tymi oryginałami ??? Każdy zamiennik będzie chodził równie dobrze jak oryginał. Warunek to regularna wymiana.

RadkoR
10-09-2016, 19:59
Każdy zamiennik będzie chodził równie dobrze jak oryginał. Warunek to regularna wymiana.
Piszemy o zamiennikach filtrów a nie "zamiennikach" fabrycznego oleju:

Pozostałe filtry - są ok chociaż to zmienniki - oryginały są nieco w mniej korzystnej cenie,ale niewiele.
Nie każdy zamiennik filtra będzie równy jakościowo "oryginałowi". Kiedyś był test filtrów oleju. Rozcinano je i porównywano wkłady filtrujące. Rozbieżności jakościowe/oszczędnościowe były bardzo duże.
Do tej pory co roku zakładałem filtr olejowy FoMoCo (oryginał). Przy tegorocznej wymianie zainwestowałem w Purfluxa (filtr oleju) zachęcony wynikami testów oraz filtr paliwa Forda. Olej Motorcraft A5.
Do Opla z kolei dzisiaj trafił Mahle/Knecht w miejsce ubiegłorocznego MANNa a jeszcze poprzednio GM'a. Olej GM Dexos 2.
Na filtrach nie ma co przesadnie oszczędzać, zwłaszcza w autach z Turbo.

CzarekJ
10-09-2016, 23:29
Kiedyś był test filtrów oleju. Rozcinano je i porównywano wkłady filtrujące. Rozbieżności jakościowe/oszczędnościowe były bardzo duże.
Do tej pory co roku zakładałem filtr olejowy FoMoCo (oryginał). Przy tegorocznej wymianie zainwestowałem w Purfluxa (filtr oleju) zachęcony wynikami testów

Jakos tak do końca testom nie wierzę - zwłaszcza tego typu - "rozcinano i porównywano"......

Mógłbyś zamieścić jakiś link do tych testów?

Ja używam "fordowskich".....bo cena wcale nie taka straszna,a po za tym są do Forda,do jego silnika i oleju.
A to może mieć znaczenie.

ARTi
11-09-2016, 10:56
Pozostałe filtry - są ok chociaż to zmienniki - oryginały są nieco w mniej korzystnej cenie,ale niewiele.

120pln za knechta i 113pln za taki sam komplet oryginał Ford


Ludzie co Wy macie z tymi oryginałami ??? Każdy zamiennik będzie chodził równie dobrze jak oryginał. Warunek to regularna wymiana.

Bo są dobre, sprawdzone, odpowiednio dobrane do auta i nie ma co przepłacać za markowe zamienniki :zakrecony:

Ruber
29-03-2017, 16:12
Oryginalne filtry i olej (https://ford.sklep.pl/product-pol-18840-2-0-TDCi-serwis-rozszerzony-Mondeo-Mk4-do-2012.html), cena zbliżona do zamienników a jakość gwarantowana.

Jendrekmak
03-04-2017, 10:19
oferty sprzedaży są w innym dziale

Ruber
12-04-2017, 11:12
oferty sprzedaży są w innym dziale

Nie miałem zamiaru nic oferować do sprzedaży - wrzuciłem pierwszy z brzegu link do firmowego zestawu, jako przykład.

Jendrekmak
14-04-2017, 14:25
tylko temat jest sprzed 6 miesięcy więc już pozamiatane. patrz na daty bo wymiany oleju i filtrów raczej nie planuje się przez tyle czasu