PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Ford Mondeo TDCI 2.0 / Smród przy odpalaniu



SzakMaru
29-09-2016, 18:55
Witam wszystkich forumowiczów. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem forda mondeo mk3 2.0 TDCI z 2006 roku. Smigam nim już od około miesiąca. Gdyby temat został już gdzieś poruszony ( a nie doszukałem się czegoś co by odpowiedziało na moje wątpliowści na forum to prosze to usunąć lub przekierować). Poniżej przedstawię jaki mam problem.

Po odpaleniu fordka po postoju na tyle długim ze slinik ostygnie losowo co kilka odpaleń w kabinie pojawia się smród nadaplonego tworzywa sztucznego. Z tego co dałem radę wyczuć pojawia się on od strony pasażera pod w okolicy dołu siedzenia lub z okolic schowka. Przy tym zauważyłem ze przez chwilę po odpaleniu wyczuwalna jest chwilowa nierówna praca silnika ( bardzo delikatna ) która po przejechaniu krótkiego dystansu znika i wszystko jest dobrze ( przy pierwszych metrach jazdy auto delikatnie szarpie na 1 i 2 biegu ). Czy ktoś wczesniej spotkał się z czymś takim ? Nadmienię ze auto nie kopci i poza tym nic złego się nie dzieje .. no może poza tym ze miga mi kontrolka air bag.

Bedę wdzięczny za pomoc :)

CODY_21
29-09-2016, 19:35
Patrzyłeś na pasek alternatora i na sam alternator ?

SzakMaru
29-09-2016, 19:38
Nie ukrywam że jest to moje pierwsze auto i póki co jestem blady w temacie dlatego piszę . Nie wiem od czego zacząć a szukanie na oślep jest bez sensu. Dzięki za sugestie i zajrzę tam ;)

Bzyq
30-09-2016, 09:14
Masz DPF'a ?

SzakMaru
30-09-2016, 09:19
Tak mam DPFa ale jest on ` zneutralizowany`