PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIV] Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia



wordhea
30-09-2016, 09:14
Witam,

Nie lubię rudej w autach i zastanawiam się nad ewentualnym zabezpieczeniem podwozia w mondku. Nie są to może ogniska rdzy które już przeżarły podłogę, ale ostatnio jak widziałem auto na podnośniku to ruda się na podłodze pojawia.

Samemu to ogarnąć? ktoś już w to się bawił? znalazłem na grouponie taką ofertę na zabezpieczenie (300pln podstawowy pakiet):
https://www.groupon.pl/deals/myjnia-reczna-tomar

pytanie ile to warte, czy nie okazałoby się że to samo mogę zrobić za wiele mniej (oczywiście nie umyję auta na podnośniku od spodu bo go nie mam i musiałbym kanał gdzieś sobie u kogoś znaleźć).

Prośba o opinie - czy ten groupon coś wart czy jednak w jakiś inny sposób zabezpieczyć się przed rdzą

Rabin
30-09-2016, 13:28
Nie wiem do końca jak wygląda podłoga u Ciebie - ja malowałem elementy podwozia tydzień temu Bitex'em (ale nie spray, tylko w puszce) i robiłem tylko elementy zawieszenia bo na podłodze fabryczna konserwacja wyglądała idealnie. Z podłogą w MK4 jest o tyle problem, że jest tam pełno plastikowych osłon które musisz poodkręcać jeśli chcesz mieć dostęp - nie wiem czy grupon powyżej oferuje to wszystko - jest z tym trochę zabawy. Generalnie nie jest to coś czego nie jesteś w stanie zrobić sam, ale bez dostępu do kanału nie będziesz miał jak tego zrobić.

wordhea
30-09-2016, 13:56
czyli chyba lepiej samemu z tym się pobawić, no tylko kanał trzeba mieć hmm.
kiedyś przy dawniejszych CPN-ach były najazdy teraz chyba nigdzie już takich miejsc nie ma... a przydałoby się...

Stasio1948
30-09-2016, 22:06
Kolego,w profilu masz Warszawę.Ze swej strony polecam konserwację podwozia i profili zamkniętych preparatem Rust check.W Warszawie są dwie takie stacje konserwacji
18. Warszawa
Wybrzeże Gdyńskie 2, Warszawa
+48 (22) 869 96 76, kom. 0 501 353 148

19. Warszawa
Grochowska 2, Warszawa
tel. 792196068

Sam przez kilka lat korzystałem z konserwacji mojego auta (Mk2 kombi) tym środkiem w innym zakładzie tej samej sieci warsztatów ( w Sosnowcu )
14. Sosnowiec
Dobrzańskiego 150, Sosnowiec
pomimo że muszę tam dojeżdżać ok 60 km w jedną stronę.
Naprawdę warto.Konserwacja trwa ok 3 godzin czyli po umówieniu praktycznie "na poczekaniu",środek jest bezzapachowy (no może trochę czuć zapach landrynek),nieplamiący,praktycznie przezroczysty i bardzo dobrze chroni przed korozją co sprawdziłem przez 14 lat eksploatacji samochodu.
Jedynie koszt takiego zabiegu nie jest mały-od Mk2 brali 400 pln i zaleca się powtarzanie co roku.Obecnych cen nie znam-od ok 5 lat nie konserwuję auta-niedługo zostanie skasowane.

http://www.rustcheckcorolon.pl/

wordhea
03-10-2016, 09:26
dziękuję za namiary, zaraz sobie o tym poczytam :)

jantp
04-10-2016, 08:46
Rozmawiałem ostatnio z mechanikiem i ten stwierdził, że aut wyprodukowanych po 2000 raczej nie trzeba dodatkowo zabezpieczać. Że blacha jest należycie zabezpieczona - ale nie wiem ile w tym jest prawdy.

Kamlos
04-10-2016, 09:44
Zmień mechanika

wordhea
04-10-2016, 11:10
mi generalnie blach jako takich to nie widzę żeby żarło, ale podwozie/podłoga od spodu ma widoczne ogniska rdzy więc wolałbym to jakoś chyba zabezpieczyć dla świętego spokoju i następnego właściciela kiedyś :)

poza tym ta nasza sól na drogach chyba też się nieźle wżera

Rabin
08-10-2016, 21:33
Oj wżera, co "pięknie" widać po moich stalowych felgach zakładanych na zimę...