PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIV] Muzyka z pendrive/BT



cioos
30-09-2016, 16:45
Witam, mam pytanko.

W moim mk4 mam złącze AUX in i doczytałem już, że aby odtwarzać muzykę np. z pendrive muszę kupić np. emulator zmieniarki CD z różnymi wejściami.

Ale w międzyczasie olśniło mnie, bo przypomniałem sobie, że mam BT w samochodzie. Telefon normalnie się łączy, bez problemu rozmawiam przez zestaw głośnomówiący, ale nie mogę albo nie wiem jak odtworzyć muzykę korzystając z takiego połączenia.

Nie wiem czy w ogóle się da? Podpowie ktoś coś?

Pozdrawiam.

wordhea
30-09-2016, 18:15
Przynajmniej masz BT w aucie hah... ja próbowałem się doszukać takiej opcji - niestety (jakaś bida w tym moim Ghia).
Muzykę odtwarzałem łącząc się kablem minijack-minijack z telefonem w wyjściem AUX ale to raczej pewnie Cię nie zadowoli skoro masz BT. Osobiście jeszcze będę próbował wpiąć zewnętrzny moduł BT w AUX - zobaczę czy to coś da :)

cioos
30-09-2016, 20:45
No tak mam taka opcję, ale jak wspomniałeś nie zadowala mnie - chcialbym sterować muzyka z poziomu radia/kierownicy.
Nie moge pojac dlaczego przy połączeniu bt nie da sie tego zrobić...

batman72
25-10-2016, 18:47
Jakie masz radio w aucie? Auto z 2007 roku czy młodsze?

Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka

cioos
25-10-2016, 22:26
Auto z 2007 roku. Gdzie typ radia moge sprawdzić?

batman72
25-10-2016, 23:23
Radio jest nieistotne w tym momencie, bo w 2007 roku montowano tylko moduły bt/vc mono ze stałym kodem parowania.
W moim Fordzie Connect z 2010 zmieniłem moduł bt/vc stereo na bt/vc/usb/a2dp i wsadziłem radio Sony z 2010 roku, które obsługuje zmienne kody parowania, usb i a2dp.
Z manetki przy kierownicy dziala głośność i przewijanie utworów, utwory widzisz na wyświetlaczu radia.
Nie musiałem tylko przerabiać wiązki od radia do modułu, bo miałem stereo.
Gdybyś chciał zachować oryginał musiałbyś zrobić powyższe zmiany plus przeróbka wiązki.
W innym przypadku pozostają Ci tylko półśrodki typu emulatory, lub kabelek usb z ASO wpinany pomiędzy radio a instalację, ale on działa poprzez AUX, więc o wyświetlaniu i sterowaniu z poziomu manetki możesz zapomnieć.

cioos
26-10-2016, 16:32
Dzięki za odpowiedź.