PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Oparcie fotela kierowcy



Edek1977
27-12-2006, 09:26
Witam !
Czy rozbierał już ktoś kiedyś to cudu , nie podnosi mi się oparcie z jednej strony , kręcąc pokrętłem podnosi mi tylko prawą stronę a lewa stoi w miejscu . Jak się do tego zabrać ?naprawiał ktoś już to moze ??

krzys-68
27-12-2006, 09:33
Wymontuj fotel( 6 srub M6 mocuje fotel do podlogi)
odlacz przewody pod fotelami ,jesli masz napinacze lub regulacje foteli ewentualnie podgrzewanie
odkrec plastik boczny ,maskujacy poduszke dolna :metal ( 3 wkrety na wkretak krzyżowy)
Pod tym plastikiem znajdziesz sruby z glowka Torx,one mocuja oparcie do kanapy :bigok:

STraits
27-12-2006, 10:41
Mniej wiecej znam ten mechanizm i mi to wygląda na "złamane" siedzenie.

Edek1977
30-12-2006, 19:15
a czy tam są jakieś linki w środku które podnoszą i opuszczają oparcie ?

YatZeck_Wawa
30-12-2006, 19:20
a czy tam są jakieś linki w środku które podnoszą i opuszczają oparcie ?
Raczej 2 kola zebate:D

Edek1977
31-12-2006, 13:28
Mniej wiecej znam ten mechanizm i mi to wygląda na "złamane" siedzenie.

da rade to naprawic czy rozglądać się za drugim siedzonkiem :(

krzys-68
31-12-2006, 14:20
Mniej wiecej znam ten mechanizm i mi to wygląda na "złamane" siedzenie.

da rade to naprawic czy rozglądać się za drugim siedzonkiem :(Nie warto naprawic,za duzo kosztów.Fotel znajdziesz taniej :satan:

fium
31-12-2006, 14:33
Witam. Miałem coś w podobie i dałem rade to zrobić.Od strony regulacji idzie rurka na druga strone siedzenia która na końcach ma kwadrat(chodzi mi o przekruj)który wchodzi w mechanizm odpowiedzialny za podnoszenie drugiej strony siedzenia,jeżęli się wyrobił lub wyskoczył to oparcie nie chodzi.Siedzonko musisz wyjąć ,odkręcić plastiki trochę pokąbinować,jeśli masz trochę zdolności manualnych dasz rade,pozdrawiam :metal

main
31-12-2006, 15:40
mialem to samo
wymontuj fotel posciagaj plasitkowe osłony i od strony gdzie przykrecant jest pas lub napinacz bedziesz mial koło z ząbkami wystarczy kombinerkami zaciskowymi chwycic za oske w ktorej w srodku jest kwadratowe wyciecie i krecic do momentu az fotel sie wyprostuje :) pozniej krecisz działakaca gałka i ustawiasz sobie odpowiednia pozycja oparcia jaka chcesz ustawiasz druga strone tak samo i masz :)
ja tak zrobilem w mk I jak mi siadło i trzyma do dzis :)