PDA

Zobacz pe³n± wersjê : [ST220] Bia³y dym



Musial
12-10-2016, 23:11
Witam wszystkich.

Problem nastêpuj±cy:

Wymiana uszczelki miski olejowej oraz oleju i filtra ST220 wypuszcza ogromne k³êby bia³ego dymu. Wcze¶niej tego nie by³o. Delikatnie tam bia³y dymek sobie lecia³ gdy temperatury spad³y ale teraz to jak zas³ona dymna, po rozgrzaniu dymienie siê zmniejsza ale dalej jest. 2 dni temu wymieniane ¶wieczki i kable auto ma lpg i przebieg 262kkm. Wymiana uszczelki poniewa¿ auto by³o mokre z oleju i i bagnecie ubywa³o. Zalany by³ 5w30 teraz 5w40. Kto¶ co¶ pomo¿e? pozdrawiam. :)

iNDi
12-10-2016, 23:31
Objaw UPC lub wody odparowuj±cej z wydechów (krótkie trasy plus lpg sprawiaj± ¿e du¿o wody siê odk³ada) która jest tym bardziej widoczna im jest zimniej.

Musial
12-10-2016, 23:57
mo¿esz rozwin±æ objaw UPC? my¶lisz ¿e gdy silnik zimny i od razu po odpaleniu woda ju¿ paruje gdy jeszcze nie nagrzany?

bartekrz
13-10-2016, 00:19
Nie wiem jak to dziala ale jezdzilem wczesniej honda civic i one zawsze na bialo kopca jak jest chlodno. Na beni i na lpg. Roznica jest tylko taka ze na lpg kopci bardziej. Dlanoe to nie problem taki bialy dymek. I dam Ci tade, nie zawracaj sobi tym posladkow. Bialy dym jest tez kiedy spala plyn chlodniczy. Wtedy przewaznie jest walnieta uszczelka po glowica, a Ty raczej masz oki :)

Wys³ane z mojego Lenovo P780

Musial
13-10-2016, 00:26
p³ynu nigdy mi nie ubywa³o ale olej owszem i nie wiem czy to wina uszczelki by³a (poci³ sie olejem) czy po prostu silnik ¿re.
p³yn ma dziwny kolor bo br±zowy. mechanik powiedzia³ ¿e to mog± byæ uszczelniacze zaworów.

iNDi
13-10-2016, 00:56
UPG a nie UPC, literówka.

Jak kopci zaraz po odpaleniu to pewnie UPG. Sprawd¼ jeszcze czy nie ma spalin w zbiorniczku p³ynu ch³odz±cego.

Musial
13-10-2016, 01:42
jak to najlepiej sprawdziæ? kupiæ tester na aledrogo?