PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec] Temperatura zasysanego powietrza



Kris91
13-10-2016, 17:39
Witam,

pytanie jak w temacie jaka wartość powinna być w miejscu zaznaczonym na obrazku

https://zapodaj.net/76faae0942604.jpg.html

chodzi mi o wartość na zimnym silniku jak i na ciepłym (po przejechaniu kilkunastu km)

Czy powinna być taka jak temp na zewnątrz czy powinna rosnąć?

Netoper
13-10-2016, 18:10
Czy powinna być taka jak temp na zewnątrz czy powinna rosnąć?
Czujnik masz pod maską więc siłą rzeczy będzie się pod nią nagrzewało i czujnik będzie pokazywał wyższą temperaturę niż otoczenia.

---------- Post added at 18:09 ---------- Previous post was at 18:05 ----------

Tylko dziwne że przepływ powietrza na 0, przepływkę odpiąłeś?

---------- Post added at 18:10 ---------- Previous post was at 18:09 ----------

Tylko dziwne że przepływ powietrza na 0, przepływkę odpiąłeś?

Kris91
13-10-2016, 20:58
Przepływka podpięta tam nie ma zera (flash zasłonił ;) ) dokładniej chodzi o to że u mnie zaznaczony fragment na czerwono pokazuje temp taką samą jak termometr na zewnątrz a a u ojca (przy temp 8 st na zewnatrz pokazuje 24) i tu moje pytanie jaka musi być ta wartość temp zasysanego powietrza :)

Netoper
13-10-2016, 21:09
Jak silnik zimny (wystudzone pod maską) to temperatura powinna być jak otoczenia, jak się zbiera ciepło od pracującego silnika no to będzie wtedy mogło pokazywać więcej.

Kris91
13-10-2016, 21:16
Ja to rozumiem, ale u mnie jak jest zimny to tem jak otoczenia (jak pojezdze to temp jak otoczenia) a u ojca na zimnym temp 2.5 razy wyzsza jak otoczenia więc pytam jaka ta temp powinna być i ewentualnie co jest nie tak i u kogo (u mnie czy u ojca?) :)

Netoper
13-10-2016, 21:36
więc pytam jaka ta temp powinna być

Jak silnik zimny (wystudzone pod maską) to temperatura powinna być jak otoczenia,

aqaz
13-10-2016, 21:49
Czujnik temperatury zasysanego powietrza jest w puszcze z filtrem powietrza od strony grodzi. Jak tam bedzie ciepło od rozgrzanego silnika to powietrze wpadające do silnika też będzie odpowiednio cieplejsze.

ARTi
14-10-2016, 09:08
Co nie zmienia faktu że tak jak Netoper napisał zimny silnik zaraz po odpaleniu powinien mieć IAT na poziomie temp otoczenia.

Kris91
14-10-2016, 15:17
Panowie :D

Nie wiem czy ja źle tłumaczę czy Wy macie problem z czytaniem ze zrozumieniem (bez urazy) :D

Rozumiem, skoro temp. na dworze 8st i samochód stał cała noc to temp będzie taka jak otoczenia, ale dlaczego ta temp u mnie nie rośnie nawet jeżeli silnik jest rozgrzany? Jeżdżąc cały czas pokazuje tą sama temp. co na zewnątrz a nawet spada więc czy ma ta temp. jakieś znaczenie np. przy spalaniu i jeżeli tak to co muszę wymienić?

Netoper
14-10-2016, 16:11
Nie wiem czy ja źle tłumaczę czy Wy macie problem z czytaniem ze zrozumieniem (bez urazy)
To może przeczytaj o co pytałeś i jakie padły odpowiedzi :)

Teraz zadałeś kolejne pytanie w którym pytasz o sprawy o które wcześniej nie pytałeś.

dlaczego ta temp u mnie nie rośnie nawet jeżeli silnik jest rozgrzany? Jeżdżąc cały czas pokazuje tą sama temp. co na zewnątrz a nawet spada
Albo uszkodzony czujnik albo silnik się nie nagrzewa do takiego stopnia aby wydalane ciepło ogrzewało czujnik. Ale to można wywnioskować samemu po otrzymanych wcześniej odpowiedziach.


więc czy ma ta temp. jakieś znaczenie np. przy spalaniu
Było trochę przypadków (w tym i ja) że przez zapomnienie nie podpięło się czujnika jak się coś grzebało, i nie miało to żadnego odbicia w spalaniu i pracy silnika.

jeżeli tak to co muszę wymienić?
Jeśli czujnik jest walnięty czy rozkalibrowany to tak myślę że chyba powinno się wtedy czujnik wymienić.

Kris91
14-10-2016, 19:35
I teraz uzyskałem odpowiedź ale nie na wszystko :)
Gdzie jest ten czujnik?

Netoper
15-10-2016, 11:27
I teraz uzyskałem odpowiedź ale nie na wszystko
Na konkretnie napisane zapytania są konkretne odpowiedzi, bo jak nie napiszesz pytania no to skąd mamy wiedzieć z czym masz problem.


Gdzie jest ten czujnik?
Post nr7.