PDA

Zobacz pełną wersję : Skrzynia biegów pękła



dmN
18-10-2016, 14:28
Witam jestem przed wymianą skrzyni biegów - podczas wczorajszej jazdy skrzynia pękła i wszystko się posypało - prędkości wtedy dużej nie miałem jakieś 45km/h i takie pytanie z mojej strony ile jest rodzajów skrzyń do tego autka, st220 3.0 v6 - chodzi o skrzynie 5 biegową - muszą być wszystkie ozaczenia te same ? numery etc i 2 pytanie co jeszcze mogło pójść po rozwaleniu się skrzyni bo jestem przed rozbiorem, jak dwumasa, wysprzęglik etc - jakie macie myśli ?

Stasio1948
18-10-2016, 16:52
http://autoczescijanow.pl/zdjecia2015/lipiec/1702.JPG

Taki numer ma skrzynia manualna 5 biegowa do Mk3 ST220 z silnikiem 3,0 V6.
A co poszło "przy okazji" to się dowiesz jak skrzynię zrzucisz.Mogło nie pójść nic więcej ale mogło też sporo.

Przy okazji zrzucania skrzyni i weryfikacji dwumasy i sprzęgła radziłbym wymienić uszczelniacz tylny wału i wysprzęglik na nowe.

dmN
18-10-2016, 17:12
Wysprzęglik mam nowy kupiony za ~ 350 zł bodajże i wymieniany jakieś 1 - 1.5 miesiąca temu więc myślę że się obędzie bez wymiany wysprzęglika ? ( Chyba że będzie na wyczerpaniu w co wątpię to już swoją drogą trzeba się tym zająć ... ) Ogólnie miał być lepszej firmy ale nie pamiętam już dokładnie bo zapadł mi się pedał a z wymianą jest troche zabawy więc wybrałem lepszy model.

RadkoR
18-10-2016, 20:30
wymieniany jakieś 1 - 1.5 miesiąca
Hmm... Dla mnie to wygląda tak jakby przy wymianie zostało coś sknocone i przez to skrzynia padła.
Głupie pytanie, ale masz 100% pewności, że mechanik nie zapomniał wlać oleju? Może coś źle złożył? Jak się zachowywała skrzynia po wymianie wysprzęglika?
Jeśli mechanik sknocił to pociągnij go do odpowiedzialności.