PDA

Zobacz pełną wersję : ciągle zimny



modo
28-12-2006, 13:17
witam po świętach
Trochę pojeździłem przed świętami i zauwazyłem co mojego mondka nie można zagrzać :zly: .Nawet na trasie :wall: Bielsko-Kraków-Bielsko na A4 wskazówka temperatury nie podeszła nawet do N tylko pływa sobie na tym białym prostokącie przed napisem NORMAL.Temperatura wewnątrz auta też nie tropikalna - więc co może być powodem tak słabego nagrzewania się silnika.Do tej pory jeździłem często ale na krótkich odcinkach więc myślałem,że to standard ale żeby auta nie zagrzać na takich trasach to musi być z nim coś nie tak.Pomóżcie bo zamarznę,, :beer: :beer:

BS
28-12-2006, 13:20
wymieniaj termostat :metal

TDki bardzo szybko się nagrzewają- w moim robi się ciepło po max 5 minutach jazdy

verybad
28-12-2006, 13:20
sprawdź termostat może do wymiany jest

zolwthebest
28-12-2006, 17:06
Ano jak koledzy wspomnieli, termostat otwarty, a przez to i duży obieg chłodzenia. Dodam tylko, że nie ma co zwlekać, bo po pierwsze będzie więcej palił, po drugie, jak się zblokuje w drugą stronę, to silnik zagotujesz.

I jeszcze jedno: uwaga na śruby, którymi jest przykręcana obudowa termostatu - lubią się zapiec, więc jak nie chce iść to nic na siłę. Powoli po ćwierć obrotu w lewo, w prawo, żeby ją rozruszać, no i dużo WD40.
Piszę, bo ostatnio mało brakowało w moim MDO jedna śruba by poleciała. Doświadczenie i cierpliwość mechanika uratowały mojego klekota od większej i droższej roboty.
:metal :metal :beer: :beer:

tlp
28-12-2006, 19:49
Jest tak jak koledzy piszą. dwa dni temu miałem to samo co Ty. Wymieniłem termostat - efekt jest cieplutko a wskazówka dochodzi do połowy skali. :)

modo
29-12-2006, 15:42
Wielkie dzięki za sugestie :pad: .Dzisiaj kupiłem termostat,wymieniłem go od razu :banan: .Pokręciłem się trochę po mieście-wrażenia takie sobie.Jest znacznie cieplej w środku ale wskazówka od temperatury zatrzymuje się przed N jakieś 1,5mm i zaczyna spadać co świadczy o włączeniu się wentylatora.w związku z tym nasuwa się pytanie czy tak to ma być w TD.Za wszelkie porady już dziękuję :beer: :beer: