PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec] Mondeo mk 1 lekkie poszarpywanie.



Jezus
19-10-2016, 20:32
Witam posiadam forda mondeo mk1 z roku 1995 z silnikiem 2,0 zetec benzyna/gaz i mam z nim taki problem, że poszarpuje zarówno na niższych jak i wyższych biegach podczas jazdy z różną prędkością.Temat był już poruszany na forum ale ja już nie wiem za co się złapać.Przewody wys.nap.nowe i sprawdzone czy nie mają przebicia,świece nowe,cewkę podmieniałem inną,silniczek krokowy też,wymieniłem na nowy przepływomierz,podmieniałem czujnik wałka rozrządu.Zrobiłem mu reset kompa,samoadaptacje i nic.Dzisiaj dopóki się nie rozgrzał jakoś równo chodził a może mi się tylko zdawało sam już nie wiem.Wyczytałem też że komuś jak się sprzęgło kończyło to miał takowe objawy.Pomóżcie Panowie.:zakrecony:

splitu
19-10-2016, 21:41
egr masz?
nie podsysa lewego powietrza?
filtry powymieniane?
powietrza?
paliwa/gazu?

Dzisiaj dopóki się nie rozgrzał jakoś równo chodził
sonde lambda powinieneś sprawdzic

---------- Post added at 20:41 ---------- Previous post was at 20:40 ----------


Temat był już poruszany na forum ale ja już nie wiem za co się złapać.
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/143145-FAQ-Brak-mocy-szarpanie-nier%C3%B3wna-praca-silnika-przeczytaj-zanim-za%C5%82o%C5%BCysz-temat
tu masz ściągawkę

Jezus
20-10-2016, 07:37
Filtr powietrza wymieniony,paliwa nie,sondę lambda podmieniałem bez zmian.Zawór egr jest nie zaślepiony.

splitu
20-10-2016, 22:56
Zawór egr jest nie zaślepiony.
sprawdź czy nie pokazuje błędu jak masz jak, albo zaślep i zrób samoadaptację na próbę czy pomoże.

nie podsysa lewego powietrza?

Jezus
22-10-2016, 07:01
Wczoraj wymieniłem filtr paliwa nie był zmieniany chyba od nowości zardzewiały zasyfiały.Wydaje mi sie że jest dużo lepiej muszę trochę więcej pojeżdzić bo wczoraj po wymianie tylko kawałek się bujnąłem.Zastanawiam się jeszcze nad odmą i tym nieszczęsnym odpowietrzeniem skrzyni korbowej jak będzie pogoda to sprawdzę bo robię go pod chmurką.Jeszcze tylko prosiłbym o pomoc w kwestii gdzie szukać odmy olejowej i odpowietrznika.Dziękuję i pozdrawiam.

Jezus
30-10-2016, 10:11
Witajcie nadal kicha podmieniłem jeszcze na próbę cewkę i kable wn ale nic to nie dało.Kumpel mówił że może to wtryski na listwie.Jak to sprawdzić?Trochę ma takie objawy jakby się zalewał czy coś i dużo pali.

filip0107
30-10-2016, 10:37
Spróbuj odłączyć pompę paliwa. wtedy przez wtryski nie powinno lać się paliwo. można to też sprawdzić po świecach.

blady1
30-10-2016, 11:41
kiedyś byłem w serwisie nissana i słyszałem rozmowę "lidera "(chyba tak to się nazywało ) z mechanikiem i kazał mechanikowi wlać środek do czyszczenia wtrysków ale w dawce "na maxa " -tak to określił mechanik wlał cała butelkę do baku -nie wiem ile było paliwa w baku - potem auto chodziło tak na wolnych obrotach chyba z 0,5 godziny a później zrobili ostrą przejażdżkę
nazwy preparatu nie pamiętam ale był to chyba stp auto to benzyna
czy coś to pomogło i na jaką dolegliwość to nie wiem ale może naprowadzi kogoś kto stosuje coś podobnego w dawce "na maxa"