PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Ciężki rozruch silnika, brak mocy, kopci na czarno, problem z Klimą



Salli
19-10-2016, 21:33
Ford Mondeo Mk II, Rok produkcji: 1996, Silnik 1,8 TD (90KM), Hatchback.

Auto zostało sprowadzone z Niemiec w 2004 roku.
W Polsce jestem jego drugim właścicielem.
Auto ma pierwsza rejestracje Grudzień 1996.

Wyposażenie Mondka:

* ABS
* Centralny Zamek
* El. przednie szyby
* El. lusterka
* Elektrycznie regulowany fotel kierowcy
* Halogeny (Soczewka)
* Oryginalne Radio
* Klimatyzacja
* Wspomaganie kierownicy
* Welurowa tapicerka

Klimatyzacja działa (chłodzi) lecz piszczy. Przy pisku auto traci moc.:down:


Tak jak wspomniałem. Auto na zimno bardzo długo kręci. Po zapaleniu puszcza dymek siwo-niebieski. Mam silnik 1.8TD lecz jest brak mocy. Gdy zmienię bieg na wyższy jest tak jakby turbo-dziura :dziura: odcina mu całkiem moc choć jej wcześniej nie ma i przy tym puszcza czarna chmurę. na dużych obrotach kopci na czarno. :ass:

I układ kierowniczy coś nie tak. przy skręcaniu kierownicy w prawo bądź w lewo czuć szarpanie i pisk. ( pompa? pasek?) dlaczego? :car:

Układ Hamulcowy : cały czas ie pali ABS I ręczny. Czasami pedał hamulca zapada się jak w masło i słabo hamuje. Po wciśnięciu na postoju hamulca do podłogi włączają się wymienione wyżej kontrolni i działa normalnie.:red:

Ktoś rozpisze co i jak sprawdzić?

Z góry dziękuje :)

:zakrecony::zakrecony::niewiem:

yaro555
20-10-2016, 16:45
Co do kopcenia to mam to samo i brak mocy. Jestem po regeneracji pompy wtryskowej i wtryskiwaczy i po tym zabiegu mam ciągle problemy. Tylko, że u mnie jeszcze powyżej 1100 rpm są metaliczne stuki więc stawiam, że po regeneracji wtrysków chyba znowu jakiś padł. Pewnie i u ciebie wtryski padają.
Co do klimy to spadek mocy to norma u mnie też masakra jak klima chodzi. A piszczy pewnie pasek? Sprawdź czy nie luźny.
Jak ci pedał wpada w podłogę to pewnie jakaś nieszczelność, płyn masz w normie? Z cylinderków nie leci? lub przewodów? Zazwyczaj jak się zapala kontrolka hamulca to sygnalizuję brak płynu hamulcowego.

Salli
20-10-2016, 19:53
Wtryski to na 100% są do roboty w sobotę się zabieram za przeglądniecie EGR, Wtrysków itp.. Dzisiaj zauważyłem ze inka od gazu jest zaczepiona na drucik żeby nie wypadło od góry. była luźna. podkręciłem ta śrubę obroty poszły lekko w gore i reaguje od razu. Lepiej przyspiesza ale i tak kopci dalej. Hamulce będę sprawdzał w sobotę na kanale. Płyn jest w normie. Ale zauważyłem ze przy dodaniu gazu jest mała plamka oleju.

yaro555
20-10-2016, 22:31
EGR sobie zaślep. Ja mimo wszystko stawiam na wtryski u Ciebie po doświadczeniach z moimi! Jaka plamka?

A silnik metalicznie nie pracuje?

Salli
20-10-2016, 22:38
Wiem. Pierw wkręcę śrubkę w wężyk od egr a później zaślepię mam zaślepkę nie muszę docinać :)

http://mtuning.pl/Zaslepka-EGR-FORD-FOCUS-MONDEO-C-MAX-1-8-TDCI,p,4028

http://www.aditech.net.pl/produkt/at-egr-24-zaslepka-egr-ford-mondeo-focus-18-tddi-tdci

Plamka oleju czarna. Jak pisałem w sobotę z rana jadę na garaż i siedzę do bólu przy Mondziaku.

---------- Post added at 22:38 ---------- Previous post was at 22:36 ----------

A silnik metalicznie nie pracuje?[/QUOTE]

wiesz co jutro sie wslucham bo nie potrafie sobie idealnie odsluchac :)):)):3yes::3yes:

yaro555
20-10-2016, 22:48
To tylko bez tych dziurek :) Ja sobie sam wyciąłem z blachy 2mm. różnicę czuć u mnie troszkę jeśli chodzi o osiągi ale teraz odślepiłem chwilowo bo szukam po kolei w czym jest u mnie problem a gdzieś wyczytałem, że metaliczne stuki mogą być spowodowane zaślepieniem EGR ale wątpię czy w tym silniku tak było. Życzę powodzenia i daj znać co i jak bo mam takie same problemy może coś podpowiesz.

Salli
20-10-2016, 23:51
spoko w sobote bede dzialal z egr. :up::hmm:

Powiedz mi gdzie znajde na gwalt ta spinke do linki gazu ?? :P

http://images83.fotosik.pl/103/c1ec475f6f4d11f1med.jpg

yaro555
24-10-2016, 07:39
I jak tam kolego udało się coś zrobić?

Salli
25-10-2016, 11:32
Powiem Ci tak. Rozkręciłem cały IC zamówiłem zaślepkę do egr ale narazie wkręciłem śrubkę do wężyka od podciśnienia poczyściłem IC itp. Wymieniłem filtr pow i nie kopci i nie ma tej turbo dziury. Ciut lepiej się zbiera. jeszcze muszę mu dokładnie wyregulować obroty a trochę zabawy będę miał bo poprzedni właściciel tak narobił ze głowa boli :P

yaro555
25-10-2016, 13:56
A to u mnie co innego raczej będzie. A IC miałeś zalany olejem?

Salli
25-10-2016, 20:30
No był mokrawy w środku. Stał w pionie, kropla tylko ściekła.
Musze coś kupić i go wyczyścić.
Ale mimo to nie jest jeszcze jak być powinno.