PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Radio do MKIII



Filip123
24-10-2016, 12:22
Witam!
Szukam fajnego, dobrze grającego radia do auta.
Mam Mondeo mk3 z 2000 roku. Silnik 1.8, 125KM, wersja Ghia.
Moje obecne radio to straszna chińszczyzna i często traci zasięg.
Jako, że jestem tu nowy i zbytnio się nie znam, w ogóle nie mam pojęcia co kupić.
Ten szajs, który widać na zdjęciu sam kupiłem, dlatego żeby kolejny raz czegoś takiego nie zrobić, piszę do znawców :)
Zależy mi przede wszystkim, żeby radio dobrze grało(nie traciło sygnału) i żeby była możliwość podłączenia telefonu.
Chciałbym też, aby działało sterowanie z kierownicy. Zastanawiam się nad kupnem używanego radia fabrycznego, jakiegoś "zwykłego", lub takiego nowszego - z dużym wyświetlaczem i być może z nawigacją. Jako, że jestem prawie kompletnie zielony prosiłbym o pomoc!
Poniżej zdjęcie z mojego auta :)

http://www.fotosik.pl/zdjecie/9cd7fd95a4d7ddc0

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc!

kuba01a
24-10-2016, 12:47
Pioneer 180ubg i nie narzekam

MisiekBB
15-11-2016, 14:40
Cześć! chciałbym podpiąć się pod ten temat, ponieważ w moim mondi jest radio typu kaseciak chciałbym go zmienić :)
Pytanie czy takie radio będzie obsługiwać sterowanie z kierownicy bo sprzedawca zapewnia że tak .

http://allegro.pl/radio-bosion-2din-android-4-4-gps-wifi-16gb-kamera-i6588671696.html

Pozdrawiam :hehe:

fundil
15-11-2016, 15:47
Z opisu nic nie wynika. A nie myślałeś oryginalnym z Forda???
Do przedlifta to z linku średnio spasuje, będzie rzeźba w konsoli. A jakość dźwięku hmm może cię zaskoczyć

MisiekBB
15-11-2016, 17:52
oryginalne z Forda z navi hmm czemu nie :) jeżeli będzie obsługiwać auto-mapę czy coś podobnego ;) jakie modelu szukać ?

SteelRat
15-11-2016, 18:14
Filip123 - jeśli traci sygnał radiowy, przyjrzyj się dobrze antenie. Jest duża szansa, że "połączenie odeszło w zaświaty".

fundil
15-11-2016, 18:20
oryginalne z Forda z navi hmm czemu nie
Jasne że nie. Żadne oryginalne radio montowane nie jest warte złamanego grosza. Zwykłe CD 6000 lub jakiś pionek lub sony. A pilota sobie przerobisz.

mortt
15-11-2016, 19:05
Cześć! chciałbym podpiąć się pod ten temat, ponieważ w moim mondi jest radio typu kaseciak chciałbym go zmienić :)
Pytanie czy takie radio będzie obsługiwać sterowanie z kierownicy bo sprzedawca zapewnia że tak .

http://allegro.pl/radio-bosion-2din-android-4-4-gps-wifi-16gb-kamera-i6588671696.html

Pozdrawiam :hehe:
Nie wiem jaki masz rocznik (nie widzę na tel) jak masz polift to polecam radyjko z mk4. Włożyłem dzisiaj 6000cd czarne z mk4 (akceptujac fakt, że zegarek nie będzie działał) i jestem zachwycony jakością dźwięku względem tego co miałem. Nie mówiąc już o auxie, który wcześniej przenosil zakłócenia z ładowarki z tel. Wizualnie jedynie kolor podświetlenia może komuś nie pasować.

tapniete z telefonu.

MisiekBB
15-11-2016, 19:32
Ma ktoś z Was wiedzę jakie wymiary ma typowy kaseciak ;) ?

fundil
15-11-2016, 19:41
Ma ktoś z Was wiedzę jakie wymiary ma typowy kaseciak
Chodzi ci o zwykłe radia czy fordowskie???

mortt
15-11-2016, 19:49
Ma ktoś z Was wiedzę jakie wymiary ma typowy kaseciak ;) ?
500c?

tapniete z telefonu.

MisiekBB
15-11-2016, 23:43
dokładnie tak :)

mortt
16-11-2016, 00:34
dokładnie tak :)
Rano Ci zmierze, akurat wyjąlem dzisiaj. Tylko jest w aucie i nie chce mi się wychodzić już :P

Update:
RAMKA
Gora 24,7cm
Dół 23,5cm
Wysokość 12,6cm

Głębokość 16cm
Buda
Zaczepy szerokosc 19,5
Tył szerokość 18

tapniete z telefonu.

MisiekBB
16-11-2016, 09:40
Dzięki Ci bardzo dobry człowieku :)

mortt
16-11-2016, 12:55
Dzięki Ci bardzo dobry człowieku :)
Nie ma sprawy, wymiary robiłem centymetrem krawieckim więc zaznaczam, że z 1mm mogłem się gdzieś machnąć

tapniete z telefonu.

AndreRe
16-11-2016, 21:33
pozwólcie, że podepnę się pod wątek,

MisiekBB,
a nie myślałeś aby podłączyć Radioodtwarzacz CD Alpine CDE-W235BT,
jest to radio 2-DIN, bo takie Ja rozważam, patrząc na wymiary szer x wys x głęb (178 x 100 x 160 mm)
powinno pasować z tego, co wiem na pewno na wysokość i głębokość, co do szerokości to jutro zmierzę,
tylko trzeba by ramkę dokupić, ale podobno jest to możliwe, a jakość dźwięku bez porównania nawet do fabrycznego Sony,
a koszt zakupu nowego Alpine z gwarancją to tylko 700,00 zł,

czy może ktoś potwierdzić, że taki montaż radia 2-DIN jest możliwy w MK3 przedlift?

fundil
16-11-2016, 21:58
Jest możliwy
Akurat szerokość i głębokość nie ma różnicy. Jedynie wysokość to mały problem ale do przeskoczenia.
Można spokojnie założyć radio 1 din i zamontować dedykowaną ramkę.

AndreRe
16-11-2016, 22:04
ponawiam pytanie:

czy może ktoś potwierdzić, że taki montaż radia 2-DIN jest możliwy w MK3 przedlift?
(nie chodzi mi o 1-DIN, bo to wiem i takie mam),

a chcę podłączyć Radioodtwarzacz CD Alpine CDE-W235BT albo Pioneer FH-X730BT, a to są radioodtwarzacze 2-DIN,
zatem czy ktoś już próbował z Was takiej sztuki?

fundil
16-11-2016, 22:29
ponawiam pytanie:

czy może ktoś potwierdzić, że taki montaż radia 2-DIN jest możliwy w MK3 przedlift?

Przecież napisałem Ci że tak. Ale większości przypadków ramki maskującej nie założysz

AndreRe
16-11-2016, 22:39
Można spokojnie założyć radio 1 din i zamontować dedykowaną ramkę.

po prostu źle odczytałem Twoją wiadomosć,
ale skoro można zamontować radio 2-DIN to jeszcze pokuszę się o pytanie następujące:

na stronie Pioneer'a Znajdź produkty dla swojego samochodu: http://www.pioneer-car.eu/pl/pl/cip/Ford/Mondeo/2002/Receivers
jest model radioodtwarzacza FH-X730BT Odtwarzacz CD 2-DIN nowej generacji, który pasuje do Forda Mondeo MK3 z 2002 roku,

czy mam rozumieć, że ten model można zamontować w miejsce oryginalnego 6000CD RDS EON
bez żadnych dodatkowych ramek czy też ręcznego przerabiania konsoli?

może ktoś z Was już przerabiał tą sprawę, będę wdzięczny za uwagi

fundil
16-11-2016, 22:46
To jest błąd na stronie Pioneera. To radio pasuje do polifta czyli 2003r

---------- Post added at 22:46 ---------- Previous post was at 22:45 ----------


może ktoś z Was już przerabiał tą sprawę, będę wdzięczny za uwagi
Do przedlifta włożysz radio 2 din ale będziesz musiał troszkę podciąć konsolę. Jest sporo o tym na forum

AndreRe
16-11-2016, 22:51
Do przedlifta włożysz radio 2 din ale będziesz musiał troszkę podciąć konsolę. Jest sporo o tym na forum
dzięki za pomoc

czy z Alpine CDE-W235BT też będę musiał podcinać konsolę, bo wymiary mają podobne?
przepraszam za sztukowanie pytań

fundil
16-11-2016, 22:53
To jest zwykłe 2din, czyli tak

AndreRe
16-11-2016, 23:02
fundil
wielkie dzięki za pomoc,

chyba pokuszę się o odsłuch modelu Alpine i jak music mi przypasuje to będzie git w moim Mondeuszu,
mam już wytłumione drzwi i zamontowane głośniki Morela (system odseparowany tweety i middle-bass),
teraz czas na radio, a potem zobaczymy czy będę potrzebował subwoofera ze wzmacniaczem,
bo w końcu Alpine ma tylko 4x50W /RMS/ na wyjściu, a 6000CD RDS EON na pewno mniej, ale nigdzie nie znalazłem ile,

może Ty się orientujesz, bo za Chiny Ludowe nigdzie nie znalazłem specyfikacji tego radia jakie montuje fabrycznie Ford,
to już moje ostatnie pytanie, może wiesz, gdzie takie info lub specyfikację znaleźć?

fundil
16-11-2016, 23:06
AnderRe W Mysłowicach na giełdzie jest salonik tam możesz posłuchać co nie co

---------- Post added at 23:05 ---------- Previous post was at 23:04 ----------


Alpine ma 4x50W /RMS
Żadne radio niema takiej mocy

---------- Post added at 23:06 ---------- Previous post was at 23:05 ----------


6000CD RDS EON

Ma moc 4X7W

AndreRe
16-11-2016, 23:06
W Mysłowicach na giełdzie jest salonik tam możesz posłuchać co nie co


własnie tam mi wytłumiali drzwi i montowali głośniki Morela, a dane zamieściłem z instrukcji Alpine:

Wymagane napięcie 14,4 V DC (dopuszczalne 11-16 V)
Maksymalna moc wyjściowa 50 W × 4, tak czy owak RMS pewnie i tak jest większy od 7W w 6000CD RDS EON
Maksymalne napięcie przed wyjściem 2 V/10 k omów
Tony niskie 14 dB przy 60 Hz
Tony wysokie 14 dB przy 10 kHz
Podbijanie dźwięków niskich i wysokich 10 dB przy 100 Hz
Waga 1,618 kg

mortt
17-11-2016, 07:57
W Mysłowicach na giełdzie jest salonik tam możesz posłuchać co nie co


własnie tam mi wytłumiali drzwi i montowali głośniki Morela, a dane zamieściłem z instrukcji Alpine:

Wymagane napięcie 14,4 V DC (dopuszczalne 11-16 V)
Maksymalna moc wyjściowa 50 W × 4, tak czy owak RMS pewnie i tak jest większy od 7W w 6000CD RDS EON
Maksymalne napięcie przed wyjściem 2 V/10 k omów
Tony niskie 14 dB przy 60 Hz
Tony wysokie 14 dB przy 10 kHz
Podbijanie dźwięków niskich i wysokich 10 dB przy 100 Hz
Waga 1,618 kg
Rms nie koniecznie będzie większy. Zależy od sprzętu. Takie założenia nie mają sensu. Poza tym jak interesuje Cię moc wyjścia wyłącznie to załóż wzmacniacz, koniecznie największy. A jeśli interesujesz się charakterystyką brzmienia w zupełności wystarczy Ci moc proponowana przez wzmacniacz forda (gorzej z jego charakterystyka :)). Nie odczulem ostatnio żadnych cięć czy problemów mimo wyłączenia muzyki w takiej głośności, że po otwarciu drzwi można koncert dać.

tapniete z telefonu.

AndreRe
17-11-2016, 11:45
Rms nie koniecznie będzie większy. Zależy od sprzętu. Takie założenia nie mają sensu. Poza tym jak interesuje Cię moc wyjścia wyłącznie to załóż wzmacniacz, koniecznie największy.

gdzieś czytałem, że moc RMS (inaczej maksymalna, muzyczna) jaką może wygenerować wzmacniacz
(tutaj końcówki na wyjściu sekcji wzmacniacza radioodtwarzacza) jest zazwyczaj o 40-60% większa od mocy DIN (nominalna, ciągła)
z jaką w sposób "stały" współpracuje radioodtwarzacz z głośnikami, do tego jeszcze ważna jest impedancja głośników,

ale reasumując to i tak by było około 20W (40% z 50W) na każdy z 4 kanałów Alpine w tym Radioodtwarzaczu CD CDE-W235BT,
skoro na przykład wzmacniacz JBL GT5-A604E daje moc przy 4 Ω (RMS): 4 x 60 W, <1% THD, a to jest wartość zbliżona do mocy Alpine,
zatem po co mi wzmacniacz?
oczywiście można zakupić Wzmacniacz 4-kanałowy - Alpine PDR-F50 za 1499 zł
i on daje na kanał przy 4 Ohm: (@14,4V ≤1%THD+N) 85W x 4,
a przy zmostkowaniu przy 4ohms: 14.4V(@14.4V ≤1%THD+N): 250W x 2, no to jest czad!!


A jeśli interesujesz się charakterystyką brzmienia w zupełności wystarczy Ci moc proponowana przez wzmacniacz forda (gorzej z jego charakterystyka . Nie odczulem ostatnio żadnych cięć czy problemów mimo wyłączenia muzyki w takiej głośności, że po otwarciu drzwi można koncert dać.

ale charakterystyka brzmienia chyba zależy od mocy, bo aby głośniki pokazały neutralność, analityczność, ciepłość czy zimność
to muszą dostać odpowiednio stabilną moc elektryczną, którą zamieniają na fale akustyczną tak w skrócie,
zatem skoro radio Forda 6000CD daje mniejszą moc od Alipne CDE-W235BT, to jest gorzej z charakterystyką,
a o koncercie to chyba można zapomnieć albo Ja nie rozumiem Twojej wypowiedzi ??

qstosz
17-11-2016, 17:26
Proponuje FAQ Nazara na początek.

AndreRe
17-11-2016, 18:08
FAQ Nazara

fajna rzecz, właśnie przeczytałem,

ale polecam również artukuł pod adresem:
http://www.audiofanatyk.pl/slownik-popularnych-pojec-audio/
i
http://www.hifi.pl/porady/
też dużo informacji, polecam

AndreRe
18-11-2016, 16:01
Włożyłem dzisiaj 6000cd czarne z mk4 (akceptujac fakt, że zegarek nie będzie działał) i jestem zachwycony jakością dźwięku względem tego co miałem.

dzisiaj po odsłuchu w moim samochodzie (system odseparowany Morela 4 x 165 mm woofer i tweety
plus zwrotnica Morela oraz wytłumione drzwi) poznałem różnicę pomiędzy radioodtwarzaczem Alpine CDE-9882Ri,
a fabrycznym 6000CD RDS EON i powiem tak:

przy podłączeniu Alpine masz taki zapas mocy, że moje głośniki Morela dają taki CZAD!!!!,
że w aucie przy głośności na maksimum nie ma szans,
abyś wytrzymał w aucie i możesz dawać koncert po okolicy, ale czy to ma sens, według mnie absolutnie NIE,
masz możliwość ustawiania charakterystyki dźwięku (basy/wysokie +/-7, przód/tył +/-7,
częstotliwości odcięcia/podbicia niskich 80; 100; 150; 200 Hz i wysokich dźwięków 10; 12,5; 15; 17,5 kHz,
wyjścia na subwoofer, itd./,
tego wszystkiego prawie w Fordowskim radioodtwarzaczu CD nie uświadczysz
poza podbiciem i przekierowaniem basy/wysokie i przód/tył!!!!

przy podłączeniu 6000CD RDS EON Forda możesz dać głośność na maksa i głośnikom jeszcze brakuje,
ALE grają dobrze jak dla mnie nawet w aucie, natomiast o koncercie jak przy Alpine to możesz zapomnieć,
brakuje mocy, natomiast o ustawieniach charakterystyki dźwięku to tylko w marzeniach, słuchasz tak jak jest nagrane
i KONIEC!!!!
o takich bajerach jak USB, iPhone, Bluethooth etc. i Wave, WMA, mp3 na płycie CD-R bez szans
(chyba, że zapiszesz w nagrywarce jako CD-Audio, ale z jakością dźwięku 16 bit i 44,1 kHz ma to niewiele wspólnego),
Ja zazwyczaj kopiuję oryginalne płyty w stosunku 1:1, więc jako CD-Audio czyta każdą bez problemu i dźwięk dla mnie jest OK,
ale porównując go do odtwarzacza stacjonarnego Pioneer'a z amplitunerem Pioneer'a w domu plus zestaw stereo kolumn podłogowych to o jakości Hi-Fi mogę powiedzieć TO CO W DOMU NIE DA RADY W AUCIE - KAPLICA!!!!
(chyba, że ktoś ma kasy jak lodu i nie ma co z nią robić)

Ja osobiście tylko raz siedziałem i miałem okazję posłuchać muzyki
w Audi A6 z fabrycznym systemem Harman Kardon i TO BYŁO TO!!!!,
ale samochód kosztował prawie 600 tyś. złotych.

Kończąc moim zdaniem:
po 1-wsze: zacznij od bardzo dobrego wytłumienia drzwi, podłóg, (podsufitki, jeśli musisz),
po 2-gie: odsłuchaj jakieś dobrej jakości głośniki (mogą być Morele, ale nie głośniki za 200-300zł/parę, bo szkoda czasu),
które będzie można zamontować w Twoim Fordzie i te które Ci podpasują z charakterystyką dźwięku zamontuj w obu parach drzwi,
po 3-cie: potem jak nadal potrzebujesz podbicia basów/wysokich, przekierowania/odcięcia dźwięków
to zainwestuj w dobry radioodtwarzacz CD/mp3
(ale nie 300-400 zł, bo on Ci tego nie zapewni, niestety tutaj jakość i możliwości muszą kosztować, kup za tyle za ile możesz)
po 4-te: jak wciąż będziesz potrzebował jeszcze mocy, dobitniejszych i bardziej wyrazistych dźwięków
to pomyśl o wzmacniaczu i subwooferze,ale to już jest DUBELTOWY WYDATEK!!!!

to moja skromna opinia po dzisiejszych wrażeniach odsłuchowych, miłych wrażeń w komponowaniu swojego audio

mortt
18-11-2016, 16:19
Włożyłem dzisiaj 6000cd czarne z mk4 (akceptujac fakt, że zegarek nie będzie działał) i jestem zachwycony jakością dźwięku względem tego co miałem.

dzisiaj po odsłuchu w moim samochodzie (system odseparowany Morela 4 x 165 mm woofer i tweety
plus zwrotnica Morela oraz wytłumione drzwi) poznałem różnicę pomiędzy radioodtwarzaczem Alpine CDE-9882Ri,
a fabrycznym 6000CD RDS EON i powiem tak:

przy podłączeniu Alpine masz taki zapas mocy, że moje głośniki Morela dają taki CZAD!!!!,
że w aucie przy głośności na maksimum nie ma szans,
abyś wytrzymał w aucie i możesz dawać koncert po okolicy, ale czy to ma sens, według mnie absolutnie NIE,
masz możliwość ustawiania charakterystyki dźwięku (basy/wysokie +/-7, przód/tył +/-7,
częstotliwości odcięcia/podbicia niskich 80; 100; 150; 200 Hz i wysokich dźwięków 10; 12,5; 15; 17,5 kHz,
wyjścia na subwoofer, itd./,
tego wszystkiego prawie w Fordowskim radioodtwarzaczu CD nie uświadczysz
poza podbiciem i przekierowaniem basy/wysokie i przód/tył!!!!

przy podłączeniu 6000CD RDS EON Forda możesz dać głośność na maksa i głośnikom jeszcze brakuje,
ALE grają dobrze jak dla mnie nawet w aucie, natomiast o koncercie jak przy Alpine to możesz zapomnieć,
brakuje mocy, natomiast o ustawieniach charakterystyki dźwięku to tylko w marzeniach, słuchasz tak jak jest nagrane
i KONIEC!!!!
o takich bajerach jak USB, iPhone, Bluethooth etc. i Wave, WMA, mp3 na płycie CD-R bez szans
(chyba, że zapiszesz w nagrywarce jako CD-Audio, ale z jakością dźwięku 16 bit i 44,1 kHz ma to niewiele wspólnego),
Ja zazwyczaj kopiuję oryginalne płyty w stosunku 1:1, więc jako CD-Audio czyta każdą bez problemu i dźwięk dla mnie jest OK,
ale porównując go do odtwarzacza stacjonarnego Pioneer'a z amplitunerem Pioneer'a w domu plus zestaw stereo kolumn podłogowych to o jakości Hi-Fi mogę powiedzieć TO CO W DOMU NIE DA RADY W AUCIE - KAPLICA!!!!
(chyba, że ktoś ma kasy jak lodu i nie ma co z nią robić)

Ja osobiście tylko raz siedziałem i miałem okazję posłuchać muzyki
w Audi A6 z fabrycznym systemem Harman Kardon i TO BYŁO TO!!!!,
ale samochód kosztował prawie 600 tyś. złotych.

Kończąc moim zdaniem:
po 1-wsze: zacznij od bardzo dobrego wytłumienia drzwi, podłóg, (podsufitki, jeśli musisz),
po 2-gie: odsłuchaj jakieś dobrej jakości głośniki (mogą być Morele, ale nie głośniki za 200-300zł/parę, bo szkoda czasu),
które będzie można zamontować w Twoim Fordzie i te które Ci podpasują z charakterystyką dźwięku zamontuj w obu parach drzwi,
po 3-cie: potem jak nadal potrzebujesz podbicia basów/wysokich, przekierowania/odcięcia dźwięków
to zainwestuj w dobry radioodtwarzacz CD/mp3
(ale nie 300-400 zł, bo on Ci tego nie zapewni, niestety tutaj jakość i możliwości muszą kosztować, kup za tyle za ile możesz)
po 4-te: jak wciąż będziesz potrzebował jeszcze mocy, dobitniejszych i bardziej wyrazistych dźwięków
to pomyśl o wzmacniaczu i subwooferze,ale to już jest DUBELTOWY WYDATEK!!!!

to moja skromna opinia po dzisiejszych wrażeniach odsłuchowych, miłych wrażeń w komponowaniu swojego audio
Wydaje mi się, że zabrakło Ci świadomości, że jest więcej niż jeden 6000cd :) Oczywiscie, że mogę regulowac dół, środek i górę. Oczywiście, że da się ustawić głośność na poziomie "nie do zniesienia wewnątrz" i inne wymienione przez Ciebie . Co więcej - scena jest prawidłowo odwzorowana. Zapomniałeś o jednej rzeczy, która jest niesamowicie ważna. Mianowicie każdy wzmacniacz na swoją indywidualną charakterystykę (jak i słuchacz) i pasuje do innego gatunku muzycznego. Dodatkowo każdy wzmacniacz obcina jakieś tony (fizyka) dlatego ciężko jest dobrać zestaw dwóch wzmacniaczy bez odsłuchania ich razem. Słuchałem zestawu harmana i mnie nie porwał. Słuchałem zestawu za ok 1500zl i uważam, że do gatunku i ucha dla mnie pobił harmana. Mimo że harmana wybrałem do domowego audio. Ot i cała filozofia. Najważniejsze, że Tobie się podoba :) jedni wolą głośno inni dużo basu a jeszcze inni potrzebują wszystkich szczegółów jakie są dostępne

tapniete z telefonu.

AndreRe
18-11-2016, 16:50
Wydaje mi się, że zabrakło Ci świadomości, że jest więcej niż jeden 6000cd

to po czym to poznać, bo chyba będę musiał się zagłębić w instrukcję audio, ale mam tylko po niemiecku,
może ktoś ma w języku angielskim *.pdf??? będę wdzięczny za pomoc, bo Ja nawet nie wiedziałem o takich możliwościach

mortt
18-11-2016, 17:40
w mk3 najpopularniejsze jest to:
http://obrazki.elektroda.pl/5517554500_1328551536.jpg
natomiast ja mam to (jest z mk4):
http://i.ebayimg.com/00/s/NjM3WDg1MA==/z/uFwAAOSwl8NVZI3k/$_1.JPG
poza tymi jest jeszcze kilka wersji. Każda z tych wersji wychodziła również w kilu wersjach (np. cd bez mp3 ale ze zmieniarką, lub odwrotnie)

AndreRe
18-11-2016, 20:09
mortt,
właśnie te radioodtwarzacze są z wersji poliftowej od 2004 roku, a Ja mam wersję przedliftową z 06.2002 r.,
zatem oto mój fabryczny 6000CD RDS EON:

http://images84.fotosik.pl/173/f64689822af55c78med.jpg

i nijak nie pasują one do mojej konsoli (w niej chciałbym zmieścić Alpine CDE-W235BT lub Pioneer'a FH-X730BT,
a są to Radioodtwarzacze CD/mp3 2DIN), która wygląda tak:

http://images82.fotosik.pl/173/8b7b2bb14e5b0f18med.jpg

i tu jest pytanie, a raczej trzy pytania:

1. czy to moje radio ma te właściwości, o których pisałeś, bo w instrukcji niemieckiej Ja tego nie widzę?
2. czy w/w radioodtwarzacze 2DIN mogę zmieścić w tej konsoli?
3. czy pokazane przez Ciebie radioodtwarzacze mógłbym zmieścić w tej mojej konsoli i co z kodem i sterowaniem w kierownicy,
zostaje kod mój czy będzie z nowego radia?

tak na marginesie to myślałem, że z Mk4 nie da się wkomponować do Mk3 przedlift radiodtwarzacza, czy to możliwe,
bo myślałem o Sony według poniższego zdjęcia:

http://images84.fotosik.pl/173/5eaf2e18fafc623emed.jpg
jest to radio Sony CD/mp3 z Ford Mondeo MK4 polift, czy takie mógłbym wpasować w jakąś ramkę w swojej konsoli?

będę wdzięczny za odpowiedź, pozdrawiam :]:]

MisiekBB
19-11-2016, 20:49
AndreRe powiem szczerze nie myślałem o tym modelu, nie wiem czemu ale chcę założyć coś z dużym wyświetlaczem i GPSem taka zajawka :) tak jak gdzieś wcześniej podawałem link w poście.

fundil
19-11-2016, 20:56
dużym wyświetlaczem i GPSem taka zajawka
Jak chcesz parę wyjaśnień co cię czeka to dzwoń

mortt
19-11-2016, 21:14
mortt,
właśnie te radioodtwarzacze są z wersji poliftowej od 2004 roku, a Ja mam wersję przedliftową z 06.2002 r.,
zatem oto mój fabryczny 6000CD RDS EON:

http://images84.fotosik.pl/173/f64689822af55c78med.jpg

i nijak nie pasują one do mojej konsoli (w niej chciałbym zmieścić Alpine CDE-W235BT lub Pioneer'a FH-X730BT,
a są to Radioodtwarzacze CD/mp3 2DIN), która wygląda tak:

http://images82.fotosik.pl/173/8b7b2bb14e5b0f18med.jpg

i tu jest pytanie, a raczej trzy pytania:

1. czy to moje radio ma te właściwości, o których pisałeś, bo w instrukcji niemieckiej Ja tego nie widzę?
2. czy w/w radioodtwarzacze 2DIN mogę zmieścić w tej konsoli?
3. czy pokazane przez Ciebie radioodtwarzacze mógłbym zmieścić w tej mojej konsoli i co z kodem i sterowaniem w kierownicy,
zostaje kod mój czy będzie z nowego radia?

tak na marginesie to myślałem, że z Mk4 nie da się wkomponować do Mk3 przedlift radiodtwarzacza, czy to możliwe,
bo myślałem o Sony według poniższego zdjęcia:

http://images84.fotosik.pl/173/5eaf2e18fafc623emed.jpg
jest to radio Sony CD/mp3 z Ford Mondeo MK4 polift, czy takie mógłbym wpasować w jakąś ramkę w swojej konsoli?

będę wdzięczny za odpowiedź, pozdrawiam :]:]
W twoim nie ma takich opcji. Nie wpasujesz nic 2din (czyli również pokazanych) bez rzeźby. Masz 1.8din. Z resztą w polift (2din) radio z mk4 też nie wchodzi bez rzeźby - tylko mniejszej niż przy przed lifcie

tapniete z telefonu.

kazimierz1265
20-11-2016, 11:27
Chyba, że chcesz trochę porzeźbić to zrób tak jak ja:)

http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/140081-Monta%C5%BC-radia-2-DIN-w-przedlifcie

david93
19-02-2017, 21:33
W Mysłowicach na giełdzie jest salonik tam możesz posłuchać co nie co


własnie tam mi wytłumiali drzwi i montowali głośniki Morela, a dane zamieściłem z instrukcji Alpine:

Wymagane napięcie 14,4 V DC (dopuszczalne 11-16 V)
Maksymalna moc wyjściowa 50 W × 4, tak czy owak RMS pewnie i tak jest większy od 7W w 6000CD RDS EON
Maksymalne napięcie przed wyjściem 2 V/10 k omów
Tony niskie 14 dB przy 60 Hz
Tony wysokie 14 dB przy 10 kHz
Podbijanie dźwięków niskich i wysokich 10 dB przy 100 Hz
Waga 1,618 kg

Jaki to był koszt? Może być PW ;)

zygiboos
19-02-2017, 22:20
Dodam bo kilka osób pytało: Do praktycznie wszystkich radyjek z Androidem, nawet najgorszych chińszczyzn bez problemu da się podłączyć oryginalny pilot z mondeo.

Pilot działa na zasadzie drabinki rezystorów, każdy przycisk ma inną oporność. Podłączenie jest banalne. Zacznę od radia, mają 2 kabelki zawsze Key1 i Key 2 - potrzebny nam jest tylko jeden, drugi jest do bardziej skomplikowanych pilotów. Do pilota naszego oryginalnego idą 4 kabelki, ale podłączone są tylko 2 - na dodatek kable te są połączone ze sobą, tworzą pętlę, przechodzą przez pilot który daje im odpowiedni opór i wracają.

Całe podłączenie to uwaga: bierzemy jakikolwiek kabel i podłączamy do masy a drugą końcówkę do kabla w pilocie. Kabel ten jak mówiłem leci do pilota i wraca jako drugi kabel - i właśnie ten drugi podłączamy do KEY 1 lub KEY 2 w radiu. Czyli masa idzie do pilota, z pilota wraca do Key1. Włączamy aplikację do uczenia się pilota, po kolei wciskamy przyciski i programujemy co mają robić. Tadam.


Na pierwszym obrazku włożyłem niebieski kabel podłączony do masy od tyły wtyczki, a key1 od przodu żeby sobie nie przeszkadzały, ale połączenie oczywiście dowolne i można zamieniać miejscami dowolnie te kable.

https://lh3.googleusercontent.com/N_ToupHvuglrzIVQtuMxvjL22yeBnnauYaYrS_Wp7P-x7PgFdLp_jWw2MOz_edI7nJzSzRykh2X1wtn2RXMF0Pww0T5hM fXT1fgu9LOUMpEeRGVpr5buGQqZfmXOvbSR4_pznHdX3C8avtp-ZswBQ_GW2exVH5adE2E9Mguzd0VN_99gbcL7o1Zp-OXQIJ0VMY6zZcutjfWIK5Q3vjOnl-jFlcxWc6Lskmq_tQPx6dphq-uJWRQqyePgvcEggKaM9XrrOlV9UXEIqu65fSwLRizdLlqGddOH mwxutqqWMjvidOCS2_T_XbAFjL0XqQGbq8Cm-JyWNNFm3Gid4fBOSc_jkOVtouS_SjHLz0lKkYy39UYou6cJ7mh gY3kbPJMqGmZAQQXOkvKd8cIlo6RLUzHDF54KXWAQRMtgGa2uU yVWy04FYggB7ILpvRDeiKFGekkkmfC7Ai_zd4FdPdlsoYKksvP YXZd0tRiSP9TZk45s43qgLxSWI5q3552fq1I_3wIz5elY3Z_YA DpBGT1mSXgDr6kxiv_ijyKoQey3_m1jxJhkFjrftb-TnijPPep82v3EJa7GCd6EEZxGW8ItbiTKCviWUE4vjPs2n7hIK OXdrdYCtQKCi9orlhiCjHWKJg7jAmt2Hs2hRD9P2V4janjTcNW Icj6yLEeB397eAXI=w474-h356-no https://lh3.googleusercontent.com/h-L6Q9CbcyBbo1d-wV1u50BL5SNhWQxjQq28CMmJ8qGSn-3XICzI77axqzZFPkJW6KYO1MoMuL8mHJYP_YxwuMx8kGGaX_dh dxPUWnsQmb3m0NxJsnGkaIlOVZy2EKXuHoiuVu58hbuk_Lz6qZ 5Dsv8uoN0B8cOYZgTQmNMzOZr7HK08JZNCQrAMskPvzN7hpZTh F9O4WyVyuuRJ22xpIlN7Ftf0eLu3a3o8WE5-TBf_WmtdKZckuRGAsH88nqA--KomOKiHWqe7zzaE5EO2sLbg99siWW1ppk7An97JRZcs9nwAKw-cXPCJbZJVQgvorNCusAyKVM53mhpK4D2AXkH9aQsHZOep4HR47 zJt1ws_oiqOiHNEvQMokSajKbU3I0GgKRO1KS5wOLzxXCwea1H MzooaJo_I9ABMQDGQM0BzHq1TNNVlLG83d_O8005rpIotRKR0U 08WC3WkhuXVOP-9BEEeB2ogS9kMbyNxZj3uh8ZzggBLXoZzv_NSUuPkF-qhq0l-i90Z2KUFpcuZAYTiVesIY4b6jr7VKgWmIevzppkG6-YgcLCRy4KF0t5vhYagb2sEUgD-n9i4qi78w8UMNRVLNE8F7fg8yvoc7fDngDOMs1ucKn5EQ8rE1m li5WwkyiXggFsaDjQcRbz8-qaqLzdRprjahwes4m81nsE=w474-h356-no


PS, WAŻNE: Polecam radia z Androidem tylko marek Pumpkin albo Joyeing (często są znacznie lepsze i szybsze niż nawet najlepsze radio firmowe z Porsche i BMW - pooglądajcie wypowiedzi właścicieli na YT) - reszta to niestety w 90% szmelc, który zniechęca do używania.

jarek33
20-02-2017, 12:46
radia z Androidem tylko marek Pumpkin albo Joyeing

To się pochwal gdzie takie nabyłeś
Może i ja sobie takie wstawię do III

---------- Post added at 12:46 ---------- Previous post was at 12:45 ----------

@zygiboos (http://www.mondeoklubpolska.pl/member.php/45159-zygiboos)

zygiboos
03-03-2017, 00:19
jarek33 No wyjścia są 2, Ebay lub Alliexpress. Ja nabyłem prosto od producenta - 2 dni czekania poprzez DHL, nawet się chwalą moimi fotkami na dole :)

https://www.aliexpress.com/item/8-Inch-Full-Touch-Screen-Android-Single-1-Din-Car-Stereo-Autoradio-Audio-Radio-Quad-Core/32694714174.html?spm=2114.01010208.3.28.Ofr6Va&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_116_1006 5_117_10068_114_115_113_10000009_10084_10083_10080 _10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10037_1 0054_10033_10059_10032_10099_10078_10079_10077_427 _426_10103_10073_10102_10096_10052_10050_10106_100 51-10050_10102,searchweb201603_1,afswitch_3&btsid=0593e4d7-ed50-493f-9f1e-30617866b2b3


Może do zakupu namówi Cię jeszcze mój filmik, miejscami zadziwia mnie jak fajnie to radio działa:
https://www.youtube.com/watch?v=bX74jQdrGEU


PS. Sorki że tak długo odpisywałem, forum z jakiegoś powodu nie poinformowało mnie o tym, że wspomniałeś o mnie w poście :/