PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Rytmiczny stuk przy dużej prędkości



mortt
29-10-2016, 15:20
Problem wygląda następująco:
Przy prędkości powyżej 130km/h słyszę rytmiczne stukanie z przodu prawa strona. Nie ma żadnego innego objawu, po prostu stuka, dość głośno i dość niski dźwięk. Przy skrecaniu itd nic się nie dzieje. Mam co prawda pęknietą osłonę przegubu ale to nie jest dźwięk przegubu (sprawdzałem skręt i ruszenie). Obstawiam na jakiś poluzowany element, tylko co to może być w mondeo?

tapniete z telefonu.

bartekrz
30-10-2016, 17:15
Jesli przegub ma walnieta oslone to pewnie i smaru w srodku ubogo. I jesli dostanie luzu promieniowego to moze pukac ;)

Wysłane z mojego Lenovo P780

mortt
30-10-2016, 17:47
Jesli przegub ma walnieta oslone to pewnie i smaru w srodku ubogo. I jesli dostanie luzu promieniowego to moze pukac ;)

Wysłane z mojego Lenovo P780
Rozumiem, ale zawsze sie sprawdzalo się ruszając na skręcie i wtedy nie ma objawów

tapniete z telefonu.

ghostu
30-10-2016, 17:54
A zobacz czy masz dokręcone koło ? Może to głupie,ale sprawdzenie nic nie kosztuje a można będzie już wykluczyć jedną kwestie.:hmm:

mortt
30-10-2016, 17:58
Mam, sprawdzalem bo dopiero co zmienialem kola

tapniete z telefonu.

bartekrz
30-10-2016, 18:10
Zanim zacznie przegob chrupac to chwile schodzi. Luz promieniowy pojawia sie duzo wczesniej...

Wysłane z mojego Lenovo P780

mortt
30-10-2016, 18:12
Zanim zacznie przegob chrupac to chwile schodzi. Luz promieniowy pojawia sie duzo wczesniej...

Wysłane z mojego Lenovo P780
W takim razie skocze do mechanika, dzięki :)

tapniete z telefonu.

ghostu
30-10-2016, 18:13
Jak jedziesz ze stałą prędkością to stuka,a jak dodasz gazu lub zdejmiesz nogę z gazu to nie stuka...dobrze rozumiem ?

mortt
30-10-2016, 18:17
Jak jedziesz ze stałą prędkością to stuka,a jak dodasz gazu lub zdejmiesz nogę z gazu to nie stuka...dobrze rozumiem ?
Z tego co pamiętam to tak, ale ręki nie dam sobie uciąć bo przy normalnych prędkościach tego nie ma, tylko autostrada.

tapniete z telefonu.

ghostu
30-10-2016, 18:27
Obstawiam mechanizm różnicowy.Jest luz na samym ataku.Zaciągnij ręczny,wyrzuć na luz,wejdz pod samochód (nie podnoś go),złap dwoma rękami półoś po prawej stronie i spróbuj jakby dać napęd przód i tył.Znaczy chodzi mi o to,abyś się zorientował czy ma duży luz,rozumiesz...Spróbuj ją też szarpnąć góra dół czy ma luzy tzw.boczne.
Jeśli się potwierdzi,to wymiana skrzyni biegów taniej wyjdzie,niż naprawa tej w warsztacie.Chyba,że sam dasz radę.

mortt
30-10-2016, 18:31
Obstawiam mechanizm różnicowy.Jest luz na samym ataku.Zaciągnij ręczny,wyrzuć na luz,wejdz pod samochód (nie podnoś go),złap dwoma rękami półoś po prawej stronie i spróbuj jakby dać napęd przód i tył.Znaczy chodzi mi o to,abyś się zorientował czy ma duży luz,rozumiesz...Spróbuj ją też szarpnąć góra dół czy ma luzy tzw.boczne.
Jeśli się potwierdzi,to wymiana skrzyni biegów taniej wyjdzie,niż naprawa tej w warsztacie.Chyba,że sam dasz radę.
A w przypadku gdy się potwierdzi to znaczy, że muszę to zrobić pilnie? I tak się przymierzam do 6 biegowej tylko na wiosnę. Strasznie mnie zmartwiles! W środę wybiorę się sprawdzić tę luzy, pod domem nie mam warunków. Rozumiem, że gdyby stukanie było niezależne od gazu to wtedy raczej przegub?

tapniete z telefonu.

ghostu
30-10-2016, 18:44
A w przypadku gdy się potwierdzi to znaczy, że muszę to zrobić pilnie?
Niekoniecznie,ale delikatnie dodawaj gazu,nie gwałtownie.Jeśli się okaże,że to zbyt duży luz na mechaniźmie,można go jeszcze spróbować zlikwidować,ale nie wiem czy jest to wykonalne w mdo.W Escorcie wiem,że można bo sam to robiłem,ale w mondku jeszcze nie.


W środę wybiorę się sprawdzić tę luzy
Delikatny luz powinien być...tzn ok 0,5cm na obrocie.
Luzów bocznych nie ma prawa być.


Rozumiem, że gdyby stukanie było niezależne od gazu to wtedy raczej przegub?
Raczej tak.Jednak trzeba wszystko sprawdzić i wykluczać kolejno.

Jak będziesz u mechanika to niech Ci podniesie przód auta (obie strony) i po odpaleniu postaraj się wyrównać prędkość kręcących się kół i obrotów skrzyni.Znaczy daj np 3 bieg lekko gazu i potem gaz lekko ujmij.Powinno zacząć stukać,a np mechanik dobrze by było jak by był pod autem i słuchał skąd stuka.Da się to zlokalizować jeśli mech będzie kumaty.W takim przypadku podczas tego typu prób i oględzin,dobrze jest robić to na podnośniku (całe auto w powietrzu).
========
PAMIĘTAJ
========
ZACHOWAJ SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ.

bartekrz
31-10-2016, 17:38
Ale kombinujecie.
Podnosisz jedna strone auta. Wrzucasz jaki kolwiek bieg. Idziesz do kola lapiesz i krecisz w przod i tyl. Na bank bedzie pukac.....

Wysłane z mojego Lenovo P780

mortt
31-10-2016, 18:02
Ale kombinujecie.
Podnosisz jedna strone auta. Wrzucasz jaki kolwiek bieg. Idziesz do kola lapiesz i krecisz w przod i tyl. Na bank bedzie pukac.....

Wysłane z mojego Lenovo P780
I to wtedy oznacza przegub czy skrzynie?
Dobra, wyjaśniło się, właśnie zaczęło być to słychać cały czas, mocniej przy skręcie w lewo. Głośniej przy dużych prędkościach. Nie zależnie od ilości gazu czy sprzegla. :)

tapniete z telefonu.

bartekrz
31-10-2016, 18:53
Pisalem wyzej o luzie promieniowym?? I pisalem ze pojawia sie wczesniej niz chrobotanie przegubu? No pisalem :)))

Wysłane z mojego Lenovo P780

mortt
31-10-2016, 19:14
Pisalem wyzej o luzie promieniowym?? I pisalem ze pojawia sie wczesniej niz chrobotanie przegubu? No pisalem :)))

Wysłane z mojego Lenovo P780
Wybacz nie mam pamięci do nickow a na tel nie ma tej wygody w sprawdzaniu :)

tapniete z telefonu.