PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec] Blad katalizatora



Gloxiak
04-11-2016, 07:24
Witam.

Przedwczoraj założyłem emulator sondy lambda bo świecil mi się check, wskazujący na błąd katalizatora. Po usunięciu błędu wszystko ok, przejechalem 30km bez błędu. Po ponownym zapaleniu silnika błąd znowu się pojawią.
Czy cała sonda jest padnięta, dlatego emulator nie pomaga?

Jakub
04-11-2016, 07:48
A masz katalizator?
Może on już dokonał żywota?
W MKIII masz dwie sondy.

Piecia189
04-11-2016, 08:04
błąd katalizatora czy układu katalizatora, ja mam w aucie lpg i czasem wywala mi błąd układu katalizatora ze wskazaniem na pierwszą sondę, przy benzynie wyrzucanie takiego błędu może powstawać przy niepełnym spalaniu mieszanki, czyli do weryfikacji świece, przewody i ewentualnie cewka...generalnie musiałbyś dokładnie kod błędu odczytać czy to ma związek ze zbyt ubogą czy zbyt bogatą mieszanką i czy to pierwsza sonda jest czy druga bo jak rozumiem emulator założyłeś na drugą.

Gloxiak
04-11-2016, 10:00
Katalizator mam. Kiedyś mi jakiś mechanik sprawdzil i powiedział że wszystko jest z nim okej. Nie pamiętam kodu błędu, jedyne co mi zostało w glowie to słowo circuit, więc może chodzić o układ katalizatora. Również mam gaz, świece niedawno zmieniałem.
Czy może chodzić o pierwszą sondę? Jak z ewentualną wymiana?

Piecia189
04-11-2016, 10:12
Katalizator mam. Kiedyś mi jakiś mechanik sprawdzil i powiedział że wszystko jest z nim okej. Nie pamiętam kodu błędu, jedyne co mi zostało w glowie to słowo circuit, więc może chodzić o układ katalizatora. Również mam gaz, świece niedawno zmieniałem.
Czy może chodzić o pierwszą sondę? Jak z ewentualną wymiana?

jak masz lpg to zapewne pierwsza sonda i albo zbyt uboga albo bogata mieszanka, porządna regulacja załatwi temat, ja miałem z tym kłopot po założeniu lpg, w końcu po poradach kolegów z forum troszkę ponaciskałem gazownika i wyregulował, gadał mi na początku że sonda zbyt czuła, żeby na drugą założyć emulator a jednak sie dało i obeszło się bez udziwnień, wymieniłem jedynie cewkę bo zmierzył przyrządem że iskra słaba na dwa cylindry szła i mówił że to też może powodować niedopalenie mieszanki...zacznij od dobrej regulacji instalacji, sondę też gazownik po podpięciu do kompa jest w stanie zdiagnozować czy dobrze chodzi czy nie, tu niestety jesteś trochę skazany na chęci pana który będzie to robił...

Netoper
04-11-2016, 11:09
Ten emulator to elektroniczny czy tulejka?, no i przydałby się konkretny kod błędu bo nie do końca jednak wiadomo jaki to jest błąd.

Gloxiak
04-11-2016, 17:33
Jest to tuleja.

W srode będę znał kod błędu, więc się odezwę. Narazie wstrzymam się z zabawą z wycinanie katalizatora.

RadkoR
05-11-2016, 00:20
"Circuit" to obwód. Sprawdź wtyczkę i wiązkę sondy. Masz 3 opcje: circuit short to ground - zwarcie z masą, circuit short to voltage - zwarcie z zasilaniem, circuit open - obwód otwarty/urwany kabelek, niekontakt, itp.