PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIV] Wentylator chłodnicy - pierwszy bieg / załącza się na postoju



m_g
06-11-2016, 10:04
Hey,

Mam takie zapytanie, a raczej pytanie czy to normalne lub gdzie szukać przyczyny -> mondeo mk4 2.0 TDCi (przed FL) automat. Sytuacja przy wyłączonej klimie i panelu klimatyzacji :)

Odpalam samochód, pojeżdżę nawet chwilkę wokół komina, zatrzymam się i wystarczy że samochód chwilkę pochodzi na P i wiatrak na chłodnicy startuje. Oczywiście nie na najwyższym biegu, tylko chyba pierwszy.

Nie słyszę go, tylko któregoś razu podniosłem maskę i zobaczyłem że się załączył.

NAwet jak go przegonię w trasie, zatrzymam się, otwieram maskę i widzę, że wiatrak stoi , ale chwile postoi na P lub N , to zaraz startuje. Nawet jak zgaszę samochód i za 2-3 minuty odpalę (samochód nie zdąży się wystudzić) to wiatrak startuje.

Jak jest samochód totalnie wystudzony , wiatrak nie startuje przy odpalaniu.



DPF wtedy się nie wypala, wszystko z DPF w porządku.

GrekuPL
06-11-2016, 14:02
strzelam, dodatkowa jakaś chłodnica oleju ze skrzyni biegów jest przy wentylatorze/chłodnicy wody/chłodnicy klimy ? :hmm:

m_g
06-11-2016, 14:17
GrekuPL no jest taki wynalazek i myślisz że to przez to i to normalne ? To nie znaczy że ona jest uszkodzona ?

m_g
06-11-2016, 16:44
Chlodniczka oleju znajduje się przy filtrze paliwa i to nie ona jest chłodzona ..

Zacząłem podejrzewać moduł wentylatora .. ten na nim ...dobry trop ?

GrekuPL
08-11-2016, 21:08
trzeba by się zastanowić co wzbudza wentylator, zbyt wysoka temp. płynu chłodzącego, klima, nie wiem co tam jeszcze :hmm: ciężko zgadywać, pomyślę, może coś wpadnie do głowy...:hmm:

---------- Post added at 20:08 ---------- Previous post was at 20:07 ----------

a jak trzymasz na D ale na hamulcu to nie startuje ? albo zaciągnij ręczny i daj D i sprawdź, albo w bezpieczniejszy sposób poproś drugą osobę i niech zerknie :hmm:

m_g
09-11-2016, 20:22
Sprawdze.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

m_g
11-11-2016, 21:06
Na D na postoju tez wiatrak idze


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

m_g
06-01-2017, 00:03
GrekuPL

Nie miałem czasu wymienić modułu wentylatora nadal ale zaobserwowałem jedną rzecz

Spokojna jazda,czasami depnięcie , bez szaleństw , nie używanie tryby S (skrzynia automat) - normalna jazda -- > wentylator się nie włącza ,

Pobawienie się na trybie S, zmienianie z D na S , trochę ostrych ruszeń, trochę wariacji (szczególnie w mieście) nawet przy -8 C włącza się wentylator na pierwszym biegu.

Czy nadal się czepiać modułu wentylatora ?

GrekuPL
06-01-2017, 11:13
Ja myślę, że ma to związek z automatem ;) trzeba by schemat jakiś dorwać, czy idzie jakieś info od automatu do przekaźników/centralek itp.

m_g
06-01-2017, 11:16
dziękuj :). Muszę poszperać, ale automat ma chłodniczkę gdzie indziej no chyba ze moze ma gdzieś blisko siebie przepływ cieczy i dlatego ją chłodzi :up: