PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Czy to dwumasa ??



Filip Mondeo
08-11-2016, 19:59
Witam
Mam pytanie do was. Mam problem z odpalaniem, przy odpaleniu silnik skacze (sieczka) nie rowno chodzi nie moze zlapac obrotów po 15 sek gasnie . Wczesniej tez miałem takie problemy (głownie na cieplym silniku) ale reagowal na dodanie gazu teraz nic z tego.
Mechanicy powiedzieli mi ze to dwumasa czy moze to byc to ?????
Pytam bo to nie mały koszt i czy nie jest to przypadkiem inna przyczyna.

michal198
08-11-2016, 20:30
a jak wciskasz sprzęgło to drga pedał sprzęgła lub zmienia się dźwięk silnika?

Bierut
08-11-2016, 22:18
Z opisu nie widzę związku z dwumasą. Bardziej zasilanie paliwem.

fundil
08-11-2016, 22:39
A przy gaszeniu silnika dochodzą jakieś stuki i szarpnięcia???

Filip Mondeo
09-11-2016, 10:33
Jak wciskam sprzegło nie zmienia sie dzwiek silnika. raczej zadnych stuków również nie słychać przy gaszeniu porostu po prostu caly silnik sie tlucze.
Czytalem gdzies ze jak dwumasa jest bardzo zużyta to może od działowywać na czujnik wału przez co moze powodowac nie równe odpalanie lub jego brak.

Bierut
09-11-2016, 11:19
A może najpierw sprawdzić/wymienić właśnie czujnik wału. Z tego co pamiętam dostęp jest prosty.

Jendrekmak
09-11-2016, 12:00
Czytalem gdzies ze jak dwumasa jest bardzo zużyta to może od działowywać na czujnik wałunie może bo czujnik odczytuje sygnał z części dwumasy, która jest na stałe przykręcona do wału a rozlatuje się (hałasuje) część od strony skrzyni, na której nie ma żadnego odczytu sygnału więc tak naprawdę sterownik nie może "wiedzieć" że coś się dzieje z dwumasą. jedyne co może się zdarzyć to opiłki z dwumasy mogą się przyczepić do czujnika jak do magnesu i wtedy mogą zaburzyć odczyt.

fundil
09-11-2016, 12:18
Z tego co pamiętam dostęp jest prosty.

No nawet bardzo. Tylko nie w mondeo. :zakrecony:
Ja bym stawiał na zacinający się wtrysk, ale to by się działo tylko na zimnym silniku.