PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec] Falujące obroty i traci moc



Ćwieku
11-11-2016, 19:56
Cześć wszystkim, mam problem z moim mondeo 1.8 duratec 2003r po liftbacku. Temat nie jednokrotnie został poruszony ale nie wiem dalej o co chodzi... Po pierwsze auto raz odpala na strzała a raz po chwilowym kręceniu, jak już odpali to na ssaniu silnik chodzi równo dopiero później zaczynają falować obroty lecz nie zawsze jak zawiej... Również zdarzył mi sie brak mocy, rozpędzony do prędkości 100 km/h wcisnąłem pedał w podłogę i nic! dopiero gdy popuściłem do połowy auto zaczęło przyspieszać. Taki sam miałem przypadek jak chciałem wyprzedzić auto po redukcji z 4 biegu na 3 i stracił moc. Następny przypadek to po dojechaniu do skrzyżowania i wciśnięciu sprzęgła auto potrafi zgasnąć. Również mam pytanie odnośnie załączonego obrazka co to jest za biały przekaźnik nad cewką zapłonową i ile powinno do niego kabelków prowadzić ?http://www.tinypic.pl/qyorpl6vx2vn

Danjas922
11-11-2016, 20:21
odpinales aku? spróbuj samoadpatacje jest gdzies temat na forum. Wydaje mi sie ze to napewno to. falujace obroty powoduje tez silnik krokowy, jego czysczenie lub wymiana tez jest na forum

Ćwieku
11-11-2016, 23:49
Dzięki kolego za pomoc, nie przyszło by mi to do głowy o tej samoadaptacji a aku był odpinany bo pare dni temu nabyłem mondeo i jak na razie wszystko wróciło do normy :)