PDA

Zobacz pełną wersję : ST220 z niemiec okazja!!!



badseed
15-11-2016, 21:27
Witam wszystkich
Przeglądając strony niemieckie z ofertami sprzedaży aut natknąłem się na bardzo ciekawe ogłoszenie, niestety jest już nie aktywne


Ford Mondeo
€ 3.960,- 65.500 km04/2005166 kW (226 PS)
Gebraucht , Benzin

Tyle z nagłówka...
Fotki tu http://hierbilder.de/7mhrv

Wiec piszę do gościa ze jestem zainteresowany i jeśli faktycznie taki stan to biorę...juz prawie dzwoniłem do szwagra że jedziemy po auto :-P
Gość mi odpisuje najpierw czy jestem zainteresowany wysyła link ze zdjęciami po czym w drugim mailu zaczyna śpiewke...cytuje z tłumaczeniem gogle:

"Witam i dziękuję za zainteresowanie,

Nazywam się Patrick Petersen. Ja pracowałem w Niemczech (pracuje jako inżynier morski), aw tym czasie kupiłem samochód. Teraz jestem z powrotem w domu, a mają tylko problemy, ponieważ tutaj, ubezpieczenia i opłaty rejestracyjnej są bardzo wysokie. Ponieważ samochód jest zarejestrowany w Niemczech, poradzono mi, że samochód na sprzedaż w Niemczech, ponieważ jest mniej skomplikowana. Muszę szybko sprzedać, można sobie wyobrazić, że jest to jedyny powód, dla którego mogę sprzedać go w tak niskiej cenie.

Pojazd jest nadal w cenie 3900 € na sprzedaż. Samochód będzie sprzedawany w sposób określony w opisie, jasnych praw własności mechanicznych, bez żadnych problemów, wszystko jest w najlepszym stanie.

Mieszkam Aarhus - Dania (DK), a samochód jest tu ze mną.

Z powodu braku czasu i mojej pracy, mam do sprzedania samochód na Ebay, ponieważ oferują tzw opcjonalnej ochrony kupujących eBay. Oznacza to, że płatność i rejestracja jest obsługiwana w Twoim imieniu przez nich. Jeśli jesteś zainteresowany, proszę dać mi znać, a powiem ci dokładnie kroki w celu zakończenia transakcji.

Wszystko działa bardzo szybko, a dostaniesz samochód w ciągu 2 dni. W celu uniknięcia wątpliwości co do samochodu, trzeba sprawdzić jednocześnie do 5 dni lub maksymalnie 300 km, aby przetestować samochód i dokumenty, czyli okres, w którym można zdecydować, czy chcesz, aby utrzymać samochód, czy nie. Mój adwokat zaproponował mi tę metodę, ponieważ eBay dba o wszystkie szczegóły transakcji, w tym transportu i przenoszenia dokumentów rejestracyjnych w Twoim imieniu.

W każdym razie, należy użyć wiele przedsiębiorstw w ten sposób, ponieważ jest to najbardziej bezpieczne rozwiązanie dla biznesu. Te dwie części (sprzedający i kupujący) są chronione. W sprzedaży jest ściśle działać zgodnie z zasadami i przepisami rządu federalnego."

A myślałem że ten numer już nie funkcjonuje...

Robert68
15-11-2016, 21:46
Ford Mondeo € 3.960,- 65.500 km04/2005166 kW (226 PS)


Wiec piszę do gościa ze jestem zainteresowany i jeśli faktycznie taki stan to biorę


A myślałem że ten numer już nie funkcjonuje...

A ja myślałem, że tyle tutaj piszemy o takich i innych "przekrętach", że nikt już nie reaguje na takie ogłoszenia. A tutaj patrz Pan.......łowca okazji ;)

Qornell
15-11-2016, 21:50
Funkcjonuje i to prężnie, kiedyś sprowadzalem auta i takich numerów widzialem pełno, teraz hobbystycznie sobie ogladam auta i codziennie widzę na Kleinanzeigen takich ogłoszeń co najmniej 10 które pojawiają się na chwilę i znikają bo są zgłaszane jako Fake, albo piszą że kontakt tylko na Whatsapp bo maila nie odczytuje albo inne bzdury. W Niemczech okazji aż takich nie ma lub jest bardzo mało, mi się akurat udało za pierwszym razem bo kupiłem auto z 1 ręki od starszego Pana ( można sie śmiać ale to był lekarz który zamienił mondeo na nowego wtedy Focusa STka ) który serwisowal auto do końca tam gdzie go kupił i było/jest mega zadbane ( w ciągu 4 lat zmieniłem tylko klocki przewody WN i świece od razu po zakupie bo było trzeba) a cena była mega promocyjna. Tak więc można trafić tylko trzeba szukać i nie dawać sie nabierać na krótkie opisy, brak kontaktu przez stronę z ogłoszeniem, i inne wymówki w stylu "zrób przedpłatę bo mam pełno zainteresowanych..." itp. Tu jest naprawdę dużo aut w dobrym stanie bo mamy duuuzo wyższe zarobki a życie kosztuje tyle samo co w PL a w niektórych przypadkach nawet tańsze i stać na normalne utrzymanie auta bez rzezbienia.

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

badseed
15-11-2016, 21:59
A ja myślałem, że tyle tutaj piszemy o takich i innych "przekrętach", że nikt już nie reaguje na takie ogłoszenia. A tutaj patrz Pan.......łowca okazji ;)

Na a jak trzeba śledzić i łowić okazję :-P

Po przejrzeniu polskich ogłoszeń gdzie ST220 można kupić taniej niż w DE zainteresowany byłem po ile tam chodzą i tak trafiłem na to ogłoszenie...
Napisać zawsze można nie kosztuje...

A że numer stary jak świat...to nie sądziłem że jeszcze ktoś to robi...

---------- Post added at 21:59 ---------- Previous post was at 21:54 ----------

Wiem że czasem coś fajnego można znaleźć bo tak kupiłem swoje MkII 98' V6 w 2004 r za 3300 euro.
Tez od gościa z garażu...
A ten numer pierwszy raz spotkałem w 2004 właśnie jak szukałem auta...dlatego myślałem ze teraz są lepsze sposoby...
Tylko ciekawe gdzie handlarze kupuja te wszystkie "okazje"...

Qornell
15-11-2016, 22:00
To teraz pomyśl jak to możliwe że auta z DE w PL są tańsze niż w DE? przecież to jest niemożliwe. Jeżeli tu za dobrego stka płaci się od 3500€ w górę to jak to możliwe że po opłatach, transporcie i marży to auto kosztuje mniej niż w DE ALBO tyle samo? No chyba że mówisz o autach które pochodzą z PL to może i tak ale stan tego auta nigdy nie będzie taki jak w DE.

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

badseed
15-11-2016, 22:03
To teraz pomyśl jak to możliwe że auta z DE w PL są tańsze niż w DE? przecież to jest niemożliwe. Jeżeli tu za dobrego stka płaci się od 3500€ w górę to jak to możliwe że po opłatach, transporcie i marży to auto kosztuje mniej niż w DE ALBO tyle samo? No chyba że mówisz o autach które pochodzą z PL to może i tak ale stan tego auta nigdy nie będzie taki jak w DE.



No właśnie nie wiem może na granicy tak tanieją ��

Od nowego roku jak akcyza się zmieni to już się nie będzie opłacało kupić z zagranicy auta starego o dużej pojemności.

Qornell
15-11-2016, 23:01
Albo auta rozbite lub z uszkodzonym silnikiem i w PL wymieniają albo mają tu kogoś w DE który szybko dzwoni i ogląda te auta które nie są Fejkami i je kupuje od razu a handlarz przyjeżdża jak się parę aut nazbiera. Też tak robiłem ( oprócz sprzedawania rozbitków). Kilka fajnych ogłoszeń znalazłem i są w dziale Kupujemy Mondeo i nie są to fajki bo wiszą już długo, może cenowo nie są to jakieś rarytasy ale tragedii nie ma.

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

---------- Post added at 23:30 ---------- Previous post was at 23:05 ----------

No na to wychodzi ze autom na granicy PL maleją przebiegi i ceny spadają :) No fakt nie będzie się opłacało dopóki w Niemczech ludzie nie zatrybia że muszą auta w DE staniec i to duuuzo. Ale ogólnie aut się nie będzie opłacało sprowadzać i niekoniecznie starych bo już nawet 4 lub 6 letnich nie będzie się opłacało a czasami nawet i 2 letnich. Mnie to tam cieszy akurat bo będę mógł sobie kupić jakieś fajne autko z duuym silnikiem w fajnej cenie 🙂

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

---------- Post added 16-11-2016 at 00:01 ---------- Previous post was 15-11-2016 at 23:30 ----------

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/ford-mondeo-3-0-v6-st-220/555759353-216-6806

Pytałeś gdzie są te okazję to proszę, za 800€ lub 1000 pójdzie. Ile silnik do St, maska, zderzak, jakis Grill i może lampy kosztuje? Plus robota i auto w super stanie nie bite od lekarza który płakał jak sprzedawał ;)

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

badseed
15-11-2016, 23:24
To akurat tanio...choć nie widać zniszczeń...a mogą być poważne skoro i silnik dostał...
Wiec może to nie być taka okazja...

Qornell
15-11-2016, 23:32
Nie, jest napisane że auto miało dzwona ze zwierzakiem i że ma uszkodzony silnik, prawdopodobnie uszczelka pod głowica i że nie startuje czyli raczej uszczelka odpada. To uszkodzenie przodu nie ma nic wspólnego z uszkodzeniem silnika.

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

---------- Post added at 00:32 ---------- Previous post was at 00:29 ----------

I tak tanio, moim zdaniem. Niech Remont silnika wyjdzie z 3000 albo wymiana na inny sprawny byla by chyba tańsza, plus sprawy blacharskie to już "groszowe sprawy i do 10000pln albo i mniej by się chyba zmieścił to chyba tanio.

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

Kapi1983
16-11-2016, 13:44
Nie, jest napisane że auto miało dzwona ze zwierzakiem i że ma uszkodzony silnik, prawdopodobnie uszczelka pod głowica i że nie startuje czyli raczej uszczelka odpada. To uszkodzenie przodu nie ma nic wspólnego z uszkodzeniem silnika.

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

---------- Post added at 00:32 ---------- Previous post was at 00:29 ----------

I tak tanio, moim zdaniem. Niech Remont silnika wyjdzie z 3000 albo wymiana na inny sprawny byla by chyba tańsza, plus sprawy blacharskie to już "groszowe sprawy i do 10000pln albo i mniej by się chyba zmieścił to chyba tanio.

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

Kolego popłynąłeś z tą wyceną. I to bardzo. 10 tyś to on będzie potrzebował ale wkładu. Silnik byle jaki w niewiadomym stanie 5-6 tyś +wymiana, płyny itp to daje około 7 tyś. Remont silnika podobnie. Sam zderzak skorupa to 1tyś do 1,2. Do tego kratki itd. Nie widać w ogóle przodu. Wystarczy że jeszcze lampy połamało, atrapę i wzmocnienie czołowe to się robi kwota ogarnięcia go jakieś 10 tyś. Koszt przywiezienia i opłaty i czar okazji prysnął. W dodatku z tyłu było coś robione bo spojler nie jest od ST220. Więc przy ewentualnej odsprzedaży przyjadą Ci "fachowcy" i będą marudzić że tu robiony i tu robiony i tu robiony.

drt_c
16-11-2016, 13:52
Witam wszystkich
Przeglądając strony niemieckie z ofertami sprzedaży aut natknąłem się na bardzo ciekawe ogłoszenie, niestety jest już nie aktywne


Ford Mondeo
€ 3.960,- 65.500 km04/2005166 kW (226 PS)
Gebraucht , Benzin

Tyle z nagłówka...
Fotki tu http://hierbilder.de/7mhrv

Wiec piszę do gościa ze jestem zainteresowany i jeśli faktycznie taki stan to biorę...juz prawie dzwoniłem do szwagra że jedziemy po auto :-P
Gość mi odpisuje najpierw czy jestem zainteresowany wysyła link ze zdjęciami po czym w drugim mailu zaczyna śpiewke...cytuje z tłumaczeniem gogle:

"Witam i dziękuję za zainteresowanie,

Nazywam się Patrick Petersen. Ja pracowałem w Niemczech (pracuje jako inżynier morski), aw tym czasie kupiłem samochód. Teraz jestem z powrotem w domu, a mają tylko problemy, ponieważ tutaj, ubezpieczenia i opłaty rejestracyjnej są bardzo wysokie. Ponieważ samochód jest zarejestrowany w Niemczech, poradzono mi, że samochód na sprzedaż w Niemczech, ponieważ jest mniej skomplikowana. Muszę szybko sprzedać, można sobie wyobrazić, że jest to jedyny powód, dla którego mogę sprzedać go w tak niskiej cenie.

Pojazd jest nadal w cenie 3900 € na sprzedaż. Samochód będzie sprzedawany w sposób określony w opisie, jasnych praw własności mechanicznych, bez żadnych problemów, wszystko jest w najlepszym stanie.

Mieszkam Aarhus - Dania (DK), a samochód jest tu ze mną.

Z powodu braku czasu i mojej pracy, mam do sprzedania samochód na Ebay, ponieważ oferują tzw opcjonalnej ochrony kupujących eBay. Oznacza to, że płatność i rejestracja jest obsługiwana w Twoim imieniu przez nich. Jeśli jesteś zainteresowany, proszę dać mi znać, a powiem ci dokładnie kroki w celu zakończenia transakcji.

Wszystko działa bardzo szybko, a dostaniesz samochód w ciągu 2 dni. W celu uniknięcia wątpliwości co do samochodu, trzeba sprawdzić jednocześnie do 5 dni lub maksymalnie 300 km, aby przetestować samochód i dokumenty, czyli okres, w którym można zdecydować, czy chcesz, aby utrzymać samochód, czy nie. Mój adwokat zaproponował mi tę metodę, ponieważ eBay dba o wszystkie szczegóły transakcji, w tym transportu i przenoszenia dokumentów rejestracyjnych w Twoim imieniu.

W każdym razie, należy użyć wiele przedsiębiorstw w ten sposób, ponieważ jest to najbardziej bezpieczne rozwiązanie dla biznesu. Te dwie części (sprzedający i kupujący) są chronione. W sprzedaży jest ściśle działać zgodnie z zasadami i przepisami rządu federalnego."

A myślałem że ten numer już nie funkcjonuje...

W zasadzie ten samochód można dalej sobie kupić. Jedyna zauważalna różnica poza ceną to taka, że sprzedający nie nazywa się Patrick tylko Miloš.
....ale też ładnie....:skromny:
https://www.mobile.de/pl/Samochod/Ford-Mondeo-3.0-V6-ST220/vhc:car,srt:price,sro:desc,ms1:9000_29_,frn:2004,f rx:2007,prx:12000,ful:petrol!lpg,pwn:147/pg:vipcar/235331803.html

badseed
16-11-2016, 14:18
Hehe nieźle ��
Drobna korekta ceny...��
Ale samo auto istnieje więc to już coś...

Qornell
16-11-2016, 21:08
A co z tym ogłoszeniem niby nie tak? Tablice się zgadzają, telefon podany, można maila napisać no i cena jakas super promo nie jest. Jakiś tydzień temu wrzucałem ogłoszenie steka z mniejszym przebiegiem bo około 45000 i byl za 9000€ o ile dobrze pamiętam. Nie wygląda mi to na Fake.

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

badseed
16-11-2016, 21:13
W zasadzie ten samochód można dalej sobie kupić. Jedyna zauważalna różnica poza ceną to taka, że sprzedający nie nazywa się Patrick tylko Miloš.
....ale też ładnie....:skromny:
https://www.mobile.de/pl/Samochod/Ford-Mondeo-3.0-V6-ST220/vhc:car,srt:price,sro:desc,ms1:9000_29_,frn:2004,f rx:2007,prx:12000,ful:petrol!lpg,pwn:147/pg:vipcar/235331803.html

Może to koledzy ��

Qornell
16-11-2016, 21:36
Kapi1983 czemu niby poplynale??? Nie mow mi że części w PL są tańsze niż w DE!? jak tak to od kiedy? Ostanio widziałem zderzak w dobrym stanie bez uszkodzeń za 200€,ostatnio też kupiłem 2 lampy xenon w bardzo dobrym stanie z nowymi xenonami osram za 70€ ( w jednej nie było tylko przykrywki ale przełożyłem z mojej starej). Silnik 5-6 tysia W niewiadomym stanie??? Remomt takiego pieca jak tylko uszczelka poszła to 7000 ?????? Przeciez to ponad 1600€! To drożej niż w DE!!!! To dokładam 1400 i mam sprawny, jeżdżący z nowym TÜV! Albo te ceny w PL tak podrożały albo ty poplynales i to gruuubo😉

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

---------- Post added at 22:36 ---------- Previous post was at 22:17 ----------

Koles mi dosłał zdjęcia przodu, tragedii nie ma.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161116/7cf0ac59d690c7af58ec89e098dc48d9.jpg
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161116/4f90583ce0e1ba667c5422f83295507d.jpg
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161116/056ebd257a097d77509004b1d8fdae7b.jpg

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

Kapi1983
17-11-2016, 00:55
Kapi1983 czemu niby poplynale??? Nie mow mi że części w PL są tańsze niż w DE!? jak tak to od kiedy? Ostanio widziałem zderzak w dobrym stanie bez uszkodzeń za 200€,ostatnio też kupiłem 2 lampy xenon w bardzo dobrym stanie z nowymi xenonami osram za 70€ ( w jednej nie było tylko przykrywki ale przełożyłem z mojej starej). Silnik 5-6 tysia W niewiadomym stanie??? Remomt takiego pieca jak tylko uszczelka poszła to 7000 ?????? Przeciez to ponad 1600€! To drożej niż w DE!!!! To dokładam 1400 i mam sprawny, jeżdżący z nowym TÜV! Albo te ceny w PL tak podrożały albo ty poplynales i to gruuubo

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

---------- Post added at 22:36 ---------- Previous post was at 22:17 ----------

Koles mi dosłał zdjęcia przodu, tragedii nie ma.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161116/7cf0ac59d690c7af58ec89e098dc48d9.jpg
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161116/4f90583ce0e1ba667c5422f83295507d.jpg
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161116/056ebd257a097d77509004b1d8fdae7b.jpg

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

Kolego zderzak przód w dobrym stanie za 200 Euro? - to jest okazja! No chyba, że jest taki jak na Twoim aucie - a to nie jest zderzak ST. Przeszukaj polskie strony aukcyjne i posprawdzaj ceny. Lampy jeśli kupiłeś dwie za takie pieniądze to gratuluje. To jest dobra cena. Jeśli możesz to zakup mi również. Chętnie odkupię w takiej kwocie w celu przerobienia na biksenon.
Poza tym nie pisałem że wymiana uszczelki to koszt 7 tyś. Przeczytaj uważnie. Zresztą uszczelkę sam wykluczyłeś. Tyle to wyjdzie remont silnika dobrze zrobiony. Popytaj forumowiczów - kilku robiło ostatnio remont to niech się wypowie. Albo spytaj mechaników forumowych ile kosztuje taka przyjemność. Nie licz remontu w 2.5 jak w STeku.

A co do auta - przód nie wygląda źle, a wręcz dobrze. W sensie że mało roboty, ale nie jestem pewien czy to już po częściowej naprawie, czy przed zdarzeniem? Bo trzecia fotka ma się ni jak do tych ostatnich.
P.S
Przebieg ma idealny, wręcz wymarzony. Aż dziw, że silnik kaput.

drt_c
17-11-2016, 10:15
A co z tym ogłoszeniem niby nie tak? Tablice się zgadzają, telefon podany, można maila napisać no i cena jakas super promo nie jest. Jakiś tydzień temu wrzucałem ogłoszenie steka z mniejszym przebiegiem bo około 45000 i byl za 9000€ o ile dobrze pamiętam. Nie wygląda mi to na Fake.

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

No właśnie chodzi o to, że akurat z TYM ogłoszeniem raczej wszystko ok ;-)
...i bardzo Cię proszę - jeśli to możliwe - o odblokowanie skrzynki, bo nie mogę priv'a posłać - a jak wiesz to pilne, bo akcyza tuż, tuż.... :0

kosimazaki123
24-11-2016, 17:12
Jedyna zauważalna różnica poza ceną to taka, że sprzedający nie nazywa się Patrick tylko Milošhttps://en.wikipedia.org/wiki/Milo%C5%A1_Trifunovi%C4%87

Qornell
25-11-2016, 22:38
https://en.wikipedia.org/wiki/Milo%C5%A1_Trifunovi%C4%87

a to. Koles nie może się już tak samo nazywać?? Jak by było napisane Robert Lewandowski też byś nie zadzwonił???







Lampy jeśli kupiłeś dwie za takie pieniądze to gratuluje. To jest dobra cena. Jeśli możesz to zakup mi również.

Nie licz remontu w 2.5 jak w STeku.

A co do auta - przód nie wygląda źle, a wręcz dobrze. W sensie że mało roboty, ale nie jestem pewien czy to już po częściowej naprawie, czy przed zdarzeniem? Bo trzecia fotka ma się ni jak do tych ostatnich


Masz może i rację z tymi fotkami, może po prostu skręcili zderzak bo widać że grill i zderzak są pekniete.

co do remontu to fakt myślałem że masz na myśli remont uszczelki którą faktycznie wykluczylem bo nawet jak by wywalilo uszczelką to auto by odpalilo tylko wywalalo by płyn chłodniczy a on pisze ze auto nie odpala.

Co do zderzaka to był za 200€ do malowania ale nie pekniety i byl od st220 bo było tak napisane i miał na dole plaster miodu nie tak jak ja. Co do. lamp jak chcesz w podobnej cenie to ci linka podrzucę i mogę ci je wziąć jak przelejesz kasę na PayPal offkors. Musisz wiedzieć że w DE rynek części uzywanych do aut jest w czarnej du***, bo tu nikt nie bawi się w takie rzeczy bo ich na to stać. Tu można trafić części używane bardzo drogie ( np. czasami krzyczą sobie za 2 ramiona wycieraczek w średnim stanie 30€!!! same ramiona!!!) lub bardzo tanio ( tak jak lampy które kupilem) lub nowe części też bardzo tanio bo ktoś kupił, auto sprzedał i nie potrzebuje ( np. nowy komplet tarcz na tył brembo lub textar 40€ z wysyłką, lub klocki oryginalne ATE 15€ Z wysyłką, ostatnio znalazłem maskę oryginalna nowa za 70€ jeszcze zapakowana ) to po pierwsze a po drugie jak ktoś w ciebie wjedzie to tu za byle pierdołe dostajesz taka kasę z ubezpieczalni że nic tylko walić jak ci ktoś wyjedzie. babka mi ostatnio wjechała na parkingu i lekko mi zarysowala lampę (dlatego kupowałem inne) i lekko wgniotla błotnik i lekko zarysowala zderzak ( po polerce rysy znikły) i dostałem za to prawie szkodę całkowita auta!!!! a na części zamienne zapłaciłem 100€.



Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk