PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIV] Problem z drzwiami.



massi
17-11-2016, 18:40
Witam.
Temperatura spadła poniżej zera i zacząl się problem z drzwiami. Z zewnątrz mogę je otworzyć bez problemu. Nie da się ich otworzyć od środka. Przednich i jedne tylne. Gdy rozgrzeje samochód to wszystko wraca do normy. Gdy temperatura jest na plusie to wszystko jest ok. Problem zaczyna się gdy spadniej ponizej zera. Co to może być??? Jak sobie z tym poradzić??? I dlaczego z zewnatrz sie otwieraja a od srodka nie ????
Prosze o pomoc

Qornell
17-11-2016, 19:15
Temat stary jak mondeo poszukaj na forum jest o tym pełno. Zamki albo jeden zamek wariuje.

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

massi
18-11-2016, 00:21
Szukałem, nie znalazłem. Może przeoczyłem. Prosiłbym o linka do tych tematów badz jakies rozwiazanie tego tematu.

massi
25-11-2016, 17:39
Witam ponownie.
W serwisie zdiagnozowali, że zamek kierowcy jest do wyniany ponieważ drzwi po podwójnym reglowaniu da się otworzyć od środka. Innych usterek nie ma.
Koszt nowego zamka ok 1tys zł. Nie ma gwarancji że wymiana spawi że drzwi otworzą siè podczas mrozów.
1. Czy jeśli jeden zamek nie rygluje może to byc powodem że trzy drzwi siè nie otwierają podczas mrozów?
2. Skoro podczas mrozów nie da się otworzyć 3ltrzech drzwi to dlaczego czwarte działa prawidłowo ?
3. Nie testowałem podczas mrozu zamykania bez ryglowania. Czy zrezygnowanir z tej funkcji sprawi że drzwi się otworzą podczas mrozu?

Markos
12-12-2016, 10:20
Również podłączam się z problemem. Przy ujemnej temperaturze otwieranie drzwi z zewnątrz nie sprawia problemu, natomiast po zamknięciu nie można otworzyć od środka (i nie ma to nic wspólnego z ryglowaniem). Trzeba otworzyć szybę aby ponownie otworzyć drzwi za pomocą zewnętrznej klamki :-/
Na alledrogo znalazłem zdjęcie zamka i jak się spodziewałem klamka wewnętrzna połączona jest z nim za pomocą cięgna w pancerzu, w którym prawdopodobnie zbiera się woda i zamarza uniemożliwiając otwieranie drzwi od środka. Jeżeli ktoś już z tym miał do czynienia proszę o wpis w temacie.

5924

Qornell
12-12-2016, 20:02
Przecież tych tematów o zamkach jest pełno na forum, czemu nie używacie szukajki?? Pewnie Mikrosy w zamkach dostały wilgoci i wariuja. Wyjąć wysuszy jak pomoże, wyjąć znowu zamek, wysuszyć mikrusy, wyjąć i przeczyscic styki silniczka i czymś przesmarowac ( przy okazji zobaczyć czy działa pod +12v) zabezpieczyć czymś zamek (silikon albo jakoś inaczej ) żeby do niego się woda/wilgoć nie dostawała, przetestować czy działa, jak tak to skręcić i cieszyć sie zamkiem za 0 zamiast 1000 Złotych.

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

Bobiś
06-01-2017, 12:50
Witam,

Jestem nowy na forum więc jak coś nie tak to proszę o uwagi.

Wracając do tematu, mój problem polega na tym, że drzwi kierowcy zamykają się bez problemu i otwierają też.
Tylko problem tkwi w czujniku, który widzi otwarte drzwi i krzyczy podczas jazdy, oczywiście po ogrzaniu wnętrza błąd znika z deski i jest wszystko w porządku.

Ktoś coś wie na ten temat, gdzie jest ten czujnik i jak w prosty sposób to rozwiązać? Czy bez wybebeszenia zamka się nie obejdzie?

Pozdrawiam

Trzmiel
06-01-2017, 14:13
czujnik jest w słupku. taki czarny kwadracik pod zaczepem zamka. Mowa o MK3.