PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIV] Dziwne Tarcie w przednim lewym kole ford Ford Mondeo mk4



Dawidzio1985
02-12-2016, 10:11
Witam
Mam problem tego typu coś dziwnie podczas jazdy trze mi w kole ewidentnie słychać to po lewej stronie. Czasem jest odrazu jak np wieczorem wsiadam w auto i ruszam a czasem dopiero po przejechaniu paru km odgłos tarcia :( nasila się podczas szybszej jazdy zmiejsza wraz z miejsza prędkością, jak wzucam na luz również to słychać )
Zaznaczę ze bylem u mechanika i wymienił mi już tarcze wraz z klockami , łożysko z Piastem lewe, maglownice, cała skrzynie biegów :( i ciągle on szuka wydałem juz ponad 4000zl i dalej nie potrafi znaleźć przyczyny pomocyn😧😭

gruniu
04-12-2016, 22:28
Jedz na trzesawke. W mojej okolicy gościu ma taki podnośnik, gdzie całe auto idzie do góry i później może wytrzepac poszczególne koła. Dodatkowo ma taki sprytny mechanizm , którym może rozpędzić tylko jedno koło.
To że słyszysz tarcie z lewej przedniej strony, nie znaczy że one tam występuje.
Ja wymieniłem łożysko z lewej strony z tyłu, bo tak słyszałem. Okazało się, że prawe było uszkodzone.