PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Zmiana oleju?



minoryt
01-01-2007, 21:01
Zostać przy fordowskim formulaXR 10W40,czy przejść na castrol GTX magnetic 10W40?.Cena podobna na allegro.Druga sprawa czy kupować na allegro olej?

YatZeck_Wawa
01-01-2007, 21:05
Temat poruszany byl juz nie dalej jak 2 dni temu. Sprawa dotyczyla oleju norauto. Poszukaj wg slowa koluczowego norauto.

minoryt
01-01-2007, 21:38
Nie pytam o norauto,tylko o oleje prawdopodobnie podobnej klasy.Castrol kusi ceną i jest chyba nowszym produktem niż formula XR?

vMZe
01-01-2007, 21:59
Ford...lubi płyny Forda i tyle. Olej kupuj na www.abscar.pl

szczerba
01-01-2007, 22:30
Zostać przy fordowskim formulaXR 10W40,czy przejść na castrol GTX magnetic 10W40?.Cena podobna na allegro.Druga sprawa czy kupować na allegro olej?

Odradzam "magnateca"!!!
W swoim (byłym) Mondku przez dwie zmiany jeździłem na Castrolu magnatec, silnik pracował co raz głośniej :wall: . Wróciłem do Ford Formula i silnik się wyciszył.

Pozdrawiam,

GrzegorzD
01-01-2007, 22:38
Zostać przy fordowskim formulaXR 10W40,czy przejść na castrol GTX magnetic 10W40?.Cena podobna na allegro.Druga sprawa czy kupować na allegro olej?

Odradzam "magnateca"!!!
W swoim (byłym) Mondku przez dwie zmiany jeździłem na Castrolu magnatec, silnik pracował co raz głośniej :wall: . Wróciłem do Ford Formula i silnik się wyciszył.

Pozdrawiam,

Ja mam już drugą zmianę (w sumie ponad 1,5 roku) Castrola Magnatec Diesel 10W40 i nie zauważyłem żeby silnik chodził głośniej.

komandir
01-01-2007, 23:41
Ja jeżdże na tym oleju juz od kupna auta i nie zauważam ubocznych efektów jego stosowania.Ja płacę za 4 litry różnie coś około 104zł na allegro nie wiem po ile chodzą ale jeszcze przesyłka dochodzi trzeba dobrze sobie policzyc.

YatZeck_Wawa
02-01-2007, 07:43
Moj nieklekot jezdzil wczesniej tez na magnatecu (hehe taka naklejka jest od niemca jeszcze), a teraz w ABSCAR zalali go Fordziszem i pracje cichutenko:) Przy czy do pracy silnika wczesniej te znie mozna miez zarzutow.

goofer0
02-01-2007, 08:14
Ja jeżdże na tym oleju juz od kupna auta i nie zauważam ubocznych efektów jego stosowania.Ja płacę za 4 litry różnie coś około 104zł na allegro nie wiem po ile chodzą ale jeszcze przesyłka dochodzi trzeba dobrze sobie policzyc.

glowny problem to oryginalnosc na allegro bo mozna czasami bubla kupic , ale kupilem takiegocastrola jak ty - 5 litrow /96 zl z przesylka juz .

welshman2
02-01-2007, 11:15
Witam. Jam ma zalany Shellowski półsyntetyk 10W40 i bardzo dobrze współpracuje z tym silnikiem - przejechałem już 4500 i gra szafa. Polecam ten olej ze względu na niższą cene niż mobil one lub castrol a jego właściwości wcale nie odbiegają od w/w olejów :metal
Pozdrawiam :beer:

pawelos
02-01-2007, 11:26
Ja mam Magnateca 10W40 i wlasnie mam o wiele ciszej, wczesniej zawory bylo troche slychac z rana, a po zalaniu Castrola ciszzaaaa :)

tajo
02-01-2007, 15:58
Producenci generalnie zalecają stosowanie olejów syntetycznych i półsyntetycznych do samochodów nowych, bądź z nowymi silnikami. Konstrukcje jednostek napędowych są bowiem do nich specjalnie przygotowane. Natomiast w starszych samochodach o nie wysilonych jednostkach napędowych lepiej stosować oleje mineralne, zwłaszcza wtedy, gdy wcześniej w silniku znajdował się olej mineralny.



Dlaczego do używanych samochodów lepiej stosować olej mineralny? Starsze silniki mają odłożone osady nagaru, szczególnie na krawędziach, które przy zastosowaniu oleju syntetycznego zostają wymyte i są puszczone w obieg. Mogą dostać się na powierzchnie tłoków i panewek, gładzi cylindra i je uszkodzić lub zarysować.

v1tek77
03-01-2007, 08:26
Druga sprawa czy kupować na allegro olej?
Nie kupowac! Trafisz na jakas chinszczyzne, albo zestarzaly. :satan:

altoot
03-01-2007, 12:13
Nie kupowałbym oleum na allegro :zaklopotanie:

Tak samo jak na giełdach samochodowych.

BS
03-01-2007, 12:17
Zostać przy fordowskim formulaXR 10W40,czy przejść na castrol GTX magnetic 10W40?.Cena podobna na allegro.Druga sprawa czy kupować na allegro olej?

za ok 130 złotych kupisz 4+1 l półsyntetyku mobil s 10w40 na każdej stacji BP i w sklepach motoryzacyjnych- będziesz miał przynajmniej pewność że towar dobrej jakości :metal

minoryt
03-01-2007, 21:34
Zostane przy fordowskim .Tani a dobry. :metal

BS
03-01-2007, 22:03
Zostane przy fordowskim .Tani a dobry. :metal


tylko kup go w pewnym sklepie- nie na allegro bo oszczędność mała a można się naciąć :metal :metal :beer:

Luky
04-01-2007, 19:52
Ja też przeszedłem na Magnateca i się silnik wyciszył.

Erwin
07-01-2007, 19:06
A ja wlasnie kupilem Modka, i poprzednie wlascicile zalewal go Orlenem 10/40, i chyba przy nim zostane bo sie troche boje zmieniac firme oleju, autko ma juz 230 tys. Chociaz chetnie bym chcial zeby troszke ciszej pracowal silniczek.
Polecacie zmiene na jakies lepszej firmy?

BS
07-01-2007, 19:12
A ja wlasnie kupilem Modka, i poprzednie wlascicile zalewal go Orlenem 10/40, i chyba przy nim zostane bo sie troche boje zmieniac firme oleju, autko ma juz 230 tys. Chociaz chetnie bym chcial zeby troszke ciszej pracowal silniczek.
Polecacie zmiene na jakies lepszej firmy?

KOLEGO! zalej MOBIL S 10w40! Na pewno nie zaszkodzi a olej DUUUUŻO wyższej jakości- za 5 litrów zapłacisz ok 130-140 złotych :metal

Zmiana marki oleju nie zaszkodzi- pamiętaj żeby nie zmieniać parametrów i rodzaju (czyli nie przejść z minerala na syntetyk np...) ORLEN to ZŁY olej :satan:

minoryt
07-01-2007, 20:07
No ok zalewam forowskim 10w40 formula XR.W jakim sklepie internetowym kupić,żeby sie nie pomylić :)) .Czy tylko www.abscar.pl?

BS
07-01-2007, 20:17
No ok zalewam forowskim 10w40 formula XR.W jakim sklepie internetowym kupić,żeby sie nie pomylić :)) .Czy tylko www.abscar.pl?

ford.sklep.pl

proponuję wstąpić do klubu mkp - oprócz uczestnictwa w fajnej inicjatywie otrzymujesz także zniżki w tym właśnie sklepie internetowym

DariuszHoryd
07-01-2007, 20:20
Myślę że z powodzeniem możesz zamówić także na www.ford.sklep.pl albo na www.fordczesci.pl. Sklepy sprawdzone i o porównywalnych cenach jak nie niższych.
Czasami warto też poszukać jakiś lokalnych serwisów specjalizujących się w Fordach, ja taki znalazłem w 3mieście i za olej zapłaciłem praktycznie tyle samo co sklepie internetowym+przesyłka, a dodatkowo olej mi zmienili gratis :)

kolo261
07-01-2007, 20:29
Ja tez mam zamiar zmieniac olej i co myslicie o lotos semisyntetic 10W/40 bo podobno jest dobry i duzo tanszy od innych.

DariuszHoryd
07-01-2007, 21:24
Podobno hehe ... :)
Daj se spokój z Lotosem i Orlenem. Te marki są od tankowania a nie od smaorwania :)
Kup olej Forda, naprawdę niedrogi, a preferowany przez fabrykę, więc po co szukać w tej cenie to naprawdę nic lepszego się nie znajdzie.

BS
07-01-2007, 21:53
Ja tez mam zamiar zmieniac olej i co myslicie o lotos semisyntetic 10W/40 bo podobno jest dobry i duzo tanszy od innych.

jak chcesz za 20 kkm szukać nowego silnika to polecam ... nie wiem po co szukać głupich oszczędności na oleju który kosztuje ok 100 zeta :wall: a jednak jest NAJWAŻNIEJSZYM płynem ustrojowym naszego mdo ...

Jasiu
13-04-2007, 00:55
a ja sie podebne pod temat bo mam 5 litrów castrola 10w40 do benzyniaka (taka zielona butelka) i mam pytanie czy moge go wlac do td? mam tez jedną butelke magnateca do diesla i czy moge zrobic tak ze wleje litr do diesla i reszta zwykłego?

BS
13-04-2007, 05:31
a ja sie podebne pod temat bo mam 5 litrów castrola 10w40 do benzyniaka (taka zielona butelka) i mam pytanie czy moge go wlac do td? mam tez jedną butelke magnateca do diesla i czy moge zrobic tak ze wleje litr do diesla i reszta zwykłego?

w żadnym wypadku nie mieszaj olejów ... jeżeli olej nie jest przeznaczony do diesla to może się okazać że przebieg który się na nim w dieslu zrobi będzie o wiele krótszy niż w benzynie-a później częściowo może on stracić swoje właściwości -ja bym nie ryzykował...

maciek604
13-04-2007, 07:53
ja bym zostal przy fordowskim jak nic sie nie dzieje to po co zmieniac jak sie cos zacznie dziac to mozna wtedy myslec o zmianai na inny.


pozdrawiam

money
13-04-2007, 08:01
Powiem tak, czytam i czytam a wszyscy śmigają na 10W40 a mój mondek ma MOBILE ONE 5W40 i co wy na to? Mam przejechane jakieś 190tys. km a sam na tym oleju zrobiłem 3tys. km niewiele ale taki był zalany jak kupiłem mondka :banan: pewnie przy następnej wymianie kupie 10W40 i będe taki jak wszyscy :satan:

BS
13-04-2007, 08:13
Powiem tak, czytam i czytam a wszyscy śmigają na 10W40 a mój mondek ma MOBILE ONE 5W40 i co wy na to? Mam przejechane jakieś 190tys. km a sam na tym oleju zrobiłem 3tys. km niewiele ale taki był zalany jak kupiłem mondka :banan: pewnie przy następnej wymianie kupie 10W40 i będe taki jak wszyscy :satan:

to jest full syntetyk jak rozumiem? parametry ma niezłe ale one mają dosyć duże właściwości czyszczące i może się okazać, że wypłucze brud razem z uszczelkami w silniku...

altoot
13-04-2007, 09:37
to jest full syntetyk jak rozumiem? parametry ma niezłe ale one mają dosyć duże właściwości czyszczące i może się okazać, że wypłucze brud razem z uszczelkami w silniku...

Co wypłucze?
Toć kolo pisze, że tym olejem auto było zalewane przez poprzedniego własciciela. Jakby ciekło i brało oleum, to poprzednik zmieniłby na inny, spokojna Twoja rozczochrana, skoro do tej pory durszlak sie nie zrobił.

Money - nie zmieniaj na inny, skoro wszystko jest OK.
PS. nie jestes sam, znam jeszcze jednego zeteca ktory przy podobnym przebiegu smiga 5W40 :)