PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Na benzynie gorzej niż na gazie!!??



david
01-01-2007, 23:26
Witam wszystkich. Jak napisałem, mam problem z jazda na benzynie. Przy nagłym dodaniu gazu silnik "dusi" się, a na postoju falują obroty. Po przełączeniu na gaz problem znika. Na rozgrzanym silniku jest OK. Dodam, że dodatki czyszczące wtryski nie pomagają. Proszę o wasze opinie na ten temat. Instalacja sekwencyjna. Pozdrawiam

Tomi
02-01-2007, 00:21
Witam
Pierwsze co powinieneś zrobić to wyczyścić przepływomierz (ewentualnie sprawdzić) - instrukcja czyszczenia jest w bazie artykułów. Zobacz czy jest różnica na Pb jak wogóle odłączysz przepływkę. Zrób od razu reset komputera.

david
02-01-2007, 13:07
Dzięki. Sprawdzę w najbliższym czasie.

krzys-68
02-01-2007, 16:51
Witam wszystkich. Jak napisałem, mam problem z jazda na benzynie. Przy nagłym dodaniu gazu silnik "dusi" się, a na postoju falują obroty. Po przełączeniu na gaz problem znika. Na rozgrzanym silniku jest OK. Dodam, że dodatki czyszczące wtryski nie pomagają. Proszę o wasze opinie na ten temat. Instalacja sekwencyjna. PozdrawiamPodejrzewam ze instalacja LPG generuje bledy i zapisywane sa one w sterowniku silniku.Reset robiles?adaptacje na PB i potem proby?Oczywiscie bez LPG to wszystko bo inaczej nie ma sensu :bigok:

david
02-01-2007, 17:23
Właśnie mam zamiar spróbować z restartem, ale na razie krucho u mnie z czasem.

bary
02-01-2007, 18:24
Jeżeli krucho u Ciebie z czasem,
to zatankuj do pełna i wyjeździj 1/2 zbiornika.
Na początku będzie jak piszesz, ale z czasem wszystko powinno sie unormować, przy okazji wtryski trochę popracują na Pb.

jarekp
03-01-2007, 19:42
Reset komuterka na początek.

LaBobas
04-01-2007, 11:14
Jeżeli krucho u Ciebie z czasem,
to zatankuj do pełna i wyjeździj 1/2 zbiornika.
Na początku będzie jak piszesz, ale z czasem wszystko powinno sie unormować, przy okazji wtryski trochę popracują na Pb.Ja bym jeszcze jakis dodatek zapodal do PB wytracajacy wode i czyszczacy wtryski :metal

krzys-68
04-01-2007, 12:11
Jeżeli krucho u Ciebie z czasem,
to zatankuj do pełna i wyjeździj 1/2 zbiornika.
Na początku będzie jak piszesz, ale z czasem wszystko powinno sie unormować, przy okazji wtryski trochę popracują na Pb.samo przelaczenie na PB nic nie da :))

david
04-01-2007, 12:41
Jeżeli krucho u Ciebie z czasem,
to zatankuj do pełna i wyjeździj 1/2 zbiornika.
Na początku będzie jak piszesz, ale z czasem wszystko powinno sie unormować, przy okazji wtryski trochę popracują na Pb.Ja bym jeszcze jakis dodatek zapodal do PB wytracajacy wode i czyszczacy wtryski :metal


Już dawałem. Nic nie pomaga. A przy próbie jazdy na benzynie z zimnym silnikiem strasznie szarpie.

mazurek01
07-01-2007, 13:35
Środek czyszczący wtryski nic nie zaszkodzi,jak pojeżdzisz trochę na Pb też nie zaszkodzi.Wyczyść przypływkę i pomoże-mi pomogło.

midas78
08-01-2007, 12:16
Mam to samo :(
Od 1,5 roku... Ostatni podejrzany TPS, ale nie sam czujnik bo jest dobry, tylko połączenie do kompa. Po przejechaniu wieluset kilometrów na benzynie poprawia się ale nie całkiem, niestety.

david
13-01-2007, 17:36
Dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomoc. To była wina przepływki. Dopiero nabyłem odpowiedni komplet torx, 5 minut i po zabiegu. Teraz dopiero czuje tą moc pod nogą... :banan: W najbliższym czasie zrobie jeszcze restart kompa.