PDA

Zobacz pełną wersję : [T5] Katalizator powodem większego spalania ?



massi
16-12-2016, 16:38
Witam.
Dwa tygodnie temu wyskoczył mo check engine. Z komputera wyskoczył błąd katalizatora. Mechanik wykasował błąd i od tego czasu się nie pojawił
Trzy tyg temu czyściłem rowniez filtr powietrza k&n wedlug zalecen.
Dzisiaj zauwazylem (moze tak bylo zawsze ) komputer pokazuje srednie spalanie na poziomie 21.5l na 100.
Wykasowalem srednie zuzycie i na odcinku 3 km na zimnym silniku poczawszy chcialem sprawdzic srednie zuzycie. Jazda miejska. Komputer po 3 km wskazal 20l. Czy jest to mozliwe ze zimny silnik tyle pije ?????
Czy to wina filtra powietrza badz katalizatora??? Jak moge to sprawdzic. Zawsze zuzycie wychodzilo mi ok 14l na stoo na caly bak.
Prosze o pomoc.

jarku
16-12-2016, 16:57
Katalizator powodem większego spalania ?tak

massi
16-12-2016, 17:00
Ale co się mogło z nim stać?

jarku
16-12-2016, 17:29
się spsusł się
moc ma? nie dusi się?
sonda lambda nie padła?

massi
16-12-2016, 18:06
Pali tak jak palił. Zawsze po sekundzie odpala. Moc ma tak jak mial a przynajmniej nie zauwazylem aby byl jakis spadek mocy. Nie ksztusi sie, obroty trzyma. Jedyne co jeszcze zauwazylem to po odpaleniu wchodzi na 1200obr i po 10 sel spada ponizej 1000. Nie wiem czy to tez wazne ale czasem kapie mi woda z rur wydechowych.
Jak moglbym sprawdzic czy katalizator padl?

luki8306
17-12-2016, 15:36
z tymi obrotami mam tak samo gdy odpalam na zimnym silniku,przez chwile sa wieksze pozniej sie normuje.jezeli kapie woda z tlumika to oki poprostu musisz teraz przegonic auto na trasie tak aby wszystko co znajduje sie w koncowych tlumikach wylecialo(chodzi o wode),sa one dosc duze i moze byc jej sporo.nie musisz ostro butowac auta wystarczy ze pod wplywem temp sama wyparuje.co do spalania zatankuj dobrej jakosci paliwo bo w polsce to roznie bywa nawet na markowych stacjach

Netoper
17-12-2016, 17:49
komputer pokazuje srednie spalanie na poziomie 21.5l na 100.
Wykasowalem srednie zuzycie i na odcinku 3 km na zimnym silniku poczawszy chcialem sprawdzic srednie zuzycie. Jazda miejska. Komputer po 3 km wskazal 20l.
Jak sama nazwa wskazuje jest to średnie spalanie, aby było w miarę wiarygodne to trza przejechać ze 100km. No chyba że na trasie jedziesz no to znacznie szybciej się uśredni.
Zrób prosty test, wyzeruj zegar i rusz dynamicznie i zobacz ile pokaże. Nie pamiętam czy 55 pokaże czy 99.
Więc nie dziwota że po przejechaniu 3 kilometrów dopiero do 20 zeszło, średnie spalanie.

kordyl
22-12-2016, 15:11
55 to max co pokazuje convers. massi A nie przyszło Ci go głowy zatankować do pełna, wyjeździć i znowu zatankować. Będziesz miał rzetelne spalanie.

Kotot
22-12-2016, 16:03
Zatkany lub pęknięty wkład katalizatora zaowocuje zwiększonym spalaniem, bo silnik musi przełamać opór, który stawia przed nim niedrożny układ wydechowy. Jeśli coś się przytkało,to poczujesz to też na niskich obrotach, np. samochód niechętnie będzie zbierał się do ruszenia spod świateł. Średnią konsumpcją z wyświetlacza na 3km i w warunkach zimowych się nie przejmuj - zupełnie niemiarodajne.

Jeśli wyskoczył Ci błąd związany z katalizatorem, to wziął się on od sondy lambda zainstalowanej za nim. Człowiek, który skasował Ci ten błąd powinien był sprawdzić jak się sonda zachowuje, kiedy miał samochód podpięty pod komputer. Jak sonda nie padła, to wtedy kontrola emisji określi czy katalizator jest zatkany, czy nie.

massi
22-12-2016, 16:27
55 to max co pokazuje convers. massi A nie przyszło Ci go głowy zatankować do pełna, wyjeździć i znowu zatankować. Będziesz miał rzetelne spalanie.

Zawsze licze swoje srednje spalanie po tankowaniu do pelna. Kasuje wtedy tez srednie spalanie w kompie. Zawsze tez tak bylo ze od wyjazdu ze stacji do dotarcia do domu komputer pokazywał srednie spalanie na poziomie 9.9l/100km. Dystans jakies 4km. Ostatnio te same czynnosci i spalanie 20.1l co ciekawe, spalanie nie potrafi spasc ponizej 20l a lekko przyspieszajac nawet rosnie.

---------- Post added at 15:27 ---------- Previous post was at 15:26 ----------




Jeśli wyskoczył Ci błąd związany z katalizatorem, to wziął się on od sondy lambda zainstalowanej za nim. Człowiek, który skasował Ci ten błąd powinien był sprawdzić jak się sonda zachowuje, kiedy miał samochód podpięty pod komputer. Jak sonda nie padła, to wtedy kontrola emisji określi czy katalizator jest zatkany, czy nie.

A czy podpiecid pod komputer wykarze uszkodzenie tej sondy ?

Kotot
22-12-2016, 17:43
A czy podpiecid pod komputer wykarze uszkodzenie tej sondy ?
Tak, należy spojrzeć na zakresy napięć sondy i czy w ogóle zmieniają się wraz ze zmianą obrotów silnika.

kordyl
22-12-2016, 18:57
No jak Ci w ogóle nie schodzi poniżej 20, to faktycznie coś nie tak jest.

massi
10-04-2017, 14:48
Tak sie zastanawiam jaką wartość w Voltach powinna mieć sonda czujnika katalizatora chyba ta tylna aby było wiadomo że jest ona sprawna?? Mi pokazuje 0,00V

maicke
11-09-2017, 13:11
Na biegu jałowym, mi pokazuje, 0,04-0,05 V. Jednak przy zwiększeniu prędkości obrotowej do 3tyś wartość ta się zmienia na 0,7-0,9 - 1V. Miałem problem z sondą (0V - błąd P2097), i po wymianie (ok. 1,5 tyś km temu) wszystko wróciło do normy.