PDA

Zobacz pełną wersję : [All] Ubrudzenie baku ropą



pupek86
17-12-2016, 22:56
Około rok temu tankując wóz zalałem go dosłownie pod korek, co spowodowało przelanie się paliwa klapką pod kanapą i odpowietrzeniami (ponoć bak ma takowe). Od spodu pół samochodu było ufajdane ropą i przez kilka dni kapało z osłony baku.
Od tamtej pory tankuję tylko i wyłącznie do pierwszego odbicia i nie zauważyłem żeby ropa pociekła.
Dziś zaglądałem pod samochód i zauważyłem, że bak jest nadal ufajdany ropą i błotem. Na palcu jest wyraźnie mokry ślad. Zapach nie jest intensywny jak świeża ropa także nie podejrzewam, aby coś ciekło ale czy możliwe jest żeby ropa tak długo nie zeszła np podczas jazdy w ulewy i zimą po błocie pośniegowym? Olać temat czy grzebać?

kw95s
17-12-2016, 23:08
U mnie puściła uszczelka pod pompa, zerknij

Wysłane z mojego GT-I9192 przy użyciu Tapatalka

pupek86
17-12-2016, 23:16
U mnie puściła uszczelka pod pompa, zerknij

Wysłane z mojego GT-I9192 przy użyciu Tapatalka

Ale wtedy pewnie ciekło strumyczkiem? A u mnie nic takiego nie zauważyłem - tym bardziej że druga strona, z której wtedy kapało, jest sucha. Profilaktycznie chyba postawię po świetach wóz do mechasa i niech patrzy

kw95s
17-12-2016, 23:21
Powiedziałbym wodospadem :)

Wysłane z mojego GT-I9192 przy użyciu Tapatalka

pupek86
17-12-2016, 23:24
Powiedziałbym wodospadem :)

Wysłane z mojego GT-I9192 przy użyciu Tapatalka

Niagara?:hmm: A możliwe że ropa tak długo pozostaje na plastiku? To że tłusta to wiem ale aż tak? Olej np z osłony pod silnikiem po kilku wyprawach podczas ulewy letniej jest czysta a olej niby też tłustawy

kw95s
17-12-2016, 23:26
Nie wiem jak ropa ale benzyna śmierdzi b.dlugo , a lało mi się na stacji

Wysłane z mojego GT-I9192 przy użyciu Tapatalka

pupek86
17-12-2016, 23:29
Nie wiem jak ropa ale benzyna śmierdzi b.dlugo , a lało mi się na stacji

Wysłane z mojego GT-I9192 przy użyciu Tapatalka

JAk wtedy przelałem to też od razu na stacji pociekło zanim wróciłem z kasy. U mnie nie śmierdzi mocno jak przejade palcem ale brudne i tłuste nadal

Netoper
18-12-2016, 01:04
czy możliwe jest żeby ropa tak długo nie zeszła np podczas jazdy w ulewy i zimą po błocie pośniegowym?
Zależy ile kilometrów przejeździłeś przez ten czas, jeśli poniżej 500 to może się utrzymywać, jeśli powyżej 5000 to powinno wyschnąć.
wyczyść/wytrzyj syf i patrz czy jest OK, czy jednak się coś świeżego pojawia.

pupek86
18-12-2016, 11:08
czy możliwe jest żeby ropa tak długo nie zeszła np podczas jazdy w ulewy i zimą po błocie pośniegowym?
Zależy ile kilometrów przejeździłeś przez ten czas, jeśli poniżej 500 to może się utrzymywać, jeśli powyżej 5000 to powinno wyschnąć.
wyczyść/wytrzyj syf i patrz czy jest OK, czy jednak się coś świeżego pojawia.

Przejechałem zdecydowanie ponad 5kkm. Z tym że mokrawe jest na bocznej ścianie baku, a tam podczas jazdy woda chyba nie ma jak się dostać.

pupek86
19-12-2016, 23:33
Wczoraj przy stanie baku 3/4 zrobiłem 100 km (wcześniej wycierając resztki ropy) - nic nowego się nie pokazało więc albo jest wsio okej albo znów się ujawni coś jak zatankuję do pełna (zawsze leję do pierwszego odbicia).