PDA

Zobacz pełną wersję : slychac cb w glosnikach sam.



darox
03-01-2007, 08:27
slychac cb w glosnikach sam.dodam ze tak sie stalo jak antene postawilem na koncu dachu z tylu.a swr ma na niej 1.1 do 1.3.Jak antena byla w innym miejscu dachu nie bylo tego ale zato swr byl wtedy 1,5 do 1,6.Co sie dzieje

BS
03-01-2007, 09:13
mam ten sam problem- jest przebicie na głośniki niestety -pojawiło się nagle kiedy przestawiłem antenę bardziej w stronę środka dachu- na końcu dachu nie ma tego problemu ale jakość odbioru wyraźnie gorsza...

krzys-68
03-01-2007, 10:24
Sprawdź czy przewód antenowy nie idzie blisko glosnika :satan:

BS
03-01-2007, 10:39
Sprawdź czy przewód antenowy nie idzie blisko glosnika :satan:

cały czas szedł blisko głośnika :satan:

tylko ja jeszcze w międzyczasie radio zmieniłem i może dlatego zakłóca ... generalnie olewam to :metal :metal

11lukasz
03-01-2007, 13:29
Tez to mam, ale nie zawsze, i nie wiem, o chodzi....rzadko sie zdarza...

11lukasz
03-01-2007, 13:32
Tez to mam, ale nie zawsze, i nie wiem, o chodzi....rzadko sie zdarza...

krzys-68
03-01-2007, 14:09
Sprawdź czy przewód antenowy nie idzie blisko glosnika :satan:

cały czas szedł blisko głośnika :satan:

tylko ja jeszcze w międzyczasie radio zmieniłem i może dlatego zakłóca ... generalnie olewam to :metal :metalWęź folie aluminiową i odizoluj przewód od głosnika :satan:

BS
03-01-2007, 14:12
na razie niech sobie trzeszczy ... a za parę dni .. za dni parę... kupię nowe głośniki i będę wygłuszał dziury pod nimi-nie chce mi się całych drzwi więc będę grzebał i tam to przy okazji to zrobię :metal

darox
04-01-2007, 16:20
moj kabel nie idzie przy glosnikach.a jak przestawie antene to srw jest 1.6-1,5 i nie da sie poprawic wiec musi stac tam gdzie jest 1,1 + przebicie w glosnikach.Jakies sugestie.a moze caly kabel w folie

mazurek01
04-01-2007, 23:18
A ja chaciałbym słyszeć w głośnikach bo czasem wydaje mi się,że jest za cicho :) i może to nie wada :)

BS
05-01-2007, 06:54
A ja chaciałbym słyszeć w głośnikach bo czasem wydaje mi się,że jest za cicho :) i może to nie wada :)

tylko to nie jest taki normalny odsłuch ale jakby przebicie i zwyczajnie trzeszczy :wall: więc nie chciałbyś tego mieć ...

EDIT: w drodze do pracy wykryłem co to jest ... cb przebija na głośniki TYLKO wtedy kiedy odtwarzane są pliki mp3- na radiu i na płytach CD nie ma problemu :)) jednym słowem TTTM

norbi333
05-01-2007, 16:37
a skąd bierzesz zasilanie?ja na początku podpiołem się z cb do instalacji radiowej i miałem czasami to samo albo jak dawałem głośniej muzyczkę to cb trzeszczało i trzeba było minimalizować czułość.wszystkie objawy znikły jak dałem zasilanie radyjka prosto z akumulatora

BS
05-01-2007, 16:41
zasiłka jest spod zapalniczki -dolutowana do kabli zapalniczki więc to moze być i to- właśnie dzisiaj przestało trzeszczeć bo nie słuchałem plików mp3 tylko audio cd :) ... nie chce mi się na razie tam babrać bo będę jeszcze zmieniał lokalizację CB najprawdopodobniej...

norbi333
05-01-2007, 23:58
i problem sam się rozwiązał,nie ma to jak mondeo

krzys-68
06-01-2007, 09:17
A ja chaciałbym słyszeć w głośnikach bo czasem wydaje mi się,że jest za cicho :) i może to nie wada :)Tez wyjscie ,nie trzeba dokopować osobnego głosniczka,martwić sie o miejsce na montaż :))

radiosystem
06-01-2007, 21:15
Witam. Problem radia CB w głośnikach w 90% polega na tym, iż to sprzęt podłączony do tych głośników (radio UKF/VHF, odtwarzacze i wszelakiego typu wzmacniacze) nie jest zabezpieczony przed nadajnikami radiowymi m.in. CB. Najprostszy sposób na usunięcie "własnego głosu" z głośników to zabezpieczyć je płapką z elementów indukcyjnych i pojemnościowych przy wyjściu przewodów głośnikowych z danego sprzętu. Modulacja AM to fala nośna z obwiędnią sygnału m.cz. i na prawie każdym elemencie półprzewodnikowym następuje detekcja tego sygnału. A sam WFS (Współczynnik Fali Stojącej) anteny zreguły nic do tego przesłuchu niema.

JaBodzio
08-01-2007, 16:58
A ja chaciałbym słyszeć w głośnikach bo czasem wydaje mi się,że jest za cicho :) i może to nie wada :)Tez wyjscie ,nie trzeba dokopować osobnego głosniczka,martwić sie o miejsce na montaż :))

:) Właśnie weszłem w ten temat bo mnie ciekawiło co zrobić że by CB było słychać w głośnikach :))

A może ktoś zna na to przepis. Tylko żeby przy tym nie trzeszczało :jezyk1: