PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] ilość pinów w zamku ?



Markus
27-12-2016, 21:39
Witam. Mam problem bo padł mi już całkowicie zamek centralny :/ mam mondeo 2002r z domykaniem szyb z pilota (sedan) wersja jakaś słaba bo nie ma klimatronika ale chyba ktoś indywidualnie domawiał w salonie bo ma spryski reflektorów, podgrzewane fotele, 8 poduszek, el regulacja fotela, ale wracając do tematu to nie bardzo chce mi się rozbierać dzwi bo nie mam za bardzo gdzie a muszę kupić ten nieszczęsny zamek a co najgorsze nie wiem ile mogę mieć tych pinów:/ ma ktoś podobną wersję i mógł by mi pomóc w kupnie? z Góry Dzięki :) pozdrawiam

damian1903
27-12-2016, 21:42
tak ciężko zdjąć boczek i zobaczyc ile pinów ma zamek?

Qornell
27-12-2016, 21:46
wszystkie zamki są takie same w MK3, wejść na alledrogo lub gooogle>wpisać zamek drzwi mondeo mk3>oblookac fotki i tadam gotowe już wiesz.

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

damian1903
27-12-2016, 21:47
wszystkie zamki są takie same w MK3
nie są takie same,różnią się ilością pinów

Markus
27-12-2016, 21:51
Niestety przy tej pogodzie co mamy teraz to nie mam jak ściągnąć nie mając garażu.. :/ właśnie chodzi o te piny więc nie są wszystkie takie ..

Qornell
27-12-2016, 22:09
Faktycznie sorry za zmylke, ale jak kupi zamek na 8 pinów a ma 5 pinowy to i tak będzie działał prawidłowo bo wtyczka jest taka sama przecież czy źle myślę? tym bardziej nie wiem jak by miał ci ktoś tu podpowiedzieć jaki masz zamek bez oglądania go. Który zamek potrzebujesz? Master? ściągnięcie boczka trwa 5 minut, trzeba odkręcić 9 srubek( przednie drzwi 10 srubek) o ile dobrze pamiętam i gotowe jest aż tak kiepska pogoda?

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

Markus
27-12-2016, 22:20
no w górach to mamy teraz kiepską pogodę, ale trudno trzeba będzie się dobrze ubrać, rękawiczki i mam nadzieję że się uda ściągnąć ten boczek bo jestem strasznym laikiem.. myślałem że po wyposażeniu można dojść ile ktoś ma pinów, ale jednak trzeba to zobaczyć bo jednak te piny mają znaczenie bo jak działa zamek na 8 to jak kupię na 5 to coś pewnie nie będzie działać..

Qornell
27-12-2016, 22:47
no tak dlatego jak nie masz jak tego zobaczyć to kup na 8 i wtedy powinno być wsio okay, bo jak masz na 5 a kupisz na 8 to powinno być wsio okay, ale jak chcesz mieć 100% pewności i taki jak miałeś to. Najlepiej zobaczyć jaki masz. żeby ściągnąć boczek przedni trzeba:
wyciągnąć jakimś bardzo cienkim i małym srubokretem płaskim zaslepke z osłony trójkątnej lusterka, tam jest śruba chyba na krzyżak.

Podważyć cienkim srubokretem zaslepke rączki do zamykania drzwi, wystarczy lekko podważyć od przodu i powinno łatwo wyskoczyć, tam są 2 śruby do odkrecenia.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161227/de3e965c3b5823aa14d526e45976270a.jpg

cienkim małym śrubokrętem płaskim wydlubac zaślepke śruby w obudowie klamki wewnetrznej, tam jest extra wycięcie do podwazenia, tam jest sruba na gwiazdkę.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161227/e9e31205a4239c36db04b9bffebeb2fa.jpg

i zostało do odkrecenia po 2 śruby na dole boczka i z prawej i z lewej strony.

teraz wystarczy pociągnąć boczek do siebie6i do góry i powinien wyskoczyć, tylko uważaj na klamkę i nie zapomnij wypiac kostki wewnątrz od otwierania szyb bo będzie trzymała.

i gotowe,składać trzeba w odwrotnej kolejności offkors. wydaje się dużo roboty ale tak na prawdę trwa to 5 minut jak już się robi 2 raz, za pierwszym razem z opisem max 10 min.

Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

Markus
27-12-2016, 23:07
Bardzo Dziękuję Kolego bo Bardzo mi to pomogło ;) teraz wiem jak się za to zabrać i sprawdzić ;) Pozdrawiam i jeszcze raz Bardzo Dziękuję

---------- Post added at 23:07 ---------- Previous post was at 23:01 ----------

Jeszcze zapytam o jedno czy zamek od focusa mk1 8 pinowy jest taki sam jak w mondeo?