PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec] Dwa błędy [P1137][P1408] [Sonda i EGR]



Vomito
28-12-2016, 12:32
Po zeskanowaniu samochodu wywaliło mi dwa błędy: oczywiście zajrzałem czy wszystko jest podpięte czy nic się nie urwało jakiś kabelek czy inny wężyk ale raczej wszystko jest ok. Jak mogę sprawdzić (sam w garażu) co jest nie tak? Raczej wolał bym nie kupować na zapas części które mogą okazać się sprawne. :) Może ktoś rzuci jakąś złota radą?

Netoper
28-12-2016, 13:44
Lambdy nie sprawdzisz w domowych warunkach, trza zerknąć na wykresy jej pracy w programie, porównać z korektami wtrysków i wskazaniami MAP-a.
EGR-a można wymoczyć wymyć w benie ekstrakcyjnej i zobaczyć czy przestał wyrzucać błęda.

oczywiście zajrzałem czy wszystko jest podpięte czy nic się nie urwało jakiś kabelek czy inny wężyk ale raczej wszystko jest ok.
A odpinałeś wtyczki żeby zobaczyć czy styki nie są zaśiedziałe/upalone ?

Vomito
28-12-2016, 13:51
Wtyczek nie odpinałem, w sumie tez mogłem odpiąć psiknąć kontaktem dla pewności.
Błąd P1137 niekoniecznie może oznaczać problem ze sondą ale np. z wtryskiwaczami? jeśli się mylę to proszę o poprawienie mnie. ;)
Jedyne objawy które zauważyłem to, że czasami samochód jest zamulony (możliwe, że ten efekt pojawia się tylko gdy silnik osiągnie temperaturę) a czasami idzie jak wściekły.

Netoper
28-12-2016, 14:14
Błąd P1137 niekoniecznie może oznaczać problem ze sondą ale np. z wtryskiwaczami?
Każdy błąd odnosi się konkretnie do jednej rzeczy i nie ma opcji żeby było np lambda lub wtryskiwacz przy tym samym kodzie.
A ten błąd mówi o braku sygnałów z lambdy, więc albo niekontakt na kostce lambdy czy na wtyczce PCM-a, albo gdzieś po drodze kabelek pękł, albo lambda faktycznie kwiczy.

Vomito
29-12-2016, 13:57
Log z Forscan


===DTC P1137===
Kod: P1137 - HO2S12 nie zmienia stanu, sonda sygnalizuje ubogą mieszankę.

Moduł: Moduł sterowania pracą silnika (Power Train Chain Control Module).

Szczegóły kodów usterek

HO2S12 nie zmienia stanu, sonda sygnalizuje ubogą mieszankę.

Możliwa usterka HO2S12.

Przyczyną tego kodu DTC może być:

Przerywanie zapłonu.

(Zbyt) niskie ciśnienie paliwa.

Nieszczelność kolektora.

Przewód podciśnieniowy uszkodzony lub odłączony.

Wtryskiwacz uszkodzony lub niedrożny.

Prawdopodobne uszkodzenie PCM.


===DTC P1408===
Kod: P1408 - Wartość przepływu EGR poza zakresem dla testu własnego.

Moduł: Moduł sterowania pracą silnika (Power Train Chain Control Module).

Szczegóły kodów usterek

Wartość przepływu EGR poza zakresem dla testu własnego.

Możliwe uszkodzenie czujnika DPFE.

Przyczyną tego kodu DTC może być:

Możliwe uszkodzenie zaworu elektromagnetycznego EVR.

Zwarcie w obwodzie sygnałowym czujnika DPFE.

Przerwa lub zwarcie w obwodzie zaworu elektromagnetycznego EVR.

Niedrożny lub przerwany przewód EGR, EVR lub DPFE.

Niedrożny lub zacięty zawór EGR lub zawór elektromagnetycznyEVR.

Prawdopodobne uszkodzenie PCM.


Czyli jest błąd w programie? i źle szufladkuje błędy? czy po prostu sonda może być jednym z punktów który trzeba sprawdzić odnośnie tego błędu.

Netoper
29-12-2016, 14:26
Czyli jest błąd w programie? i źle szufladkuje błędy?
To co wrzuciłeś to jest interpretacja twórców forscana, natomiast w czysto technicznym jest to brak sygnału z lambdy w czasie jakim PCM powinien od niej dostać sygnał.
Gdyby mieszanka była faktycznie tak uboga że lambda nie wstaje to by wypaliło zawory, o ile dałoby się w ogóle jechać. Więc pozostaje brak ciągłości obwodu między lambdą a PCM-em albo uwalona lambda.