PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] Dudnienie z komory silnika po wymianie filtrow oleju, powietrza, paliwa



Czyzyk80
28-12-2016, 23:11
Witam
Mam taki niepozorny (tak mi się wydaje) problem. Samochód Mondeo 2.0 TDi MR'01 Ambiente
W listopadzie wymieniałem opony, a razem z nimi olej, filtr oleju, filtr paliwa i filtr powietrza. Od tego czasu z komory silnika dochodzi lekkie dudnienie - nie jest ono mocne, trzeba się wsłuchać, żeby je usłyszeć - ale jest. Słychać je najbardziej parę metrów od samochodu, na wysokości drzwi pasażera/kierowcy i ewidentnie dochodzi z komory silnika. W zachowaniu samochodu nie widziałem zmian, ale dudnienie irytuje, tym bardziej, że cżłowiek nie wie, co jest przyczyną i jakie mogą być konsekwencje. Podejrzewałem nieszczelną obudowę filtra powietrza, bo podczas wymiany zgubiłem jedną ze śrub mocujących, ale kupiłem w castoramie zastępczą i nadal to samo...W piwnicy znalazłem kolejny filtr powietrza, też wymieniłem - i nadal dudnienie się utrzymuje.

Jakiekolwiek porady, gdzie można szukać przyczyny? Wolałbym popatrzyć, zanim pojadę do mechanika, bo to co oszczędziłem na własnoręcznej wymianie jesienią, wydam tu...

Pozdrawiam i dziękuję.

pupek86
29-12-2016, 01:33
Mondeo 2.0 TDi

TDCi czy TDDi?

A dudnienie może mieć wiele przyczyn - może być wspomniany filtr, może jakaś rura wpada w rezonans? A może podczczas wymiany filtrów jakaś rolka została poluzowana?

kgorka
30-12-2016, 18:19
A spróbuj zdjac obudowe filtra czy dudni. Jesli tak to ktores popychacze zaworowe szwankują i czesc kompresji cofa sie w kolektor dolotowy trza by zdjąć pokrywe zaworowa i sprawdzic koniki tzn popychacze czy ktores maja luz i ewentualnie wymienic. Ja sie w to bawilem, podejrzane wymienilem i dalej dudni jak sciagne pokrywe filtra powietrza. I jezdze tak i nic sie nie dzieje.

sokoleokoo2
30-12-2016, 21:21
Ja mam takie dudnienie od 5 lat i już się przyzwyczaiłem, cykliczne hu hu hu bardziej słychać na ciepłym.

kgorka
30-12-2016, 22:52
A próbowales dochodzic co to jest

sokoleokoo2
31-12-2016, 16:39
Pewno że tak ze 3x cały dolot wyjmowałem, miałem na pewno nie spięte rury dolotowe do filtra powietrze trza nurkować pod auto z przodu ale po złożeniu różnicy nie widzę. Natomiast teraz robiłem cały wydech i może jest troche ciszej albo mi sie wydaje. 4 liter se nie zawracaj, jak pali i jeździ to zostaw.

pupek86
31-12-2016, 19:22
4 liter se nie zawracaj, jak pali i jeździ to zostaw.

No :ass:

Jak coś jest nie tak to trzeba to zrobić. Skoro fabryka nie przewidziała tego to znaczy że tak być nie może.

kgorka
01-01-2017, 21:08
Ja sie poddalem juz.

pupek86
01-01-2017, 23:25
Ja sie poddalem juz.

Jak będziesz kiedyś w mojej okolicy to daj znać - podjedziemy do mojego magika i on znajdzie przyczynę - choćby miał rozłożyć wóz na śrubki.

kgorka
02-01-2017, 11:55
heh to podpytaj co to moze byc

pupek86
02-01-2017, 14:19
heh to podpytaj co to moze byc Na odległość się nie da raczej - trzeba zajrzeć pod maskę.