PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Czkawka na gazie przy obrotach 1300 do 1800 obr/min



Misiek_WR
30-12-2016, 21:38
Witam,
Od ostatniego razu zauważyłem że gdy jadę na gazie, i jest np. 2 bieg obroty na poziome 1300-1400 i dodaje gwałtownie gazu nagle czuć szarpnięcie. Natomiast jak jadę normalnie i dodaje gazu płynie to tego efektu nie ma. Dziś sprawdziłem i bardziej się dzieje to jak już samochód jest rozgrzanym, lecz na zimnym jutro dokładnie sprawdzę.

Zastanawiam się czy to może nie cewka, bo świece mają zaledwie 2 lata i przejechane ok. 30 tys (tak ja mój tata jeszcze go użytkował). Przewody w tym roku wymienione na nowe w czerwcu lub lipcu. Więc może to cewka zapłonowa, gdyż może jak jest silnik rozgrzany to się obudowa rozszerza i iskra nie idzie tam gdzie powinna.Czy może zacząć najpierw od świec i dla spokoju od przewodów WN.

Netoper
30-12-2016, 21:46
Zacznij może od sprawdzenia wystrojenia kuchenki, bo może się rozstroiło i przy butowaniu nie wzbogaca prawidłowo mieszanki.

Misiek_WR
30-12-2016, 21:52
No własnie zapomniałem napisać że ostatni przegląd był rok temu i jakieś 15 tys km, więc może już wie że zbliża się czas przeglądu i chce być ustawiona.
Dodam że przy tym efekcie słychać jak w zwykłym gazie, strzelanie ale to sporadycznie jak już jest ekstremalnie butowany

Netoper
30-12-2016, 22:55
strzelanie ale to sporadycznie
Albo ubogo, albo się układ WN sypnął.
Świeczki 30 tyś to mogły już polecieć, możliwe że rdzeń w przewodach się wypalił albo może cewka ,
tutaj to się nie da przewidzieć co w razie co klękło, trza by z kimś się podmienić na parę chwil dla testu.
Gorzej jak dwie rzeczy poszły na raz np świeczki i nadwyrężyły przewody, albo świeczki cewka kończy żywota.
Żeby w koszta nie iść to by pasowało złapać się z kimś i przełożyć od niego.

---------- Post added at 21:55 ---------- Previous post was at 21:54 ----------

Jak to sekwencja to większe wskazanie bym dawał na problem z układem WN.

Misiek_WR
03-01-2017, 13:32
A jakie świece najlepiej kupić bo już nie pamiętam czy irydowe czy platynowe, i czy NGK czy może jakiś inne

Netoper
03-01-2017, 18:38
A jakie świece najlepiej kupić bo już nie pamiętam czy irydowe czy platynowe,
Te które będą tańsze, bo przy gazie to nie elektroda się pierwsza wypala a porcelanka/izolator elektrody łapie mikropęknięcia, a ten izolator jest taki sam czy w platynie czy w irydzie.
NGK też spokojnie się nadają tylko nie V-line (bo to takie niby uniwersalne) tylko z konkretnym oznaczeniem.
Przykładowo, do vałki są NGK V -Line nr 9(?) i to się nie nadaje bo galopem siadają,
ale są też dedykowane NGK i mają oznaczenie TR-55 i to jest już dobra świeczka. i do tego tania bo coś około 10zł kosztuje a nie 25.
No i NGK produkuje świeczki dla Motorcrafta/Fomoco i oni tylko dają swoje logo a cena x 2.5 :)

joburg
04-01-2017, 04:45
A jakie świece najlepiej kupić bo już nie pamiętam czy irydowe czy platynowe, i czy NGK czy może jakiś inne

Świece to jedno , tak samo ważne są przewody zapłonowe i cewka czy moduł zapłonowy.
Co do samych świec to treściwie i konkretnie bez zbędnej teorii czym się kierować możesz

Misiek_WR
04-01-2017, 11:29
Temat rozwiązany zadzwoniłem do naszego nadwornego mechanika Paoolo, i doradził mi Denso, i objaw ustał. A przewody były wymienne w lipcu lub sierpniu.
Reasumując po wymianie świeczek objaw ustał, ale za 1000 km przegląd gazu więc też regulacja

Netoper
04-01-2017, 11:59
ale za 1000 km przegląd gazu więc też regulacja
Ja bym nie czekał, bo może masz ubogawą mieszankę że Ci świeczki załatwiło, i żeby teraz nowych szlag nie trafił szybko.

Misiek_WR
04-01-2017, 12:11
Nie no czekać nie będę, już się umówiłem na przegląd