PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Płaskie wycieraczki a standardowe ?



TomekWino
04-01-2007, 10:50
Witam.
Proszę o poradę muszę kupić pióra wycieraczek przednich i zastanawiam się czy warto inwestować w nowoczesne płaskie, które są ok 50 - 70 zł droższe od standardowych.

Oto pytanie, czy te płaskie sa faktycznie wytrzymalsze i posłużą dłużej od standardowych, czy nie warto przepłacać.
A i jak jest z załozeniem, podejdą bez problemu, zaznaczę że od nowości miałem starego typu.

PS. wymieniam systematycznie raz na rok standardowe póra.

Dzięki za porady :bigok:

jerry1304
04-01-2007, 11:13
kupiłem te płaskie w brico marche po 25 zł sztuka
i jestem zadowolony jak na razie ,
zbierają rewelacyjnie co do trwałości to na razie nie moge nic powiedziec
bo mam je niecałe 2 miesiące.

krzys-68
04-01-2007, 11:19
majac MKIII tez raz zinwestowalem w taką nowosc,trwałosc byla porównywalna do standartowych wiec kolejny raz nie popełnilem tego bledu.
Teraz kupuje najzwyklejsze w markecie(kpl -4-5pln) i wymieniam bez żalu co 2 miesiace same gumki :satan:

slawas1
04-01-2007, 11:27
miałem w escorcie valeo xtrm - wytrzymały dwa lata

wg mnie bardzo dobre - choć jeszcze trochę za drogie

Hep
04-01-2007, 11:48
Płaskie są skuteczniejsze. Ale jak parkujesz pod blokiem to zapomnij o płaskich. Rano nie będziesz ich miał :satan: .

Daniel
04-01-2007, 12:00
Ja mam płaskie firmy Alca. Na allegro tego jest sporo. Cena do zaakceptowania (w komplecie drugi komplet gumek do wymiany), trwałość, kilka dni temu wymieniłem gumki po ponad roku. Lekko smużyły, ale tragedii jeszcze nie było.

Zaleta, zimą podczas mrozów wycieraczka nie zamarza i cały czas równo zbiera.

Wada, po automatycznej myjni z woskiem, trochę hałasowały.

D'

TomekWino
04-01-2007, 13:01
Dzięki Panowie, podejmuję jedyną słuszną decyzję - nie przepłacam, i tak rok max a złodzieja nie kusi :bigok: :) :metal :bigok:

zbigniew
04-01-2007, 13:26
kupiłem te płaskie w brico marche po 25 zł sztuka
i jestem zadowolony jak na razie ,
zbierają rewelacyjnie co do trwałości to na razie nie moge nic powiedziec
bo mam je niecałe 2 miesiące.
kupiłem te same, miałem je przez ok. godzinę i teraz leżą w piwnicy, jedna (prawa) wogóle nie wycierała środkiem, także trzeba uważać

Yarecki
04-01-2007, 15:17
Valeo Xtreme polecam z czystym sumieniem. Cisza niezaleznie od predkosci jazdy. Zbieraja rewelacyjnie. Wymienilem na takie same po roku chociaz moglyby jeszcze pochodzic. Parkuje pod blokiem i jeszcze nie zaimali :terefere: (do czasu... do czasu)

Tom33
04-01-2007, 17:56
Witam.
Mam orgyginalne płaskie forda cena coś koł 120zł i jestem zadowolony. Podstawowa zaleta nie rozmazują nic na szybie i sa CICHE. Kupowałem wcześniej Boscha z piórem i bez pióra też tragedia. Polecam płaskie, komfort i jeszcze raz komport.
Pozdrawiam.

Domel
04-01-2007, 18:16
Witam.
Mam orgyginalne płaskie forda cena coś koł 120zł i jestem zadowolony. Podstawowa zaleta nie rozmazują nic na szybie i sa CICHE. Kupowałem wcześniej Boscha z piórem i bez pióra też tragedia. Polecam płaskie, komfort i jeszcze raz komport.
Pozdrawiam.
Dokladnie ja mam te same oryginalne forda i jest ok.Tylko,ze po pol roku uzytkowania pojawil sie na nich znaczek przypominajacy o wymianie ich.Ale sa bardzo dobre.Polecam

sebastian_w
04-01-2007, 19:07
to ja się też dopiszę
Jeśli płaskie to tylko Valeo Xtrm.
Nie dajcie się zwieść płaskim wycieraczkom za 30 zł lub podobnym:)
Ja kupiłem za 40 zł szt i po dniu jazdy poleciały do kosza. Podczas deszczu jak załączyłem to ludzie idący chodnikiem oglądali się co się dzieje, strasznie skakały po szybie i wycierania prawie żadnego.
Wycieraczki z markety za 5 zł o niebo lepiej działają niż te psełdo płaskie :)

hennessy
05-01-2007, 16:48
oryginały Forda działają znakomicie - tylko cena troszkę wysoka...

slawas1
05-01-2007, 18:53
a tak BTW - oryginał to to samo co valeo

welshman2
05-01-2007, 19:39
Cześc. Miałem zwykłe Valeo przez rok, a teraz mam 2 miechy Alca i są bardzo fajne. Polecam :metal
:beer: :)

Tyberiusz
05-01-2007, 19:48
ja mam zwykłe, nawet nie znam producenta, nabyłem kiedyś w hipermarkecie i poki co dzialaja dobrze. :metal

konio12345
05-01-2007, 20:13
Mam płaskie Valeo od 2 miesięcy, dużo nie padało, mrozu nie było, a już zaczynają hałasować i smużyć. Nawet nie pytajcie ile kosztowały - bez sensu chyba.

Tyle, że ładniejsze.

mcmacpl
05-10-2007, 11:25
Ja mam płaskie firmy Alca. Na allegro tego jest sporo. Cena do zaakceptowania (w komplecie drugi komplet gumek do wymiany), trwałość, kilka dni temu wymieniłem gumki po ponad roku. Lekko smużyły, ale tragedii jeszcze nie było.
Ja właśnie wczoraj wywaliłem to płaskie badziewie alca i założyłem komplet forda.
Pierwsze wrażenie: ford (produkcja valeo) chodzi idealnie. Alca to była tragedia: hałasowała, skakała po szybie, ścierała może połową długości. Najpierw jedno potem drugie pióro.
Za alca dałem w sumie ok 70zł, a za forda 82zł (komplet). Za mała różnica moim zdaniem, żeby eksperymentować z "tanimi" zamiennikami. Jeśli ktoś chce płaskie do mk3 - polecam oryginał.

Jakub
05-10-2007, 11:35
Za swoje płaskie NO NAME zapłaciłem 25 pln za 2 szt - działają świetnie - są ciche i ładnie zbierają

Lukas392
05-10-2007, 14:00
ja mam orginalne forda premium (nie płaskie) po pół roku zaczynają smóżyć i popiskiwać znaczki też się pojawiły aby je wymienić dałem 80PLN i mam delemat co teraz kupić myślałem nad tymi płaskimi za 25PLN z allegro ale sam nie wiem zdania są podzielone

cosin
05-10-2007, 14:06
ja mialem w scorpio wycieraczki ALca plaskie i bdb sie spisywaly. Do tego w komplecie jest drugi komplet gum. Teraz w kolejnym aucie mam jakies no name z alledrogo za 45pln kpl rowniez plaskie i tez jest super. Cichutkie, bdb zbieraja.

gilotyna
05-10-2007, 15:08
Ja kupiłem komplet Valeo dla Forda. Koszt to ok 100 zeta. Są po prostu OK, nic więcej...

maciek604
06-10-2007, 09:20
ja mam boscha twin od juz 3 lata i jest ok zbieraja super 35 zł sztuka lepszych nie mialem

Numenius
17-10-2007, 18:17
Kupilem w tamtym roku plaskie oryginalne fordowskie [oczywiscie produkowane przez Valeo] i cud ze zostawilem sobie te stare zwykle [tez oryginalne forda]

Podczas wyjazdu na narty jak spadl snieg zauwazylem ze plaskie wycieraczki sa po prostu do D... bo o wiele szybciej "sztywnieja" i zbiera sie na nich lód - zwlaszcza na koncach - ogrzewanie przedniej szyby nic nie pomoglo! :zly:

Dlatego zostawilem sobie plaskie na lato i jakies 3 tygodnie temu ktos mi je rabnal spod pracy, hehehe.

Kupilem nowe zykle fordowskie i mam spokoj i komfort :pub:

a plaskie to se kupie jak bede musial [do mondeo IV, hehehe]

tmkzomo
17-10-2007, 20:59
Standardowe Valeo w zupełności wystarczają, wytrzymałość z płaskimi porównywlna, tyle futurystycznie wyglądają, nic więcej moim zdaniem...

Robert68
17-10-2007, 22:13
a plaskie to se kupie jak bede musial [do mondeo IV, hehehe]

Nie musisz kupować Ford pomyślał za Ciebie i założył fabrycznie :up:

:bigok: