PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Kontrolka Check Engine oraz dziwne buczenie



Guma1000
08-01-2017, 21:12
Witam,
Posiadam od niedawna mondeo MK3 tdci 2005 r (automat - Tiptronic) i mam 2 małe problemy:

1) Dziś po 3 dniowym postoju na mrozie próbowałem odpalić auto przed jutrzejszą podróżą do pracy. Odpalił od cyknięcia, ale silnik zaczął nierówno chodzić (jakby dławić się), przy czym zaświecała się sprężynka i silnik gasł. Po czwartej takiej próbie odpalenia silnik zaczął pracować równo ale zaświeciła mi się na stałe kontrolka Check Engine. Przejechałem się autem po rozgrzaniu silnika i poza świeceniem się kontrolki, auto jedzie płynnie, dobrze wchodzi na obroty itp. Czy możliwe jest, że coś przymarzło w silniku i wystarczy tylko wyczyścić błędy?

2) Od niedawna mam jakiś dziwne buczenie podczas jazdy (jakby dmuchanie w szyjkę butelki). Dzieje się to tylko podczas jazdy i tylko w przedziale 40 do 50 km/h - zawsze podczas przyspieszania. Jak puszczę gaz to tego nie ma. Podczas gazowania na postoju też nie buczy. Nie wiem co to może być? Może ktoś z szanownych kolegów miał podobny przypadek? Byłbym wdzięczny za podpowiedzi.

Dziękuję
@Guma1000 (http://www.mondeoklubpolska.pl/member.php?u=1197) proszę dopisać zamiast roczników model Mk3.Wymóg regulaminu pkt 14

GrekuPL
09-01-2017, 20:22
Czy możliwe jest, że coś przymarzło w silniku i wystarczy tylko wyczyścić błędy?bardzo możliwe, warto dla pewności sprawdzić błędy, jeżeli będą one od układu paliwowego, to raczej słabe paliwo-zrobiła się kasza/gluty i stąd problem

Siwy dym
09-01-2017, 21:14
jakby dmuchanie w szyjkę butelki sprawdź układ powietrza może gdzieś masz pęknięty przewód lub poluzowało się mocowanie przewodów gumowych, przy okazji sprawdź też przewody podciśnienia.

Check Engine najczęściej wyrzuca przy zaślepionym EGR-rze sterowanym elektronicznie.

Guma1000
09-01-2017, 23:24
Dzięki za podpowiedzi.
Dziś, po porannym odpaleniu, kontrolka zgasła. Będę na tą chwilę obserwował zachowanie auta.

Proszę o poprawne wypełnienie profilu zgodnie z pkt 14 Regulaminu forum.