PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] jak wymienić łącznik stabilizatora ??



szynapiotr
04-01-2007, 18:26
pytanie jak wcisnąć łącznik stabilizatora w trzpień stabilizatora? na moje oko to srednica gumki jest troszke zamała do tego trzpienia na stabilizatorze a ten trzpien jest chyba na stałe!!
moje mondeo 94r 1.8 kombi benzyna
są dwie wersje tych łączników - u mnie jest ta starsza czyli gumka bez tulejki

Jak ta zamontować? czy trzeba wyjmowac cały stabilizator?
czy do montarzu potrzebne sa jakies specjalne przyrządy czy wystarczy zwykłe imadło do wciśnięcia łącznika???

WBmondeo
04-01-2007, 18:30
cza go wcisnac na chama, żadne imadło nie potrzebne, musi wejść :banan:

szynapiotr
04-01-2007, 18:33
ale musze zdjąć stabilizator? w powietrzu nie bardzo chce wejść nawet morsem prubowałem ta dziurka jest zamała w łączniku

WBmondeo
04-01-2007, 18:37
powinien wejsc bez wyciagania stabilizatora bo to nie taka prosta sprawa :satan:
moze zły łacznik zapodałes bo sa dwa rodzaje bodajze z wiekszą srednicą tego otworu i mniejszą chyba?

Kristo
04-01-2007, 21:59
mi wymiana jednego łącznika zajęła zaledwie 15 min a robilem to ierwszy raz. jak wlozysz gume to potem musisz złapac na srodku stabilizatora i cisnac do góry to wtedy wyjdzie Ci na dole z gumy i bedziesz mogł przykrecic. ale najpierw przykrec łacznik do stabilizatora. a gumę musisz mocno wcisnac.Scisnij ją i tak jakbys chciał wkręcic i powinna wejsc.

szynapiotr
04-01-2007, 23:22
hej panowie przeciez pisalem jasno ze sa 2 rodzaje laczników z tulejka w srodku i bez ja mam ten bez tulejki czyli z sama gumką!!!!!!!!!!!!!!!!
pytanie:
jak wcisnąć lacznik na stabilizator???
poniewaz u mnie lacznika sie nie przykręca tylko wciska sie na trzpien w stabilizatorze trzpien jest z główkąa dziurka w łączniku jest mała
pytanie:
czy jest jakis sposób na zręczne wcisniecie tego łącznika na stabilizator bez wymontowywania calego stabilizatora?????

szynapiotr
04-01-2007, 23:23
hej panowie przeciez pisalem jasno ze sa 2 rodzaje laczników z tulejka w srodku i bez ja mam ten bez tulejki czyli z sama gumką!!!!!!!!!!!!!!!!
pytanie:
jak wcisnąć lacznik na stabilizator???
poniewaz u mnie lacznika sie nie przykręca tylko wciska sie na trzpien w stabilizatorze trzpien jest z główkąa dziurka w łączniku jest mała
pytanie:
czy jest jakis sposób na zręczne wcisniecie tego łącznika na stabilizator bez wymontowywania calego stabilizatora?????

Kristo
05-01-2007, 00:14
hej panowie przeciez pisalem jasno ze sa 2 rodzaje laczników z tulejka w srodku i bez ja mam ten bez tulejki czyli z sama gumką!!!!!!!!!!!!!!!!
pytanie:
jak wcisnąć lacznik na stabilizator???
poniewaz u mnie lacznika sie nie przykręca tylko wciska sie na trzpien w stabilizatorze trzpien jest z główkąa dziurka w łączniku jest mała
pytanie:
czy jest jakis sposób na zręczne wcisniecie tego łącznika na stabilizator bez wymontowywania calego stabilizatora?????

aha. no ja niestety mam z tulejka.

mazurek01
05-01-2007, 17:57
Hmm a ja kupowałem łącznik stabilizatora ( pręcik z dwoma sworzniami-chyba tak to się nazywa razem z gumką).Nie wiem,w sklepie gość mi powiedział,że to się wymienia całe.Kosztowało mnie to 40 zł za sztukę.Może to nie to wymieniłem :wall: ale w sklepie powiedziałem łącznik stabilizatora i dał mi pręcić z dwoma końcówkami w przeciwnych kierunkach i w gumce.
http://moto.allegro.pl/item154310790_lacznik_stabilizatora_ford_gwarancja _100_pozyt_.html#photo
więc o jakie gumki chodzi...

majcher
05-01-2007, 19:38
troszke oliwki i wchodzi jak w masełko

Trancefan1986
16-05-2010, 15:27
Proszę o pomoc, czy te łączniki przednie http://allegro.pl/item1013609792_lacznik_stabilizatora_ford_mondeo_9 3_przod.html

oraz tylne http://allegro.pl/item1013609744_lacznik_stabilizatora_ford_mondeo_t yl_93.html

będą pasować do mojego Mondeo mk1? Rok produkcji 1995, silnik 1.6 benzyna, rodzaj nadwozia hatchback/liftback. W sklepie jeden przedni łącznik kosztuje 47 zł, a na allegro 21 zł, no i jeszcze ile gum na stabilizator mam kupić i też na allegro, czy na miejscu?

Ufo
16-05-2010, 23:21
Co do pierwszego to tak pasuje ale tani jest i nie wiem ile wytrzyma. Co do tylnego łącznika to jest to model bez tulejki i pasuje do mk1 do 10.94 czyli do Twojego już nie. Porównaj z www.ford.sklep.pl

Trancefan1986
17-05-2010, 12:53
Dzięki! ;) Mam jeszcze prośbę, podaj mi linka (obojętnie, może być do allegro, albo do ford.sklep.pl) do tylnego łącznika z tulejką, bo nie mogę znaleźć...

djtoldi
17-05-2010, 13:36
http://ford.sklep.pl/pl,product,320236,lcznik,stabilizatora,ford,10,199 4.html

Trancefan1986
17-05-2010, 19:43
Dzięki ;)