PDA

Zobacz pełną wersję : Automat w Mk4



lyssy
11-01-2017, 23:48
Jako że przemieszczam się głównie po mieście, zastanawiam się nad automatem. Docelowo w Mk4, z dużym prawdopodobieństwem w klekocie :boshe:
Z jednej strony to wygoda, nie ma ryzyka zwichnięcia nadgarstka (jak w dizlu z MMT6 ;)) i lewa noga nie rośnie jak u Pudziana :)
Z drugiej strony automat to skomplikowane ustrojstwo, które pewnie może się na pisiont sposobów popsuć... :hmm:

Zatem jak trwoga to na forum :)

Jakie macie opinie o automacie w Mk4? Skrzynka model AWF21 - czy to jest ta sama skrzynia w Pb i dizlu? Awaryjna czy niekoniecznie? Szybka, wolna? Warto się w to pchać czy lepiej omijać? Czy te np. ćwierć miliona km to dla niej dużo, mało, czy w sam raz na remont? :zaklopotanie: Wiem, że wiele zależy od jej historii, a tu bywa różnie (zwykle to niewiadoma)...


Dzięki z górki za opinie :up:

bartekk
12-01-2017, 07:21
Jakie macie opinie o automacie w Mk4?

Bardzo pozytywne.



Skrzynka model AWF21 - czy to jest ta sama skrzynia w Pb i dizlu?

Tutaj się nie wypowiem, bo jeśli mowa o AISIN-ie, czyli o Mk4 przedliftowym, to jedyne PB jakie znam z automatem to 2.3. I tam chyba była ta sama skrzynia. Reszta Mk4 PB z ASB to już raczej PowerShift, czyli zupełnie inna bajka.



Awaryjna czy niekoniecznie?

Ta skrzynia jest montowana w wielu modelach i raczej jakoś nie ma wielkich wad i nie jest specjalnie awaryjna. Znamienne jest to, że gdy czytałem o problemach z tą skrzynią trafiałem na opisy przypadków dotyczących marek innych niż Ford... Sterowanie? Być może.



Szybka, wolna?

I szybka i wolna.

Jako stary forumowy wyjadacz na pewno zdajesz sobie sprawę, że odpowiedź na takie pytanie wcale nie zależy od tego jak działa ta skrzynia, tylko od tego, kogo zapytasz ;) I jakie ta osoba wcześniejsze doświadczenia ;) Ja powiem tak, ta skrzynia jest szybsza niż moja w Maździe i wolniejsza niż PowerShift w Mk5. Czy dużo wolniejsza? Nie, niewiele. Do normalnej, nawet dynamicznej, sprawnej jazdy w zupełności wystarczy. Aż nadto. Nie ma denerwujących "lagów". Natomiast jeśli chcesz startować w wyścigach na torze, to przemyśl inną opcję ;) Większość wyścigów spod świateł wygrasz (z autami o porównywalnej mocy), bo większości jeżdżących manualami tylko wydaje się, że zmieniają biegi szybciej niż ASB.



Warto się w to pchać czy lepiej omijać?

Moim zdaniem warto i zdecydowanie. Skrzynia jest dobra, porządna a wygoda jazdy nieporównywalna do manuala.



Czy te np. ćwierć miliona km to dla niej dużo, mało, czy w sam raz na remont? Wiem, że wiele zależy od jej historii, a tu bywa różnie (zwykle to niewiadoma)...

No właśnie, to też pytanie bez dobrej odpowiedzi, bo jak ktoś przejeździł te ćwierć miliona w mieście, o skrzynię nie dbał i nigdy nie wymieniał oleju, to będzie to mina i tylko zrazisz się do ASB. W trasie, przy odpowiednim "obejściu się", to pewnie taki przebieg to pestka.

Przy oglądaniu auta sprawdź, czy nie ma szarpania, przy zmianie z P na R i na D. Zwróć uwagę jak zmienia biegi - i to zwłaszcza przy delikatnej jeździe, z lekko wciśniętym gazem. Przy mocniej wciśniętym też oczywiście warto sprawdzić. Nie wiem gdzie w Mk4 jest bagnet, ale warto wyjąć i sprawdzić jak wygląda olej, powąchać, czy zalatuje spalenizną. No i po zakupie wymienić. Z tego co wiem w AISINie jest problem z wymianą dynamiczną, zawsze możesz zrobić statyczną i ponowić ją po 1 kkm. Albo szarpnąć się na dynamiczną w jakimś dobrym serwisie ASB (bo do ASO to ja osobiście bym chyba nie pojechał z tym tematem, co ASO, to inna opinia "wymieniamy" / "nie należy wymieniać").

A przede wszystkim umów się na jazdę próbną z m_g, który ma właśnie taką skrzynię.

Dobry kierunek ;) Pozdrawiam.

m_g
12-01-2017, 10:09
A przede wszystkim umów się na jazdę próbną z @m_g, który ma właśnie taką skrzynię.

ktoś mnie wołał :hehe:

lyssy w styczniu postaram przywlec swoje 4 litery na spota czwartkowego i wtedy możemy się przejechać. Ja wiem jedno automat był dla mnie zawsze be bo to nudne , bo to się psuję , bo to wolne. Jak to mówią tylko krowa nie zmienia poglądów i moje złe doświadczenia z innych samochód z automatem (które miałem przyjemność powozić, stare wozy z 4 biegowymi automatami) wyleczył zakup mondka. Raczej nie wrócę do manuala :up:. Wygoda, dużo fajniejsze wyprzedzanie. Często właścicel by nie zredukował, a automat cyk i odjazd robisz :)

Mam w moim mondku podniesioną moc i mimo tego automat się dostosował momentalnie. Nie szarpie, płynnie zmienia biegi. A jak wbijesz tryb S i sekwencję to możesz sobie poganiać za szybszymi brykami bez wstydu :).

Polecam dobra zmiana.

---------- Post added at 09:09 ---------- Previous post was at 08:59 ----------


. Nie wiem gdzie w Mk4 jest bagnet, ale warto wyjąć i sprawdzić jak wygląda olej, powąchać, czy zalatuje spalenizną. No i po zakupie wymienić. Z tego co wiem w AISINie jest problem z wymianą dynamiczną, zawsze możesz zrobić statyczną i ponowić ją po 1 kkm. Albo szarpnąć się na dynamiczną w jakimś dobrym serwisie ASB (bo do ASO to ja osobiście bym chyba nie pojechał z tym tematem, co ASO, to inna opinia "wymieniamy" / "nie należy wymieniać").

bartekk jak dobrze wiesz ford nie przewiduje wymiany oleju w tej skrzyni i podobno rzeczywiście tak jest. Jak pogadałem z kilkoma punktami w Wawie to każdy mówił, póki działa nie ruszać bo statyczna niewiele zrobi ,a dynamiczna może rozłożyć skrzynię. W mk4 skrzynia nie ma bagnetu. Dlatego ja temat odpuściłem mimo że chciałem wymieniać.

lyssy co do przebiegów. Poznałem już mondki z tą skrzynią którę mają ponad 200 tys , 350 tys , nigdy olej nie zmieniany w skrzyni i skrzynia działa.

Warto co jakiś czas robić adaptację skrzyni przez komputer. Podobno dużo to daje. Adaptacja w dużym uproszczeniu daje to że skrzynia kalibruje się pod swoje zużycie :up:

bartekk
12-01-2017, 10:12
każdy mówił, póki działa nie ruszać

To IMHO lipna opinia. A jak nie działa to już jest za późno :boshe:

Olej w silniku zmieniasz? :hehe:
dominiq robił statyczną w AISINie, ja u siebie również i opierając się na praktyce a nie teorii stwierdzam, że statyczna jednak coś daje ;)

m_g
12-01-2017, 10:19
To IMHO lipna opinia. A jak nie działa to już jest za późno

Ja porozmawiałem z kilkoma warsztatami i to nie tylko fordowskimi, a zajmującymi się tylko ASB i każdy był zdania. Dynamiczna nie bo rozwali skrzynię, statyczna nie ma sensu bo różnicy nie zauważę a mogę tylko pogorszyć


@dominiq robił statyczną w AISINie, ja u siebie również i opierając się na praktyce a nie teorii stwierdzam, że statyczna jednak coś daje

Co daje - serio się pytam, może to być na zasadzie efektu placebo ;). Na FCP jest duży temat też o skrzyniach AWF21 i osoby które ruszyły skarżą się na problemy ..

Fakt faktem wszystko zależy jeszcze od jednego czynnika - jak dużo osób mówi, jak chcesz wymienić to weź trochę oleju i jeżeli jest przypalony to nie ruszaj już , jak świeży możesz wymienić ...

bartekk
12-01-2017, 10:24
Sorry Michał ale nie rozumiem. Jak w silniku masz zużyty olej to też lepiej nie wymieniać? :zakrecony: A jak świeży, to wymieniać? Tylko po co? Do mnie taka "logika" nie trafia. Równie ciekawa jest idea "rozwalenia" skrzyni przez wymianę dynamiczną...

Co u mnie dała statyczna? Pisałem w wątku o aucie, żeby nie zaśmiecać wrzucę tylko linka - http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/152874-Zoom-Zoom-czyli-nast%C4%99pczyni-Mk3-Mazda-6-GH-2-0-Dynamic-Lusterka-z-pilota-post-489?p=3135575#post3135575. Placebo to na pewno nie było.

Każdy zrobi jak uważa ;)

m_g
12-01-2017, 10:43
Jak w silniku masz zużyty olej to też lepiej nie wymieniać?

bartekk nie porównuj oleju w silniku do skrzyni biegów. Silnikowy trzeba wymieniać, ale w skrzyni jak już jest przepracowany mocno olej to wymiana jego i wypłukanie syfu może spowodować rozwalenie skrzyni.

Jak już porównujesz silnik do skrzyni. Jak ktoś lał całe życie 15w40 i zrobił płukankę i szedł na 5w40 to często silnik się rozszczelnia i silnik kaput :)

---------- Post added at 09:43 ---------- Previous post was at 09:41 ----------


Każdy zrobi jak uważa

ja zostawiam, tak jak mówię znam mondki powyzej 300 tys które oleju w skrzyni nie ruszały.



Równie ciekawa jest idea "rozwalenia" skrzyni przez wymianę dynamiczną...

Nie zagłębiałem się. Jeżeli warsztaty (które mogłby by na mnie zarobić) odradzają dynamikę to coś w tym musi być ...


Mocno się interesowałem tym tematem, bo chciałem wymienić.

bartekk
12-01-2017, 10:51
Nie rozumiem jak pozbycie się oleju który jest przepracowany i zużyty na świeży może spowodować "rozwalenie" skrzyni. Dlaczego porównanie z silnikowym jest złe? Czy olej w skrzyni nie podlega rozgrzewaniu, schładzaniu, nie jest przeciskany przez tarczki?



Jak ktoś lał całe życie 15w40 i zrobił płukankę i szedł na 5w40

Zarzucasz mi kiepskie porównanie a powyższe to co to jest? :) W przypadku skrzyni nie stosujesz płukanki a olej stosujesz o takich samych parametrach ;)

---------- Post added at 09:51 ---------- Previous post was at 09:48 ----------


tak jak mówię znam mondki powyzej 300 tys które oleju w skrzyni nie ruszały

Znam 6 GG z przebiegiem 270 kkm z taką skrzynią jak u mnie i właściciel twierdzi, że jest ok, olej nigdy nie zmieniany. Znam też osobę która twierdzi, że opony bieżnikowane są równie dobre jak normalnie produkowane. Tylko co z tego? :)

m_g
12-01-2017, 11:03
W przypadku skrzyni nie stosujesz płukanki a olej stosujesz o takich samych parametrach

Tak ,ale przepracowany olej może "uszczelniać" niedogodności skrzyni i po wymienia masz efekt rozszczelnienia. Nie mówię że mam rację, opieram swoje zdanie na temacie FCP o AWF21 i o warsztatach od ASB.


Zarzucasz mi kiepskie porównanie a powyższe to co to jest?

dałem ci przykład , bo cały czas robisz porównanie :)



Tylko co z tego?

Każdy ma jakieś swoje zdanie, niektórzy stwierdzili organoleptyczni (u ciebie wymienia pomogła, u innych rozwaliła skrzynię). Jak warsztat nie chce na mnie zarobić to nie będę się upierał że chce wymianę :).

bartekk
12-01-2017, 11:07
Pytanie tylko czy u tych poszkodowanych przez świeży olej w skrzyni :) wymiana została dokonana prawidłowo - mam na myśli zarówno prawidłową temperaturę podczas wymiany oraz olej do niej użyty :) Ale zapewne tego się nigdy nie dowiemy :)

Btw. odbiegliśmy od tematu i głównych pytań lyssego, za co ze swojej strony przepraszam :skromny:

m_g
12-01-2017, 11:14
Ale zapewne tego się nigdy nie dowiemy

:up:ile ludzi tyle opinii :). Dyskusja zawsze potrzebna



Btw. odbiegliśmy od tematu i głównych pytań lyssego, za co ze swojej strony przepraszam

Ja skomentuje to tak. Lyssy bierz mk4 z automatem i się nie czai. Zacne auto i fajnie się jeździ w klekocie :). Polecam.

Co do spamu : przepraszam :)

lyssy
12-01-2017, 12:23
Dzięki za wrzutkę opinii :)


jeśli mowa o AISIN-ie, czyli o Mk4 przedliftowym, to jedyne PB jakie znam z automatem to 2.3. I tam chyba była ta sama skrzynia. Reszta Mk4 PB z ASB to już raczej PowerShift
A widzisz, to nie doprecyzowałem - tak, mowa o przedlifcie. I faktycznie nie widziałem chyba innych przedliftów w automacie niż klekoty i właśnie 2.3 Pb (o którym to silniku tez niewiele wiem, a wydaje się ciekawą opcją :hmm:), i wedle opisów w obu jest właśnie rzeczony AWF21.

Nigdy nawet nie siedziałem za kółkiem samochodu z automatem, o jeździe nie mówiąc - ale co zrobić, człowiek idzie w lata, robi się wygodny, a i czasem trzeba spróbować czegoś innego... :helm:

Czyli ogólnie lepiej żeby właściciel nic nie robił niż ma na siłę oliwę wymieniać ;) A poza tym to jak zwykle - jak się trafi dobrze to "będzie pan zadowolony", a jak nie to... :pop:

A czy tzw. "test skrzyni z użyciem IDS" może coś powiedzieć o jej stanie? Bo przy okazji jednego auta tak mi powiedział pan handlowiec (z ASO Forda zresztą), że to w sumie jedyne co mogą zrobić żeby sprawdzić działanie?

bartekk
12-01-2017, 12:28
No to może przyjrzyj się takiemu 2.3 :hmm: O ile mnie pamięć nie myli gorilla666 ma taki w swojej Galaktyce.

O teście skrzyni z użyciem IDS nie wiem nic. Co możesz sprawdzić samemu, opisałem w poście nr 2, jednak zdaję sobie sprawę, że nie masz punktu odniesienia a to znacznie utrudnia sprawę.

2.3 litra z AISINem ma Jamszoł. Przebieg z tego co pamiętam w okolicach 230-235 kkm, Jemu wolno rośnie :)

m_g
12-01-2017, 12:42
A czy tzw. "test skrzyni z użyciem IDS" może coś powiedzieć o jej stanie?

Nie słyszałem o czymś takim, tylko o adaptacji

---------- Post added at 11:38 ---------- Previous post was at 11:37 ----------


właśnie 2.3 Pb (o którym to silniku tez niewiele wiem, a wydaje się ciekawą opcją ),
to masz topic i kilku użytkowników. Jest to silnik mazdy . http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=176264

---------- Post added at 11:42 ---------- Previous post was at 11:38 ----------

a i ten silnik mułowaty jest wbrew pozorom niecałe 12s do setki szału nie robi ..

Domelo
12-01-2017, 13:50
Co do wymian, to bardzo wielu producentów twierdzi, że oleju w automacie się nie wymienia, jednak aktualnie na szczęście się to zmienia. W audi mamy multitronica, w passacie mieliśmy dsg i w obu przypadkach robiliśmy wymianę statyczną - różnica w pracy obu skrzyń była odczuwalna nawet z miejsca pasażera. Co do wymiany dynamicznej, to do tego jest potrzebny ktoś kto na prawdę ogarnia temat, więc mechanik który nie bardzo to ogarnia, faktycznie może narobić więcej szkód niż pozytywów.

Napisane Tablet Z.

lyssy
12-01-2017, 15:27
Wymiana statyczna czyli spuścić ile się da i wlać nowy? Jak w silniku?
A dynamiczna to odpalić, odkręcić korek, poczekać aż wyrzyga całość i zalać nowy zanim się zatrze? ;)
No to faktycznie wymiana dynamiczna może być ryzykowna... :helm:

Domelo
12-01-2017, 17:27
http://www.motochemica.pl/porady-techniczne/serwisowanie-automatycznych-skrzyn-biegow/statyczna-czy-dynamiczna-wymiana-oleju-w-automatycznej-skrzyni-biegow/

Napisane Tablet Z.

iNDi
12-01-2017, 21:07
A dynamiczna to odpalić, odkręcić korek, poczekać aż wyrzyga całość i zalać nowy zanim się zatrze?
NIe, to nie jest wymiana dynamiczna. Nazwałbym ją wymianą rzeźnicką :hehe:

Do dynamicznej trzeba mieć maszynę do tych celów. Płucze skrzynię nowy olejem aż pozostanie tylko nowy czysty olej(tak po krótce na chłopski rozum).

Statyczna ma sens jeśli pilnuje się interwałów wymian.

Jamszoł
12-01-2017, 23:40
Nigdy nawet nie siedziałem za kółkiem samochodu z automatem, o jeździe nie mówiąc - ale co zrobić, człowiek idzie w lata, robi się wygodny, a i czasem trzeba spróbować czegoś innego.

Zajedź do Kaliszewa to sie przejedziesz :hmm:




2.3 litra z AISINem ma @Jamszoł. Przebieg z tego co pamiętam w okolicach 230-235 kkm, Jemu wolno rośnie

brakuje mi 55 km do 250kkm
Zapewne w przyszłym tygodniu wstawie foto w moim temacie z tego wydarzenia :zakrecony::zakrecony:

AAA - ja tez się interesowałem tematem wymiany oleju w skrzyni i - nie wymieniłem i wymieniać nie będę
Ogólnie na pytania kolegi odpowiem tak :
Silnik OK - zero brania oleju - moc ? nadanżam za innymi wozami :hehe:
Skrzynia - nie wrócę już do manuala
Do góry kolega fajnie napisał - ze skrzyżowania wielu kierowcom wydaje się , że szybciej zmienia biegi od automatu
A w połączeniu z kickdownem - jest wesoło jak sie zerknie poprzez wsteczne lusterko na gembe kierowcy co mu się wydawało :hehe::hehe::hehe:

m_g
13-01-2017, 09:57
A w połączeniu z kickdownem

to jeszcze fajniej działa w trybie S, testowałeś? , wtedy jest fan. A jak widzą u mnie jeszcze znaczek TDCi to piana z pyska leci :zakrecony:

---------- Post added at 08:57 ---------- Previous post was at 08:56 ----------


AAA - ja tez się interesowałem tematem wymiany oleju w skrzyni i - nie wymieniłem i wymieniać nie będę

jak widać nie jestem sam :)

iNDi
13-01-2017, 11:56
Co do wymian to jak kto dba tak ma. Ale jestem ciekaw 2 rzeczy :
1. Jakie argumenty wam przemawiają za nie wymieniacie oleju?
2. Rozumiem że skoro oleju a automacie nie ruszacie, to płynu chłodniczego lub hamulcowego również? Klimy też się nie serwisuje dopóki nie przestanie działać?

m_g
13-01-2017, 12:08
1. Jakie argumenty wam przemawiają za nie wymieniacie oleju?

Jakie argumenty - opinie ludzie, i warsztatów. Sam się na tym nie znam i jeżeli warsztat nie chce wymienić i mówi żeby nie ruszać to coś może być w tym. Dużo na forum można przeczytać że jak coś producent wymyślił to tak ma być i nie ruszać tego. Hmm ford nie przewidział w tych skrzyniach wymiany oleju i tak jak mówię widziałem skrzynie które mają ponad 300 tys i jeżdżą.

Jasne ford mógł nie przewidywać wymiany bo chciał więcej zarobić na naprawach, albo wie co mówi.





2. Rozumiem że skoro oleju a automacie nie ruszacie, to płynu chłodniczego lub hamulcowego również? Klimy też się nie serwisuje dopóki nie przestanie działać?

Producent zaleca wymianę i to się robi. Płyn chłodniczy dopóki nie straci swoich właściwości lub nie minie jakiś tam okres nie ruszać, z hamulcowym warto co 2 lata wymienić bo ciągnie wodę. :skromny:

bartekk
13-01-2017, 12:23
Dużo na forum można przeczytać że jak coś producent wymyślił to tak ma być i nie ruszać tego.

:)) Zwłaszcza jeśli chodzi o klapki w kolektorze w Duratecu :jaja:



Hmm ford nie przewidział w tych skrzyniach wymiany oleju

Poczytaj głębiej o AISINie. Ford nie zaleca, Opel zaleca (niektóre ASO same nie wiedzą), a skrzynia ta sama.



Płyn chłodniczy dopóki nie straci swoich właściwości

Dobrze, że olej nie traci swoich właściwości ;)

---------- Post added at 11:23 ---------- Previous post was at 11:17 ----------

To jest ciekawe podejście.

Ford zrobił lichą zębatkę podnoszenia fotela w Mk3 - uuuuu, naciągają na naprawy, specjalnie tak zrobili, to samo z klapkami wspomnianego przeze mnie kolektora - byle się psuło i zarabiali na częściach.
Ford nie zaleca wymiany oleju w ASB - spoko, na pewno tak ma być, lepiej dla skrzyni trwałości podzespołów :up:

m_g
13-01-2017, 12:26
Poczytaj głębiej o AISINie. Ford nie zaleca, Opel zaleca

Wiem jak jest i wiem że niektórzy mówią aby wymieniać. Ja odpuściłem temat ponieważ kilka serwisów oraz firm z ASB powiedziało zostawić i nie ruszać. Tak będę to powtarzał jak mantrę, ale jak ja się nie znam to kto ma się znać ? :)



Dobrze, że olej nie traci swoich właściwości

Wszytko traci swoje właściwości tu się zgodzę , na tej zasadzie powinno też wymieniać się olej w Manualu :)

---------- Post added at 11:26 ---------- Previous post was at 11:24 ----------


lepiej dla skrzyni trwałości podzespołów

Czy lepiej to nie wiadomo, tylko ciekawe że te skrzynie robią duże przebiegi bez wymian oleju patrz Jamszoł :hmm:

tomzyl
13-01-2017, 12:33
Zwłaszcza jeśli chodzi o klapki w kolektorze w Duratecu

i płyn wspomagania;) jego się nie wymienia wg isntrukcji, a że wygląda jak szlam to już insza inszość.

bartekk
13-01-2017, 12:35
jego się nie wymienia wg isntrukcji

Nie? Nawet nie wiedziałem. Wymieniałem w swoim Mondeo i jakoś go szlag nie trafił :los2:

tomzyl
13-01-2017, 12:41
jest tylko dopisane, ze jak spadnie poniżej MIN to dolać zgodny z typem;) i tyle.

m_g
13-01-2017, 12:42
napiszę zaraz do producenta skrzyni i zobaczymy co napiszę :hmm:

iNDi
13-01-2017, 12:45
olej w Manualu

Akurat to inna kwestia z racji budowy oraz specyfiki działania. Mimo wszystko po 15 latach w manualu pokusiłbym się o wymianę oleju chociażby z racji stażenia się oleju.

Miałem okazję wymieniać kilkukrotnie wymieniać olej w skrzyniach zarówno manualnych oraz automatycznych.
Moim skromnym zdanie nawet jak producent nie zaleca wypadało by wymienić, a czemu?
Pozwolicie że wrzucę wam pierwszy lepszy filmik z YT:
https://www.youtube.com/watch?v=o690DovjDAc

Olej się przepracowuje oraz stażeje, do tego dochodzą syfy powstające z różnych przyczyn które wyłapuje filtr lecz i on ma swoją pojemność na syf.

I do myślenia powinna dać wam wypowiedź bartka. Dlaczego jedni zalecają a drudzy nie? :hmm:
Takie mk4 czy mk5 jest robione na 5-7lat i przebieg 200-300tys (no bo ludzie w cywilizowanych krajach europy więcej lat nie trzymają aut) i możliwe że skrzynia bez wymiany to wytrzyma, pytanie co dalej? Zapobiegać czy leczyć ?

m_g
13-01-2017, 12:58
posprawdzam, popytam i powalczę z tematem i zobaczymy co z tego wyjdzie, jak bym wymieniał to będzie pierwsi o tym wiedzieć :))

Jamszoł
13-01-2017, 19:49
Czytałem na kilku forach na temat tej skrzyni - większość jest za NIE wymienianiem oleju a juz absolutnie nie ruszać , jeśli nigdy nie było wymiany
Kilku kolegów - w tym jeden na stałe mieszkający w niemcowni - wymienili
Trzech z nim w niedalekim czasie miało skrzynie do wymiany - bo olej wymienili
Przyczyna - we wszystkich trzech przypadkach wypłukana skrzynia rozszczelniła sie
Byłem w kilku warsztatach - w każdym powiedzieli - w tych skrzyniach oleju się nie wymienia
Producent nie zaleca wymiany
W ASO - nie wymienia sie w tej skrzyni oleju - nawet nie znaleźli u siebie w komputerze jaki tam jest olej - bo ?
Bo nie wymienia się - wiec nie maja podane
Ludzie - nie wiem dlaczego uparliście się na wymiane - skoro producent mówi NIE
a reszta płynów ustrojowych ?
Oczywiście - wymienia się - jeśli jest to potrzebne
Płyn w chłodnicy ? - jeśli jest czysty i wytrzymuje odpowiednią temperaturę na minusie - to po co go zmieniać ?
Płyn hamulcowy ? - tak - jeśli kwalifikuje się do wymiany - jest miernik i można sprawdzić ile już naciagnął wody , proste
Skrzynia manual - wymienić ? tak - jeśli robimy remont i olej wylaliśmy - jeśli nie - nie wymienia się
Jeśli ktoś wymieniał - to dlatego , że miał taki kaprys a nie , że musiał


m_g - przełączam skrzynię na "S" tylko w górach i tylko przy zjeździe z górki - jestem za wygodny :D

---------- Post added at 18:49 ---------- Previous post was at 18:48 ----------


posprawdzam, popytam i powalczę z tematem i zobaczymy co z tego wyjdzie, jak bym wymieniał to będzie pierwsi o tym wiedzieć

Jak zaczyna lekko szarpać to ludzie robią ubgrade oprogramowania i wszystko przechodzi

m_g
13-01-2017, 20:06
Jak zaczyna lekko szarpać to ludzie robią ubgrade oprogramowania i wszystko przechodzi

ja nie mam tego problemu , juz mam dawno upgrade zrobiony do najnowszej i wszystko klika pięknie

---------- Post added at 19:06 ---------- Previous post was at 19:04 ----------


Przyczyna - we wszystkich trzech przypadkach wypłukana skrzynia rozszczelniła sie

herezje prawisz, nie ma czegoś takiego jak rozszczelnienie skrzyni - przepraszam za sarkazm :skromny:.


Tak serio , czytałeś to samo co ja i te same opinie i tak samo warsztaty odprawiły cię z kwitkiem.

Jamszoł
13-01-2017, 20:37
Wiem jedno - jeżeli kilku czy kilkunastu fachowców twierdzi , że sie nie wymienia - to wymieniać nie będę
Płyn hamulcowy jeszcze mam dobry
A w chłodnicy mam czysty i "ustawiony" na -55C , więc tez ruszać nie będę
Olej w silniku zmienie w kwietniu - czyli w 2 lata od ostatniej wymiany

m_g
13-01-2017, 21:23
Płyn hamulcowy jeszcze mam dobry

Ja muszę wymienić i staram się to robić co 2 lata



A w chłodnicy mam czysty i "ustawiony" na -55C , więc tez ruszać nie będę

tak samo



Olej w silniku zmienie w kwietniu - czyli w 2 lata od ostatniej wymiany

ja zmieniam co rok lub co 10 tys :)

Jamszoł
13-01-2017, 22:39
poprzedni rok zrobiłem 7 kkm a w tym 5 kkm
Mam full syntetyk a on sie aż tak nie starzeje
Zmienie po 2 latach w kwietniu
Za to 2 x w roku zmieniam filtr kabinowy (weglowy) :zakrecony:

---------- Post added at 21:39 ---------- Previous post was at 21:38 ----------

(http://www.mondeoklubpolska.pl/member.php/1263-lyssy)
lyssy - zajeżdżasz w moje strony ? - serio mówiłem o przejażdżce

lyssy
13-01-2017, 23:29
lyssy - zajeżdżasz w moje strony ? - serio mówiłem o przejażdżce
Dzięki za ofertę, ale aż tak mi się nie spieszy do automata ;) W razie potrzeby zaatakuję m_g :)

Jak sobie tak poczytałem o tych skrzynkach AWF21, to rzeczywiście strach się pchać w sztukę z większym nalotem (tak pi*oko ponad 200k) - jak poprzednicy nie dbali to proszenie się o problemy, a jak dbali (i np. wymienili olej :helm:) to też nie znasz dnia ani godziny... :zakrecony: Loteria po prostu. Jak zwykle... :los2:

Nie wiem sam... :boshe: Pewnie decyzja będzie spontaniczna :)


PS. m_g a Twój rydwan to ile nalotu ma?

Jamszoł
14-01-2017, 00:02
jak kupowałem mojego - miał nalatane 235kkm i miał nie całe 6 lat
Mam salonowy i jestem jego drugim włascicielem

bartekk
14-01-2017, 09:10
Jamszoł, Twoje posty są wewnętrznie sprzeczne. Zdaniem Forda nie ma potrzeby wymiany oleju w skrzyni, tak samo nie ma potrzeby tak częstej wymiany filtra przeciwpyłkowego. Dlaczego zatem to robisz?

Akurat w Twoim przypadku zignorowanie wymiany oleju w skrzyni nie grozi niczym poważnym, bo przy Twoich przebiegach nie dojedziesz do momentu w którym byś tego żałował. Trzeba jedynie pamiętać, żeby nie kupić od Ciebie auta.

Wspomniane przez Ciebie przypadki uszkodzeń po wymianie oleju są zapewne przypadkami nalaniu zbyt dużej ilości oleju przy nieodpowiedniej temperaturze skrzyni. No to nie dziwne, że nieprawidłowo wykonana czynność prowadzi do katastrofy.

Radzę zmienić ASO. To zatrważające co napisałeś. Nie wiedzą jaki ma być olej w skrzyni bo nie podlega on wymianie? To chyba żart. Rozumiem, że nie wiedzą też jaki jest łańcuch rozrządu w Twoim silniku - przecież on też nie podlega okresowej wymianie :boshe:

Co zrobić jeśli skrzynia szarpie a nowszego oprogramowania po prostu nie ma?

To jakiś fenomen, że w temacie oleju w ASB ludzie nagle tracą głowę i zdrowy rozsądek, jak również zdolność krytycznego spojrzenia na sprawę i zapominają, że producenci aut nie zarabiają na autach, tylko na częściach do nich i zbyt trwałe podzespoły doprowadzą ich do bankructwa.

Klikam z rakiety śnieżnej.

m_g
14-01-2017, 11:23
lyssy cale 121 tys :)

bartekk to tak calkiem serio - mam wymienic olej w skrzyni ? Po wczorajszej dyskusji , jeden warsztat sie zgodzil , daje gwarance na pol roku, koszt 400 Pln bruto all in

Jamszoł
14-01-2017, 13:15
tak samo nie ma potrzeby tak częstej wymiany filtra przeciwpyłkowego. Dlaczego zatem to robisz?
Gdy nie wymienię filtra na jesień to zima z lekka parują mi szyby - gdy zostawiam na jakis czas wóz na parkingu (na przykład w pracy lub pod sklepem) a ja nie toleruje żadnej zaparowanej szyby
Na wiosne wymieniam , bo jak włączę klime to zajeżdża skarpetami - dlatego wiosną filtr idzie do kosza a w trakcie wymiany filtra klime sobie odgrzybiam
Z resztą - odgrzybiam ją również na jesień bo to mogę zrobić za darmoche - nawet codziennie

Nie kupił byś ode mnie samochodu bo nigdy nie sprzedałem nikomu mojego samochodów
Zawsze daje w prezencie w rodzinie

bartekk
14-01-2017, 14:50
to tak calkiem serio - mam wymienic olej w skrzyni ? Po wczorajszej dyskusji , jeden warsztat sie zgodzil , daje gwarance na pol roku, koszt 400 Pln bruto all in

Tak całkiem serio, to nie powiem Ci co masz zrobić.

Tato przymierzał się do wymiany ale zapadła decyzja o sprzedaży i temat został zarzucony - jak rozumiem, to dobrze, bo szukałbyś już nowej skrzyni ;) ;)

Klikam z rakiety śnieżnej.

bzikol
16-01-2017, 13:43
WiTam,
to ja się dopytam jeszcze o taką skrzynię Powershift 6DCT450- MPS6.

co powiecie o jej użytkowaniu, wytrzymałości, wadach, wymianach oleju, na co zwrócić uwagę przy kupnie, itp.

mszh725
19-01-2017, 15:33
Co do powershifta:
- ja mam 226kkm nalotu, moc podniesiona do 200KM i 400Nm przy 186kkm i nic się nie dzieje
-olej w skrzyni wymieniałem przy 190kkm, wgrałem nowy soft i zrobiłem adaptację sprzęgieł.
- olej i filtr wymienia się co ok 60kkm.
Na forum FCP jest zażarta dyskusja czy robić adaptację czy nie, bo były przypadki, że komuś po tej operacji padła skrzynia, ale jest też dużo przypadków, że adaptacja dała skrzyni nowe życie. Ja robiłem u kolegi mayak z Wawy i polecam.
- jak silnik (skrzynia) jest zimny to na D potrafi szarpnąć między 1 a 2 i między 2 a 3, ale jak się zagrzeje to praktycznie nie czuć zmiany biegów ( jeśli na ciepłym też są szarpnięcia to adaptacja powinna pomóc )
- po wgraniu nowego softu ( ostatni dostępny soft ) skrzynia tak jakby przeszła w tryb ecodriving i przerzuca biegi przy niższych obrotach niż wcześniej
- biegi przerzuca bardzo szybko ( prawie nie ma różnicy z liderem czyli z DSG )
- przy bardzo dynamicznym starcie w trybie S potrafi przeciągnąć trochę na 1 biegu, ale kolejne zmienia w idealnym momencie ( z 1 na 2 najlepiej zmienić sekwencyjnie a następne zmiany zrobi automatycznie)

Myślę, że najwięcej mogą powiedzieć tedi_k i mayak, bo mają styczność z tą skrzynią jako użytkownicy i serwisanci oprogramowania.


Jak ktoś chce się przejechać to zapraszam na spota do Arkadii.

wsciekly
19-01-2017, 19:05
Do półki nie jeździłem automatami byłem średnio przekonany.... Teraz jestem zdania 100% na tak jeśli masz taką możliwość.... Trzeba nauczyć się specyfiki skrzyni, by ją w niektórych przypadkach oszukać w zamiarach ;) Trzeba też pamiętać by zachować odległość w korkach na wzniesieniach, bo się nie stoczysz ani centymetra, bez przełączenia na R, jak jakaś sierotka ruszać nie umie :hehe:

Jazda w trasie bajka, miasto niekiedy mnie drażni, bo zbyt szybko redukuje przy mocniejszym dociśnięciu, ale i tak w mieście jeździ się dużo przyjemniej... Miny niektórych przy starcie z świateł bezcenne... on szuka biegu, a ty już jesteś przed nim ;)
Tak jak u mnie, jest coś takiego, że jak mu wciśniesz opór, to skrzynia automatycznie wchodzi w tryb sport :hehe:

Co do wymian i awaryjności...

Ja nie wymieniam w skrzyni... Znajomy kupił takie samo autko kilka dni po mnie, i pojechał na dynamiczną wymianę... Po 2tyś km od wymiany zaczęły dziać się dziwne rzeczy, przeciąganie biegów, szarpnięcia.... Serwisanci w jakimś tak zakłądzie od skrzyń powiedzieli mu, że jego aisian przez wymianę tej przypadłości się dorobił, a wymiana sterownika to koszt 3,5tyś zł ;)

bartekk
19-01-2017, 20:24
Wymiana oleju uszkodziła sterownik, dobrze rozumiem?

Klikam z rakiety śnieżnej.

iNDi
19-01-2017, 21:00
Wymiana oleju uszkodziła sterownik
Toż to jakaś magia albo czary :boshe:

tomzyl
19-01-2017, 21:03
sterownik to nie elektronika poza skrzynią?

bartekk
19-01-2017, 21:08
Wymiana oleju uszkodziła sterownik
Toż to jakaś magia albo czary :boshe:
Dlatego dopytuję.

Klikam z rakiety śnieżnej.

Mike27
19-01-2017, 21:58
Jeżeli mogę wtrącić trzy grosze to ja wymieniałem u siebie olej w skrzyni przy 120 tys. teraz mam 132 i nic się nie dzieje..

mszh725
19-01-2017, 22:11
Mike27 my mamy polifty z Powershiftem ( wnioskuję po Twoim awatarze i ilości KM ). Temat głównie dotyczy zwykłego automatu a nie dwusprzęgłowego. U nas serwis przewiduje wymianę oleju co 60kkm.
Z tym sterownikiem to coś dziwnego,może zalali go olejem podczas wymiany ;)

lyssy
19-01-2017, 22:13
Z tą wymianą oleju, to ja się poczyta troszkę, to wygląda na to, że olej olejowi nierówny, nawet jeśli teoretycznie spełnia te same normy - więc jak się wleje nie to co zalecane tylko coś "równoważnego", można sobie krzywdę zrobić...
I to chyba bardziej ma znaczenie właśnie przy wymianie dynamicznej, gdzie po pierwsze nowego oleju idzie więcej (a właściwie cały ;)) i po drugie jest to zapewne olej taki, jaki dostarcza/zaleca producent "stacji do wymiany oleju" (Liqi Moly itp.) względnie taki, jaki się akurat serwisantowi kupiło (bo nie będzie mu się chciało/nie będzie mógł zmienić oleju w zbiorniku stacji na dokładnie taki jak zalecany). Czyli robi się trochę loteria - a tu wiadomo, jeden wygrywa, inny przegrywa... :))

m_g
19-01-2017, 22:23
wsciekly i mi się nie chce wierzyć, że olej załatwił elektronikę. Może przez mechanikę coś poszło nie tak.

w naszych skrzyniach (AWF 21) nikt nie mówi o dynamicznej zmianie, tylko o statecznej :) . Dynamiczna to duża szansa , że rozwali skrzynię.

Ja pewnie statyczną zrobię niedługo, ale nadal zbieram opinie , mam ochotę i się boję :up:

---------- Post added at 21:23 ---------- Previous post was at 21:17 ----------


nawet jeśli teoretycznie spełnia te same normy - więc jak się wleje nie to co zalecane tylko coś "równoważnego", można sobie krzywdę zrobić...

i to jest podobno też zagrożenie w statycznej , oleje potrafią się zważyć i jest klops. Olej forda orginalny jest chyba z diamentami ... 200 PLN za litra :).

Mike27
19-01-2017, 22:25
Mike27 my mamy polifty z Powershiftem ( wnioskuję po Twoim awatarze i ilości KM ). Temat głównie dotyczy zwykłego automatu a nie dwusprzęgłowego. U nas serwis przewiduje wymianę oleju co 60kkm.
Z tym sterownikiem to coś dziwnego,może zalali go olejem podczas wymiany ;)

Zgadza się, mam polifta z PS. Czyli raczej nic nie wniosę do tematu zwykłych automatów :)

mszh725
19-01-2017, 22:30
Kolega bzikol chce się dowiedzieć czegoś o naszej skrzyni,więc podziel się wrażeniami.

Mike27
19-01-2017, 23:08
Przed zakupem mojego mondeo miałem okazję zrobić po kilka tys kilometrów w ciągu trzech lat trzema samochodami: BMW 730d z 2011, BMW X5 3.0d z 2013 i S 350 z 2014.. wszytkie miały automaty i większą moc niż mój mondziak, i powiem tak- Powershift daję radę. CO do działania skrzyni nie mogę dodać w zasadzie nic więcej poza to co już napisał kolega mszh725. Na zimniej skrzyni u mnie też czuć szarpnięcia przy zmianie na niższych biegach, po przejechaniu krótkiego odcinka gdy skrzynia "złapie" trochę temperatury przestaje być to wyczuwalne. No i trochę czasami denerwuje mnie to dążenie do ecodrivingu i wrzucanie przez skrzynię wyższych biegów i trzymanie 1.5tys obrotów, ale wciśnięcie gazu powoduje szybkie zbicie biegu, także w trybie S jest z tym lepiej. Start z pod świateł jest bardzo szybki, można skupić się na innych rzeczach niż wachlowanie nogą i ręką :) Mogę tą skrzynię z czystym sumieniem polecić. Oczywiście dobrze by było się przejechać przed zakupem i samemu się przekonać bo każdy lubi co innego.

wsciekly
20-01-2017, 02:36
sterownik to nie elektronika poza skrzynią?

W moim asisnie nie ;)

Jest to blok elektrohydrauliczny ;-) I wygląda to tak ;)

http://allegro.pl/sterownik-elektrohydrauliczny-tf80-sc-volvo-2006-i5660741169.html

Poczytajcie sobie o przypadłościach w Volvo XC90 albo insygniach.... Mnóstwo opinie, iż po wymianie zaczęły dziać się klocki niezłe...

Powód awarii po wymianie oleju ? Podczas dynamicznej skrzynia jest jak by płukana, i teraz wszystkie syfki, które się odczepiły a nie wypłukały zatykają kanaliki w tym bloku, lub podchodzą pod elektrozaworki, które mają później problem z prawidłową pracą....


Co do olejów, analizowałem rynek i przykładowo do mojej skrzyni jest w aso citroena po ok 180zł za litr, a ten sam niby olej w oplu kosztuje 90zł litr.... Oznaczenia takie same, a jednak nie dokońca te same oleje... Citroena ma temp zapłonu 210* a oplowski 160*.... Dlaczego ma to wpływ... Tak jak u mnie, czy przy XC90, ta skrzynia pracuje na granicy konstrukcyjnej.... skrzynia została stworzona do 450NM i pracuje w warunkach na granicy bo u mnie jest 440NM... Jeśli zalejemy oplowskim olejem skrzynie, to olej w niej dużo szybciej się starzeje i traci swoje właściwości... Swoją drogą w moim układzie tego oleju do wymiany dynamicznej potrzeba 13-15 litrów, co nam daje 2700zł za olej... Za tyle w razie "W" kupuję skrzynie i wymieniam ;) A tak jak znajomy, dał teraz za olej kupę kasy, teraz sterownik i znów nowy olej.... a cała nowa skrzynia 7600zł brutto ;)

---------- Post added at 01:12 ---------- Previous post was at 01:04 ----------


No i trochę czasami denerwuje mnie to dążenie do ecodrivingu i wrzucanie przez skrzynię wyższych biegów i trzymanie 1.5tys obrotów

Nie wiem, jak w mondeo się te skrzynie zachowują ale u mnie adaptacyjnie.... Jeśli jeździsz spokojnie, to zmiany są na poziomie 1,8-2,1.... Jak mu chwilkę zaczynasz deptać, to skrzynia już za chwilkę się zachowuje inaczej i trzyma poziom ok 2,5.... Przejedziesz kawałek spokojnie to wraca do poziomu 1,8... Znów na sporcie, mamy zabawę w granicach 3-5tyś ;) Przy V6 fajnie się lata w takim zakresie :skromny:

---------- Post added at 01:34 ---------- Previous post was at 01:12 ----------

Tutaj taki mały schemacik jak ten sterownik w rozłożeniu wygląda
http://d2q1ebiag300ih.cloudfront.net/uploads/valve_body_layout/vbl_thumbnail/23/TF-80SC_VBL_Thumb.jpg?v=1479911046
http://d2q1ebiag300ih.cloudfront.net/uploads/valve_body_layout/vbl_thumbnail/23/TF-80SC_VBL_Thumb.jpg?v=1479911046

---------- Post added at 01:36 ---------- Previous post was at 01:34 ----------

Dla mnie ma to sens co mówią goście z tego zakładu... Jak się syf pourywa z całej skrzyni i powłazi w te wszystkie zakamarki, to później rzeczywiście może być problem... Dodatkowo też rozszczelnienie w tym bloku powoduje wariowanie tych elektrozaworków

bartekk
20-01-2017, 07:13
Ciekawe z tym dopuszczalnym momentem w AISINie bo wszystkie źródła jakie do tej pory znalazłem mówiły o max. 440 Nm. Prawda, że w tej skrzyni wymiana dynamiczna jest karkołomna, przez problem z podłączeniem.

To że olej olejowi nierówny, nawet jeśli spełniają one te same normy, to chyba nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem ;) Swoją drogą, strasznie drogie te oleje - za 1 litr ori mazdowskiego oleju do skrzyni automatycznej płaciłem 43 PLN. W ASO.

mszh725
20-01-2017, 09:00
W Powershifcie niedopuszczalna jest wymiana dynamiczna. Robi się tylko statyczną właśnie z tych powodów,które opisał wsciekly.
Co do wytrzymałości to Powershift był przewidziany niby do 450Nm a montuje się je w 2.0 tdci biturbo,które ma w serii 210KM i 460 Nm. Pewnie zmienili coś w konstrukcji,bo po chipie silnik powyżej ma 260KM i 550Nm i powershift żyje.
Poczytałem też wczoraj o problemach ze skrzynią PS i jak się okazuje to najwięcej kłopotów jest przez nieterminowe wymienianie oleju. Spotykane jest nawet to,że za zachodnią granicą 3 letnie mondki z przebiegiem 200kkm nie wiedzą co to jest wymiana oleju.

wsciekly
20-01-2017, 09:12
Swoją drogą, strasznie drogie te oleje - za 1 litr ori mazdowskiego oleju do skrzyni automatycznej płaciłem 43 PLN. W ASO.

Panie tak to można jeździć ;) Nie wiem, dlaczego taka polityka, ale tyle powiedzieli w aso..

Być może 440, choć kojarzę 450NM.... Troszkę się naczytałem o tej skrzyni, bo był do wzięcia C6 z uszkodzoną, ale odpuściłem bo miał też inne problemy ;)

Ja na automatach aż, tak się nie znam ;) Mówię tylko co usłyszałem i na logikę ma to jakiś sens ;)
Narazie jestem zdania, że nie ruszam tego oleju... U znajomego skrzynia chodziła ładnie, a po tej dynamicznej wymianie dostała świra... :boshe: Może przez przebiegi bez wymian wcześniejszych... on ma coś blisko 300tyś nalotu, u mnie jest 160, ale i tak się boję zaryzykować :hehe:
Na wiosnę robię wszystkie płyny, olej, i rozrząd... Może się do tego czasu jakoś przekonam ;)




Prawda, że w tej skrzyni wymiana dynamiczna jest karkołomna, przez problem z podłączeniem.

W citroenie jest jeszcze problem z zawieszeniem przy takiej wymianie.... Bo serwisówka nie przewiduje wymiany dynamicznej.... Jak chcesz podnieść na podnośnik hydrowóz to musisz go na maksa podnieść, i tu się rodzi problem, bo maksymalna pozycja ma elektroniczną blokadę do 10km/h.... Poźniej spada z poziomu serwisowego na wysoki... i jest problem... Można wyciągnąć wtyczkę pompy, ale wtedy przechodzi podobno w tryb awaryjny, bo pomimo wyłączonej pompy, zawory od tylnej osi się otwierają :boshe:Także jest główkowania jak to zrobić by znów z zawiasem sobie nie porobić problemów :boshe:

tomzyl
20-01-2017, 09:23
Bo serwisówka nie przewiduje wymiany dynamicznej....
to robić co najwyżej statyczną;)
ładne te C6 ale bajerów tam tyle, że pewnie warsztaty tak łątwo tego nie ruszają.

wsciekly
20-01-2017, 09:34
to robić co najwyżej statyczną

Zwrócić uwagę przy takiej wymianie jak serwisówka przewiduje korekty licznika zużycia oleju.... Nie wiem jak w mondeo ale w citroenie jest na to wzór korekcji licznika w dokumentacji podobno... Bo jak magik wykasuje na zero to też problemy mogą być ;)


ładne te C6 ale bajerów tam tyle, że pewnie warsztaty tak łątwo tego nie ruszają.

Powiem ci, że nie są entuzjastycznie nastawieni, bo większość widzi ten samochód pierwszy raz :hehe: Ogólnie ja z samochodami robię sobie sam, także narazie się tym nie zastanawiam :hehe:

Najlepsza była odpowiedź aso bodaj w Warszawie... Mamy na facebooku taką małą grupkę i gościa odesłali do Aso w niemczech, bo oni nie mają doświadczenia w tym samochodzie i lepiej by się pofatygować do Niemiec.... Plus dla aso, że powiedzieli prawdę, niż by mieli się uczyć

tomzyl
20-01-2017, 09:41
:wow:
ale w sumie lepiej tak niż mieliby kłamać i gość zostawi wartość auta, bo coś źle zrobią...
A skoor wyprodukowali ledwie 20-25 tysięcy takich aut to gdzie ma to byc widoczne, skoro np BMW e38 wyprodukowali ok 300 tysięcy, a widuję raz na jakiś czas.

m_g
20-01-2017, 10:08
k w mondeo się te skrzynie zachowują ale u mnie adaptacyjnie.... Jeśli jeździsz spokojnie, to zmiany są na poziomie 1,8-2,1....

po aktualizacji softu w mk4 też zauważyłem taką pracę (może była wcześniej) , ale widzę że jak jadę dłuższy czas spokojnie to trzyma nawet 1,5 obrotów.A jak zaczynam ganiać to to zaczyna trzymać wyżej.


o do olejów, analizowałem rynek i przykładowo do mojej skrzyni jest w aso citroena po ok 180zł za litr, a ten sam niby olej w oplu kosztuje 90zł litr.... Oznaczenia takie same, a jednak nie dokońca te same oleje... Citroena ma temp zapłonu 210* a oplowski 160*.... Dlaczego ma to wpływ...

może dlatego forda jest taki drogi i może dlatego ford nie zaleca wymiany. Chyba jednak się wstrzymam :)



ą, strasznie drogie te oleje - za 1 litr ori mazdowskiego oleju do skrzyni automatycznej płaciłem 43 PLN. W ASO.

może ma ciut właściwości i ma cena taką bo się jednak wymienia.

---------- Post added at 09:08 ---------- Previous post was at 09:07 ----------

wsciekly a tak poza tematem , ile spala ci ta cytrynka ?

bartekk
20-01-2017, 10:13
ma cena taką bo się jednak wymienia

Mazda nie przewiduje wymiany oleju w skrzyni FS5A-EL.

Notabene to ta sama skrzynia co FNR5 u Forda :bigok:

m_g
20-01-2017, 11:00
Mazda nie przewiduje wymiany oleju w skrzyni FS5A-EL.

:wow:, musiałem niedoczytać , no to nie wiem.

---------- Post added at 10:00 ---------- Previous post was at 09:55 ----------

A ja jeszcze mam takie pytanie. Jeżeli forda/opel/ cytryna / volvo / fiat etc ma te same skrzynia czy to oznacza że mogę kupić skrzynię od Volvo (jak mi padnie) i ona plug and play pasuje ?

---------- Post added at 10:00 ---------- Previous post was at 10:00 ----------

http://allegro.pl/volvo-c30-s40-v50-c70-skrzynia-tf-80-sc-1283166-i6577957162.html

Np.

wsciekly
20-01-2017, 11:08
@wsciekly a tak poza tematem , ile spala ci ta cytrynka ?

Zależy jak jeździsz ;)

Średnia z 8tyś km 9,6 L

Jak robię krótkie odcinki 10-15km to przy zimowych temp średnio wychodzi 10,5

Miasto 10-13 litrów

Na trasie oscyluje w okolicach 7,5-8L... Ostatnio trasa autostradą z stałą prędkością 145km/h i średnia wyszła 6,8 ;)

Jak chcesz poszaleć to 15-18 łyknie spokojnie :hehe:

tomzyl
20-01-2017, 11:10
tragedii nie ma, bo jednak potwór pod maską :hehe:

wsciekly
20-01-2017, 11:12
ona plug and play pasuje

Trudno powiedzieć... Ostatnio kupowałem skrzynie do firmowego combo, i zonk... Te same oznaczenia, te same przełożenia.... Skrzynia różniła się lekko kołnierzem, bo była od silnika benzynowego jak się okazało, także cały środek przekładaliśmy :boshe:

---------- Post added at 10:12 ---------- Previous post was at 10:10 ----------


tragedii nie ma, bo jednak potwór pod maską

Do potwora to daleko ;) 3,5 albo 4,2 jak masz pod maską to można powiedzieć że to są dopiero potworki ;) Do codziennej jazdy wystarcza :hehe:

Nie odczuwam różnicy w kieszeni po przesiadce z mondeo, bo tam też spalani miałem na poziomie 7-9,5 litra ;)

m_g
20-01-2017, 11:14
Jak chcesz poszaleć to 15-18 łyknie spokojnie

no to tragedii nie ma jak na biturbo / v6.

---------- Post added at 10:13 ---------- Previous post was at 10:13 ----------


rudno powiedzieć... Ostatnio kupowałem skrzynie do firmowego combo, i zonk...

no właśnie jestem ciekaw tego i czy nie było różnic w budowie.

---------- Post added at 10:14 ---------- Previous post was at 10:13 ----------


a cała nowa skrzynia 7600zł brutto

to nie ma tragedii :helm:

wsciekly
20-01-2017, 11:14
@tomzyl (http://www.mondeoklubpolska.pl/member.php/28677-tomzyl) Dużo daje poliftowy przód w twoim mk3 ;) U mnie to samo zrobiłem i dużo świeżej samochód wygląda :zakrecony:

tomzyl
20-01-2017, 11:22
No teraz to on źle wygląda;) lakiernik i blacharz się muszą przyjrzeć, wyrównać wszystko, bo był zrobiony byle jeździł, zderzak Y6, czyli bardziej żółty jak złoty... i w sumie lampy też już inne :hehe:

Jamszoł
22-01-2017, 12:49
Przy starszym oprogramowaniu skrzyni (tak jak wyszła 2008) tez jak sie spokojnie jedzie to trzyma 1500 obrotów i zmienia biegi 1800/2000 obrotów
Co u mnie się rzadko zdarza :D
Zazwyczaj u mnie (miasto) zmienia grubo powyżej 4000 co widać po spalaniu - czyli w mieście średnia 16-18 litrów :D

O wypłukiwaniu syfu w skrzyni - mówili mi w ASO gdy odradzali wymiane oleju
Powiedzieli , że jeśli jeszcze wymiany nie było - to lepiej nie ruszać

wojtek81
22-01-2017, 17:02
ASO serio odradza wymianę oleju w skrzyniach automatycznych?
Grubo.
( czyli jeszcze trochę i będzie full okazji cenowych na otomoto, hłe hłe hłe... )

przemoprzem
22-02-2020, 19:55
Witam. Czy ELM sprawdzę jaki mam soft w skrzyni automatycznej AWF21? Gdzie w świętokrzyskim/małopolskie/podkarpackie mogę zrobić aktualizacje w razie czego? W Kielcach dobrą opinię ma Zapała - kolega kilka lat temu tam robił wymianę i z tego co mówił to deczko lepiej mu chodziła po wymianie.

Od kilku dni ma mondeo z durashift i jedynie co mnie deko zaniepokoiło to dziś jakoś "przypadkiem" szybko dałem z P na R i czuć było szarpnięcie. Ale chyba za słabo dałem hamulec - teraz jest ok. I trochę - trochę - przy redukcji chyba z 3 na 2 lub 2 na 1 redukcja jest wyczuwalna - ale bez jakiś tam "uderzeń". Auto mam tydzień, więc może deko "szukam dziury w całym". Jeździłem 3 lata Audi 100 C4 ze skrzynią ZF 4HP18 - do wypadku przy 299 000 km - raczej bez wymiany oleju - bez niespodzianek ��