PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Świecąca się kontrolka silnika po skasowaniu blędów



Szuszunn1981
13-01-2017, 16:34
A wiec tak witam wszystkich forumowiczów jestem tu świeżyna...ale posiadam Mundzisława z 2006 roku w klekocie z DPF.... i problem polega na tym...iż gdy zaślepiłem EGR-a...to zapaliła się kontrolka silnika...to normalne...bled wyczytane...ze z EGR-em blablabla....wiec skasowaliśmy błedy i git...na drugi dzien odpalam klekocia swieci sie kontrolka silika ponownie...no to pod kompa i bledy te same ze z EGR-em blablabla...oki ponowne kasowanie i git...ale po wyjechaniu z warsztatu i przejechaniu około 5 kilo...znowu to samo....wiec zawrotka i komp...i tu niespodzianka...na kompie nie pokazuje zadnego bledu...A kontrolki nie da sie skasować....Wiec moje pytanie brzmi ... O co kaman i gdzie jest problem....?? z gory Panocki i Panie dziekuje za pomoc i wszelkie konkretne odpowiedzi...

Sebollo69
13-01-2017, 17:09
Egr zaślepiony całkowicie czy są otwory?

Szuszunn1981
13-01-2017, 19:18
kompletnie całkowicie zaślepiony....

Sebollo69
13-01-2017, 19:46
kompletnie całkowicie zaślepiony....
dlatego świeci kontrolka od silnika ;) poczytaj na forum temat zaślepienia egr i wszystkiego się dowiesz..

Zbysiu
13-01-2017, 20:53
Nie wiem co jest z tymi mondkami z 2006 roku z dpfem. W Środę robiłem układ paliwowy w takim mondku z 2006 roku z dpfem na wtryskach 801D, No i po skasowaniu wszystkich błędów świecił sie check, EGR nie był zaślepiony auto miało moc wszystko ok. Błędów brak i kontrolka dalej sie świeciła i nawet IDS nie pomógł.

Sebollo69
13-01-2017, 21:23
No i po skasowaniu wszystkich błędów świecił sie check, EGR
ostatnio miałem uszkodzony sterownik turbiny,standardowo zaczęła migać kontrolka świec żarowych i zapalił się check..po wymianie sterownika kontrolka świec zgasła,moc wróciła,a kontrolka silnika dalej się świeciła:niewiem:..Zysiu też próbowałem usunąć ją przez kompa ale bez skutku,na drugi dzień z zupełnie nie znanych mi przyczyn sama zgasła;)i do dnia dzisiejszego jest ok.
..może ford musi oswoić się z myślą ze wszystko wróciło do normy po naprawie i łapie to dopiero na drugi dzień;)

Szuszunn1981
15-01-2017, 15:44
A to jak rozumiem to lepiej miec jakies delikatne otwory w tej zaślepce od EGR-u ?? bo sprawa jest taka kiedy nie był zaślepiony EGR ... to podczas jazdy autostradowej odbijała mu palma i silnik dostawał padaczki czyli ze obroty mu podchodziły pod tysiaca i gdy odpusczałem gazu to sie dusił az mu swiatla przygasały...a po wylaczeniu silnika działał właczony wentylator od silnika jak by sie przegrzewał a temperatura w normie...i tak odczekam z 15-20 minut i działa wszystko wporzadku...albo nie raz podczas jazdy ma padaczke i gdy jade po chwili jest znow dobrze...wiec nie moge go zakumac do konca...EGR wyczyszczony i zaślepiony termostat may i duży wymieniony na orginały...pompa wody nowa SKF....wiec co mu dolega?? chociaż jeszcze sprawdze mu intercooler i turbo...

robbaa
15-01-2017, 18:16
a ja jestem pewny ze jak zresetujesz wartości z dpf kontrolka zgaśnie w forscanie jest taka opcja...przerabiałem ten sam problem u siebie i skończyło sie nową mapą,egr mam zaślepiony z trzema otworkami od tamtej pory check się nigdy nie zapalił

Szuszunn1981
15-01-2017, 19:16
a ja jestem pewny ze jak zresetujesz wartości z dpf kontrolka zgaśnie w forscanie jest taka opcja...przerabiałem ten sam problem u siebie i skończyło sie nową mapą,egr mam zaślepiony z trzema otworkami od tamtej pory check się nigdy nie zapalił

No właśnie tak zrobiłem z tym forscanem gościu tak coś mi powiedział jak to robił ... ale nie wiedziałem że jak się EGR-a zaślepia to jakieś dziurki sie robi.... dlaczego tak bo nie do końca kumam to ??

robbaa
15-01-2017, 19:21
w naszych autach jest okablowany egr próba zaślepienia całkowitego kończy się kontrolką, na znanym portalu aukcyjnym są gotowe zaślepki z otworkami plus dedykowane uszczelki...

Szuszunn1981
15-01-2017, 20:04
w naszych autach jest okablowany egr próba zaślepienia całkowitego kończy się kontrolką, na znanym portalu aukcyjnym są gotowe zaślepki z otworkami plus dedykowane uszczelki...

Robbaa a podrzucisz jakiś link albo namiary na te gotowe zaślepki z tymi otworami...no i tak sie domyśliłem ze EGR moze byc okablowany ze caly czas nawet po skasowaniu błedow moze wyskakiwać kontrolka...no chyba ze sie myle

robbaa
15-01-2017, 20:24
ja u siebie mam taką bardzo łatwa w montażu luzujesz tylko śruby i wsuwasz http://allegro.pl/19-zaslepka-egr-mondeo-transit-jaguar-2-0-2-2-tdci-i4934181990.html

Szuszunn1981
15-01-2017, 20:59
ja u siebie mam taką bardzo łatwa w montażu luzujesz tylko śruby i wsuwasz http://allegro.pl/19-zaslepka-egr-mondeo-transit-jaguar-2-0-2-2-tdci-i4934181990.html

Dzieki bardzo za link... i przyjemnej jazdy Mundzisławem

robbaa
16-01-2017, 06:49
Jak bys kiedys chcial sprawnie wyeliminowac dpf to pisz na pw

Szuszunn1981
27-01-2017, 17:02
Jak bys kiedys chcial sprawnie wyeliminowac dpf to pisz na pw

Robbaa ... odezwij sie napisałem Ci wiadomosc na pw... ale moj problem ze swiecaca sie kontrolka silnika znikl...tzn sie kontrolka zgasła...podejrzewam ze znowu wypaliło blaszke w egrz-e i czujnik nie wykrył problemu....