PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIV] Spalanie PB podczas rozgrzewania w instalacji gazowej



massi
17-01-2017, 14:31
Witam.
Mam mondeo mk4 2.5t z instalacja gazową stag 300.
Podczas obecnych mrozów ok -4 stopni, samochód przełacza sie na gaz po ok 6 min na biegu jałowym.

Ile PB spala wam wasze mondeo podczas mrozów. Ja wyliczyłem, ze moje na miesiac bierze ok 10-12 litrów PB. Nie wiem czy to nie za duzo czasem.

splitu
18-01-2017, 05:08
Ile PB spala wam wasze mondeo podczas mrozów. Ja wyliczyłem, ze moje na miesiac bierze ok 10-12 litrów PB. Nie wiem czy to nie za duzo czasem.
było już na forum, tego się nie da porównać z innymi. każdy robi inne odcinki dziennie, inne kilometry.
jak bedziesz jeździł do roboty i spowrotem np. 5 km dziennie to będzie palił 50% Pb i 50% LPG.

analyzator
20-01-2017, 13:40
Na każde 35 litrów gazu dolewam 7-8 benzyny. Miasto. Krótkie odcinki. Nocuje w ciepłym garażu. Instalacja przełącza się przy 35*c, minimalna temp gazu na -7.

massi
20-01-2017, 19:08
Ile PB spala wam wasze mondeo podczas mrozów. Ja wyliczyłem, ze moje na miesiac bierze ok 10-12 litrów PB. Nie wiem czy to nie za duzo czasem.
było już na forum, tego się nie da porównać z innymi. każdy robi inne odcinki dziennie, inne kilometry.
jak bedziesz jeździł do roboty i spowrotem np. 5 km dziennie to będzie palił 50% Pb i 50% LPG.

Tu się z Tobą nie zgodzę. Da się to porównać. Ja nie pytam o proporcje gazu i benzyny tylko ile pali BP w czasie miesiąca. Nie obchodzi nas zużycie gazu. Zależny jest tutaj tylko czynnik ilości odpaleń. Co za różnica czy ktoś jeździ 300km czy tylko 5. Skoro i tak po czasie przełącza się na gaz i na bęzynie już nie jedzie.



Na każde 35 litrów gazu dolewam 7-8 benzyny. Miasto. Krótkie odcinki. Nocuje w ciepłym garażu. Instalacja przełącza się przy 35*c, minimalna temp gazu na -7.

Nie myślałeś aby ustawić temperaturę przełączenia na 20?

splitu
20-01-2017, 19:29
Zależny jest tutaj tylko czynnik ilości odpaleń
no właśnie nikt tego nie liczy i dlatego nie porównasz.

Mifumi
20-01-2017, 21:17
Nie myślałeś aby ustawić temperaturę przełączenia na 20?


Tak spytam, a co na to silnik / instalacja?

Gazownik się zdziwił gdy powiedziałem, że chcę temperaturę na 50*(czy ile tam mógł ustawić najwięcej), no ale cóż ;)

splitu
20-01-2017, 21:27
Tak spytam, a co na to silnik
nic


Tak spytam, a co na to instalacja?
skrócisz żywotność wt rysków i reduktora, aczkolwiek są to elementy coraz bardziej wytrzymałe i znoszą brutalne traktowanie.




Gazownik się zdziwił gdy powiedziałem, że chcę temperaturę na 50*(czy ile tam mógł ustawić najwięcej), no ale cóż

bo przegiąłeś :zakrecony: jak już uparty jesteś na oszczedzanie podzespołów to max 35*C na zimę, wtedy reduktor już pracuje w naprawdę nieszkodliwej dla niego temperaturze (tzn. bez problemu i 'uszczerbku na zdrowiu' zmienia stan skupienia gazu)
przy porządnych gratach 20*C w lato to nic strasznego.

massi
21-01-2017, 09:37
Zależny jest tutaj tylko czynnik ilości odpaleń
no właśnie nikt tego nie liczy i dlatego nie porównasz.

ALe wiesz co jaki czas ile PB musisz wlać i na ile Ci to starczy (czas).

splitu
21-01-2017, 12:21
Zależny jest tutaj tylko czynnik ilości odpaleń
no właśnie nikt tego nie liczy i dlatego nie porównasz.

ALe wiesz co jaki czas ile PB musisz wlać i na ile Ci to starczy (czas).

nie wiem, zalewam do pełna i dolewam jak jest 1/4.
inna sprawa że ja z dostępem do do stacji LPG mam nieco ciężej i czasami muszę jeździć na benzynie

analyzator
21-01-2017, 17:07
Sorry za brak cytatu ale tablet ma dzień złego tabletu. Nie przestawiam niżej temp przełączania bo potrafi przymrazac reduktor. Nie zależy mi na katowaniu auta jak spali kilka litrów wachy to niech ma. I tak odkąd nocuje w garażu to benzyny przepala niewiele. Nawet rano daje mu kilka minut na pb chociaż mógłby się na gaz przełączyć zanim wjadę na poziom zero ;) zreszta przełączam sobie ręcznie zawsze. Gaszę tez na benzynie.

Co do samego tematu to nie wiem jak to prowzywac. Ile razy dziennie auto startuje i jak parkuje. Duży silnik na zimno musi odpowiednio wypić i dla mnie 12litrow na miesiąc to tyle co nic a ja jeżdzę dookoła kurnika, poniżej 1000km a niekiedy i z 500.

tivi92
24-01-2017, 10:38
Mondeo mk3 2.0 odcinki zazwyczaj 25km w jedna strone 10h postoju i powrot. Temp przelaczania 45, benzyne tankuje dwa razy w roku. Zazwyczaj ok listopada 25litrow i potem w marcu kolejne 25. Gdy na dworze jest powyzej 20stpni praktycznie po wyjezdzie z garazu chodzi na lpg. Nie parkocze na jalowym, od razu jade.

Mariusz.S
29-01-2017, 08:14
Miasto auto pod chmurką, temp reduktora do przełączania 30stC -temp płynu ok 45stC.Głównie dojazdy do pracy odcinki 4 km w jedną stronę. W miesiącach grudzień, styczeń i luty na dwa zbiorniki gazu ok 75l dolewam 15l benzyny.

_NeroN_
30-01-2017, 14:46
Mondeo mk3 2.0 odcinki zazwyczaj 25km w jedna strone 10h postoju i powrot. Temp przelaczania 45, benzyne tankuje dwa razy w roku. Zazwyczaj ok listopada 25litrow i potem w marcu kolejne 25. Gdy na dworze jest powyzej 20stpni praktycznie po wyjezdzie z garazu chodzi na lpg. Nie parkocze na jalowym, od razu jade.


Troche za szybko IMO jak na 45*C, albo masz wybrany inny czujnik temp, albo gdzies wpiety reduktor przed nagrzewnica zaraz na wyjsciu z bloku.

tivi92
30-01-2017, 14:57
albo masz wybrany inny czujnik temp, albo gdzies wpiety reduktor przed nagrzewnica zaraz na wyjsciu z bloku.

parownik to ac r01 a sterownik diego ls ktory nie daje mozliwosci wyboru czujnika temp gazu wiec ten przeklamuje, nie wiem o ile. temp 45 ustalilem na podstawie metody prob i bledow, przy 40 stopniach w zime po przelaczeniu lubil poszarpac.

KGR78
30-01-2017, 22:23
Ja wyliczyłem, ze moje na miesiac bierze ok 10-12 litrów PB.

Jeżeli uruchamiasz swój samochód 3,6 razy dziennie przy założeniu, że miesiąc ma 30 dni, temp zewnętrzna to -4st C, samochód pracuje przez 6 minut na biegu jałowym to oznacza, że Twoje MK4 spala ~1.1l/h, a obliczenia są poprawne.

splitu
30-01-2017, 22:27
że Twoje MK4 spala ~1.1l/h, a obliczenia są poprawne.
tyle to weźmie na ciepłym
na zimnym chwilowe pokazuje pewnie z dwa razy tyle

KGR78
30-01-2017, 22:28
że Twoje MK4 spala ~1.1l/h, a obliczenia są poprawne.
tyle to weźmie na ciepłym
na zimnym chwilowe pokazuje pewnie z dwa razy tyle

na ciepłym weźmie ~0,7l/h ;)

Jakub
31-01-2017, 10:50
U mnie to około 12 litrów na miesiąc.

krzys k-c
05-02-2017, 12:18
Jak wleje pół baku Pb mam to na pół roku tak około - przełączanie 15 st. W zimę wiadomo dłużnej , ale w lato zazwyczaj już jest około 20 st rano , wiec po 2 -3 s zaczyna przełączać i można od razu z buta dać. Nic się nie dzieje.Z robione około 50kkm- na techu Ale ,to zasługa raz- reduktora tłokowego , dwa komputera lpgtech ,trzy wtryski wcześniej Barracuda a teraz Yeti, jak miałem staga chochlował równo bene bo nie ma korekt na zimnym( przestałem go tez montować) i musiał się rozgrzać do ok 30 st.A to spora różnica w ilosci wypalonego paliwa.Ogólnie montuje lpg , zazwyczaj klientom ustawiam 20 st , w wyjątkowych przypadkach 25.Setup ten sam .

_NeroN_
05-02-2017, 14:31
Zawsze można założyć instalkę 6gen - wtedy można wyjąć bak z noPB z auta bo niepotrzebny :hehe:


20 stopni ustawiasz temp przełączania, klientom ? Hmm... Hmm...

SteelRat
13-02-2017, 10:29
Moje V6 spala około litra benzyny na 100 km, ale.. odpalam auto 3x dziennie - po nocy, po 8h i po 2h, jak odpalałem 4x - po nocy, po 8h, po godzinie i potem po niemal 2, to spalało 2 litry - obecnie, z zimie.
Grzanie na jałowym wydłuża czas spalania benzyny, jazda - skraca, bo się auto szybciej nagrzeje.
Gdy zimny, na gaz przełącza mi się przy temperaturze wody ok 50 stopni - info z czujnika auta - ELMem, nie odczytu przez gaz, a tam wiadomo, że niżej.