PDA

Zobacz pełną wersję : Mk3 2.0 Duratec Automat 2002 - porada przed zakupem



KrzysztofD
12-02-2017, 18:19
Cześć,
Jako, że Wy jako użytkownicy forum i fani Mondeo macie zapewne znacznie większą wiedzę i doświadczenie z tymi samochodami, proszę o pomoc/poradę, czy warto kupić opisywany poniżej egzemplarz.

Chodzi o model MK3 z silnikiem Duratec HE 2.0 w automacie, wersja wyposażenia Ghia.
Niestety nie mam linku do żadnego ogłoszenia - samochód znaleziony w komisie.

Parę zdjęć:
https://drive.google.com/drive/folders/0B9SKtfSGIRqRdXdlaUZhY2Z4Szg?usp=sharing

Produkcja: 2002
Skrzynia automat - CD4E

Nr VIN: WF05XXGBB52S49886

Samochód sprowadzony z Niemiec przez handlarza. Opłacony, do rejestracji (+ przegląd i ubezpieczenie). Sprzedawca nie podpisuje umowy, daje fakturę marża i brief od "Niemca". Ostatni przegląd TUV w październiku 2016 - ważny do 2018 r.

Byłem na oględzinach. Samochód sprawia pozytywne wrażenie. Skrzynia sprawdzona - całkowicie sprawna. Silnik odpala bez problemów, chodzi równo, obroty nie falują. Wg. faktur olej wymieniany w lato 2016.
Wspomaganie kierownicy pracuje dobrze, nie zauważyliśmy szarpnięć ani skokowej pracy.
Zawieszenie sprawdzone na ogromnych dziurach - całkowita cisza. Testy przebiegały przy temp. ok. -10 st. C.
Blacha bardzo dobra jak na wiek samochodu. Lekko rdzewiejące ranty drzwi, w tym lewe przednie najbardziej widoczne (na zdjęciu). Wymieniany lewy przedni błotnik wraz z reflektorem - części oryginalny Ford.
Podłoga w bagażniku zdrowa, niepogięta. Szyby wszystkie oryginalne - ten sam rocznik.

Pojechałem nim na przegląd przed zakupowy w Feu Vert.
Powłoka lakieru. Wszędzie w normie, tylko kawałek klapy bagażnika był robiony - wynik 1200-1400, więc szpachla. Potwierdzona wymiana błotnika i reflektora. Podwozie zdrowe. Podłużnice, blachy, progi, tłumik - nie zjedzone przez rdzę. Tylko pojedyncze drobne naloty.
Inne usterki, wątpliwości i informacje po przeglądowe:
- Akumulator (kupowany w 2015 r wg. faktury), rozrusznik, alteranator - ok
- Zepsute oświetlenie tablicy rej.
- Wszystkie płyny - ok
- Zawieszenie - ok, adnotacja "miękkie, brak luzów"
- Układ kierowniczy - przydałoby się zrobić lewy drążek
- Klocki i tarcze w miarę nowe, przewody hamulcowe ok
- Układ napędowy - do roboty uszczelniacz prawej półosi
- Naciąg pasków, osprzęt silnika - ok
- Amortyzatory - ok. Do wymiany tylko jedna gumowa osłonka
- Klimatyzacja - Kompresor do wymiany
- Bez błędnych odczytów z komputera diagnostycznego

Przy krótkiej dyskusji z mechanikiem (bez handlarza z boku) stwierdził że być może do roboty byłaby uszczelka w skrzyni. Również zaczął snuć przypuszczenia, że przy okazji rozbierania, przydałoby się sprawdzić całą skrzynię, a jeśli coś byłoby do roboty to 3000 zł jak nic wyjęte z kieszeni.

Cena samochodu jaką chce uzyskać handlarz to 8000 zł.

Pytanie do Was. Czy rzeczywiście mogę się obawiać tej skrzyni (teraz pracuje dobrze, sprawnie biegi wrzuca lub redukuje)?
Szczerze powiedziawszy przy manualu bym się nie zastanawiał, jednak automat budzi moje podejrzenia, choć nie wiem czy słuszne.
Czy samochód wart jest zainteresowania i ryzyka przy tej cenie?

damian1903
12-02-2017, 19:57
Pytanie do Was. Czy rzeczywiście mogę się obawiać tej skrzyni (teraz pracuje dobrze, sprawnie biegi wrzuca lub redukuje)?
skoro szukacz automata to szukał bym ze skrzynią Jatco,ta skrzynia to troche awaryjna i przestarzała

Jakub
12-02-2017, 20:00
Chyba nie było durateca z jatco.

poszło z niewybuchającego szajsunga

bartekk
12-02-2017, 20:41
Jatco tylko diesel i 2.5 V6.

Klikam z rakiety śnieżnej.

veg
13-02-2017, 17:06
Jeśli chcesz go kupić na dłużej niż 3 lata to poszukaj drugiego lift'a. Drzwi w przedlifcie to dramat a naprawy blacharskie z reguły nie pomagają.

damian1903
13-02-2017, 19:09
Drzwi w przedlifcie to dramat a naprawy blacharskie z reguły nie pomagają.
koszt drzwi jest nie duży to po co to naprawiać,taniej wymiana wyjdzie

---------- Post added at 19:09 ---------- Previous post was at 19:08 ----------


Jeśli chcesz go kupić na dłużej niż 3 lata to poszukaj drugiego lift'a.
a to po drugim lifcie drzwi zardzewieć nie mogą?

veg
13-02-2017, 19:50
Wymiana drzwi z innym odcieniem. Dobre rozwiązanie.

Przy drugim lifcie jest mniejsze ryzyko :hehe:

logos11
16-02-2017, 11:14
4 biegowy automat; chyba CD4E montowany w Mondeo MK3 tylko w benzynach. Skrzynia nie lubi wysokich obrotów silnika. To jej mankament.
Jak już to weź na zakup kogoś kto dobrze zna tą skrzynie. Później tylko niezbyt tanie naprawy...
A drzwi w mondeo rdzewieją z powodu błędu konstrukcyjnego a nie słabych blach. Po 2 FL blachy są malowane gorzej..... i szybciej rdzewieją drzwi. :zakrecony::zakrecony::zakrecony:

damian1903
16-02-2017, 19:57
Po 2 FL blachy są malowane gorzej..... i szybciej rdzewieją drzwi.
chyba do drugiego liftu a nie po

piotr130872
18-02-2017, 18:50
Jak nie boisz się wysokiego spalania to mogę polecić tą konfigurację
Jeżdżę takim od ponad trzech lat i nie narzekam. Uważam że ta skrzynia choć trochę przestarzała dobrze sobie radzi z tym silnikiem