PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIV] Głośna praca silnika, klekotanie-stuki



nokaig
22-02-2017, 22:00
Witam,

Mam problem z moim mk4 2.0 TDCI 103KW (140km) rok 2008 proszę o pomoc i poradę.

Jakieś dwa tygodnie temu podczas jazdy usłyszałem głośniejszą pracę silnika. Na "luzie" słychać metaliczny klekot natomiast podczas jazdy na obrotach od 1500 do 2000 słychać grzechotanie w silniku. Co ważne dzieje się to jak auto złapie temperatury. Na zimnym silniku chodzi zdecydowanie ciszej, nie słychać klekotu. Dodam, że auto nie straciło mocy, nie kopci, nic się nie świeci- żadna kontrolka.

Oddałem samochód do mechanika. Po tygodniu odebrałem tj. dziś.
Podczas wracania z warsztatu mogłem przetestować auto. Grzechotanie podczas jazdy na obrotach od 1500 do 2000 przestało jest cisza, natomiast metaliczny klekot pozostał, oczywiście jak samochód jest na "luzie" i rozgrzany. Na zimnym silniku chodzi cicho.

Teraz informacja co było zrobione u mechanika:

Wymiana "popychaczy" 16szt (prawdopodobnie to one były przyczyną)
napinacz łańcucha (zużyty)
pompa wody (przeciekała, ale to już chyba nie ma z tym nic wspólnego z klekotaniem)
pasek rozrządu (zużyty)
uszczelniacz wałka (zużyty)
Olej
filtry
filtr paliwa

https://www.youtube.com/watch?v=1UR95We3_Pc
Podczas rozkładania silnika i wymiany popychaczy były sprawdzane wtryski, pompa wtryskowa. Więcej nie mam informacji.
Przed naprawami silnik chodził jak w filmiku ponizej:

https://www.youtube.com/watch?v=WyLQN8970y0&list=WL

Jeżeli ominąłem jakieś ważne informacje proszę pytać.

Potrzebuje wsparcia Panowie, pomocy.

CODY_21
23-02-2017, 18:30
Jeśli dopatrzyli się zużycia popychaczy to czy sprawdzili regulatory luzu zaworowego . Strzelam - dla mnie to wygląda jakby właśnie regulator zawodził . Kiedyś miałem kadetta w benzynie i dźwięk był bardzo podobny ( tam pomogło przemycie gniazd regulatorów - zrobiłem to przypadkiem jak docierałem zawory , wymieniałem głowicę i tak mi przyszło do głowy sprawdzić szczelność zaworów ) , wydaje mi się jakby po wzroście obrotów stukot znikał ale może to z powodu nagrania a może wzrost hałasu .

nokaig
23-02-2017, 18:41
Pierwszy film jest aktualny. Głośny klekot + stuki na wolnych obrotach. Natomiast na obrotach jest juz cicho po wymianie popychaczy. Czy sprawdzal luzy zaworowe??? Nie wiem. W przyszłym tygodniu jadę do niego. A może to panewki?

CODY_21
23-02-2017, 22:25
Luzu zaworowego w tych silnikach nie sprawdzisz ot tak , luz jest regulowany ciśnieniem oleju , olej wypycha regulatory , panewki chyba bardziej dzwonią niż stukają/klekoczą tuż przed ich zatarciem - nigdy tego nie słyszałem i nie chcę usłyszeć .:)